Neler Yeni

aylık 3.500 dolar nereye yatırılmalı ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
108
İsim
Mert Tufan
merhaba babam yurt dışına çalışmaya gidiyor aylık 4k dolar alıcak 3.5k dolar bize göndericek 2senelik iş , 1 sene 4 bin dolar alıcak ikinci sene 7-8 bin dolar fakat bana her ay göndercek 3.5 bin dolar biz bu doları dolar hesabı açıp vadeli mi yapalım mantıklı olan yoksa altın bilezik mi alalım kararsız kaldık ya da doları öyle biriktirip babamın işi bittiginde geldiğinde bozduralım gibi mi mantıklı fikirlerinizi bekliyoruz

Emroasty

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
171
İsim
Emre Kadir Yanık
Altın üzmez , dolar uzun vadede bozar kendi içinde enflasyonu var çünkü.

_Emir

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,752
İsim
Emir
Önce eve ne alınması gerekse eve onu alın.Dolar/altın/elektronik eşyalar da alsanız paranız korunmuş olacak.

Rotangar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
988
İsim
Efe
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayara ve yazılıma dair her şey
Instagram
rotangar__
Steam
https://steamcommunity.com/id/Rotangar/
Discord
Rotangar#2224
merhaba babam yurt dışına çalışmaya gidiyor aylık 4k dolar alıcak 3.5k dolar bize göndericek 2senelik iş , 1 sene 4 bin dolar alıcak ikinci sene 7-8 bin dolar fakat bana her ay göndercek 3.5 bin dolar biz bu doları dolar hesabı açıp vadeli mi yapalım mantıklı olan yoksa altın bilezik mi alalım kararsız kaldık ya da doları öyle biriktirip babamın işi bittiginde geldiğinde bozduralım gibi mi mantıklı fikirlerinizi bekliyoruz
Hocam altın mantıklı ama benim başka bi sorum olucak.4k maaş alıp 3.5 yolliyacaksa orda 500 dolara nasıl geçinecek 1 ay acaba

Mr. A.G.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
68
İsim
Arda Can
Faizle sıkıntınız yoksa faize atın toplayıp şuan çok yüksek faiz oranları düşerse çekersiniz parayı

Dušan Tadić

80+ Silver
Altın falan sadece paranın değerini korur, dolar da hemen hemen aynı. Hatta Türkiye'de dolar ve altın tutmak saçmalık bence. Borsa en mantıklı seçenek gibi.
Büyük şirket hissesi alırsan altın veya dövizden pek farklı bir grafik çizmez genel olarak. Daha küçük şirketlerden almak da bilgisiz yatırımcı için kumardan farksız. Babam yıllardır borsayla uğraşır. Ona güvenerek girdim ben ama yine de az para kaybetmedim burada.

Mete Yavuz

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Büyük şirket hissesi alırsan altın veya dövizden pek farklı bir grafik çizmez genel olarak. Daha küçük şirketlerden almak da bilgisiz yatırımcı için kumardan farksız. Babam yıllardır borsayla uğraşır. Ona güvenerek girdim ben ama yine de az para kaybetmedim burada.
THY mesela batması imkansız. Devlet destekli zaten.
Geçen hafta 305'di şu an 326. Geçen hafta 3500 dolara onu alsa bir haftada 8500TL koymuştu üstüne. Bir de merkez bankası faizi sabit tuttu, arttırsa neler olurdu kim bilir.

Patates Köftesi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
239
İsim
Batın Köse
kesinlikle bilezik yapma normal altın hesabı aç daha mantıklı.

Talat

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
110
İsim
Talat
İhtiyacınız alın sonraya burakmayın 350 TL lik seyi pahalı diye almadım ucuzlar dedim 1500 TL verdım ona göre..

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,765
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
motorsiklet olabilir kapının önünde dursun.

Top Bottom