Neler Yeni

Öneri Asus vivobook Pro 15 M6500QC-HN095 İnceleme

JwDizZy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mustafa ok
Merhaba ürünü trendyolda indirimlerle birlikte 17.100 TL Ye aldım ürün elime dün itibari ile ulaştı ürün oldukça iyi paketli bir şekilde geldi Ürün ilk açtığım da freedos olarak geldiği için bios ekranına attı usb portları çalışmıyordu flash belleği görmedi bios ayarlarını biraz kurcaladıktan sonra düzelttim Windows 11 Pro Kurulumu yaptım Wifi kartı driver gerektirdiği için usb internet paylaşımı ile sitesinden driveri indirip kurulum yaptım
Beğendiğim özellikleri
  1. Parmak izi sensörü Gayet hızlı çalışıyor (Güç tuşunun üstünde dokunmatik olarak bulunuyor)
  2. TouchPad ı diğer kullandığım laptoplara göre çok daha hassas sanki dokunmatik telefon ekranı kullanıyormuş hissiyati veriyor
  3. Yazılım geliştirirken (PHPStorm +Chrome) inanılmaz sessiz çalışıyor gereksiz yere fanları çalıştırıp kafa ütülemiyor
  4. Ürün type-c Portu üzerindende şarj olabiliyor güçlü bir adaptörünüz varsa şarj edebilirsiniz Ürünün orjinal şarj aleti 120W
Teknik Özellikler
  1. 144 HZ IPS Ekran Bulunuyor HDR Desteklemesede HDR Video akışını destekliyor
  2. 85W RTX3050 Ekran kartı bulunuyor
  3. DDR4 16 GB Ram
  4. Ryzen 5 5600H 54W
Alıntıyı görüntüle
Ürünü 3D İncelemek isterseniz : https://xrviewer.istaging.com/?id=M6500_Laptop_OLED_Silver&openExternalBrowser=1
Valorantta düşük grafiklerde ortalama kaç FPS değerleri alıyor incelediniz mi?

JwDizZy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mustafa ok
Arka kısım açılamadığı için ram slotlarına bende bakamadım açılırsa garanti dışı kalır büyük ihtimalle onun dışında render testi yapma fırsatım olmadı oyun konusundada bi valorantı test ettim şarjda olmak kaydı ile 220+ fps veriyordu

Malasef kısa sürede bunun hakkında bir şey demem doğru olmaz çünkü sıfır alınan laptopların hepsi genelde 4 saat ve üstünü görür 2-3 ay sonra ne olacağı önemli
Alıntıyı görüntüle
Burada ekran parlaklığı en yüksekte mi ve orta derecede parlaklık la YouTube den 1080p video izleyerek ders çalışsam kaç saat civarı dayanır
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhaba ürünü trendyolda indirimlerle birlikte 17.100 TL Ye aldım ürün elime dün itibari ile ulaştı ürün oldukça iyi paketli bir şekilde geldi Ürün ilk açtığım da freedos olarak geldiği için bios ekranına attı usb portları çalışmıyordu flash belleği görmedi bios ayarlarını biraz kurcaladıktan sonra düzelttim Windows 11 Pro Kurulumu yaptım Wifi kartı driver gerektirdiği için usb internet paylaşımı ile sitesinden driveri indirip kurulum yaptım
Beğendiğim özellikleri
  1. Parmak izi sensörü Gayet hızlı çalışıyor (Güç tuşunun üstünde dokunmatik olarak bulunuyor)
  2. TouchPad ı diğer kullandığım laptoplara göre çok daha hassas sanki dokunmatik telefon ekranı kullanıyormuş hissiyati veriyor
  3. Yazılım geliştirirken (PHPStorm +Chrome) inanılmaz sessiz çalışıyor gereksiz yere fanları çalıştırıp kafa ütülemiyor
  4. Ürün type-c Portu üzerindende şarj olabiliyor güçlü bir adaptörünüz varsa şarj edebilirsiniz Ürünün orjinal şarj aleti 120W
Teknik Özellikler
  3. DDR4 16 GB Ram
  4. Ryzen 5 5600H 54W
Alıntıyı görüntüle
Ürünü 3D İncelemek isterseniz : https://xrviewer.istaging.com/?id=M6500_Laptop_OLED_Silver&openExternalBrowser=1
İçindeki SSD mi yoksa harddisk mi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
110
İsim
Yusuf Özbaş
Burada ekran parlaklığı en yüksekte mi ve orta derecede parlaklık la YouTube den 1080p video izleyerek ders çalışsam kaç saat civarı dayanır
Mesaj otomatik birleştirildi:

İçindeki SSD mi yoksa harddisk mi?
M2 ssd batarya konusuna bi şey diyemiyorum fakat çok gitmedigini söyleyebilirim fakat ubuntuya geçtikten sonra normalde 2-3 saate bitiyorsa 4-5 saat gitmeye başladı yazılım geliştirme için kullandigim için aktif olarak ekran kartına yük binmiyor şuan bende bu laptobu sahibinden al da satıyorum bana yetersiz geliyor onun dışında memnunum bundaki touchpad kalitesini hiç bir cihazda görmedim macbookdan daha iyi touchpadı var sanki dokunmatik telefon ekranını kullaniyor gibi hissiyati var

NZXT

80+ Bronze
Beğendiğim özellikleri
Teknik Özellikler
  3. DDR4 16 GB Ram
  4. Ryzen 5 5600H 54W
Alıntıyı görüntüle
Dostum, cihaz limitlemelerini ve testlerinide paylaşsan güzel olurdu. Limitlemeleri paylaşmak istiyorsan HWinfo aracını indirip sensörler kısmını at buraya, OCCT Furmark Cinebench R23 Prime95 testlerinin sonuçlarınıda paylaşırsan yorumlayabilirim cihaz durumunu (y)

Top Bottom