Neler Yeni

Çözüldü✓ Aynı parçaları içeren laptop ve masaüstü arasındaki fark ?

kumalala

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Tolga Erdem
Ben 8. Sınıfım lgs den sonra yeni bilgisayar alıcam şuanda i7 12700h rtx3060 32gb ram 144hz ekranlı bir laptop almayı düşünüyorum aynı parçaları içeren masaüstü ile arasında performans açısından ne gibi farklılıklar olabilir ? (İleride okula vesaire de götüreceğim için laptop düşünüyorum fakat masaüstü ile arasında performans olarak çok fark varsa masaüstü alıcam.) Laptopun linki

D700

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Ramazan ARSLAN
bu notebook u almayı düşünüyorsan 33 bin e 10 bin liralık laptop alıp 23 e eve çok güzel bir masaüstü kurardım. ama tabi fiyat bu değilse her zaman masa üstü.

kumalala

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Tolga Erdem
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bu notebook u almayı düşünüyorsan 33 bin e 10 bin liralık laptop alıp 23 e eve çok güzel bir masaüstü kurardım. ama tabi fiyat bu değilse her zaman masa üstü.
Ben zaten masaüstü istiyorum ama 10 bin liraya alacağım laptop büyük ihtimalle i3 ve ekran kartsız olur ve uzun süre kullanamam o yüzden performans farkını sormuştum zaten.

D700

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Ramazan ARSLAN
aynı özelliklerde bile olsa oyun oynama niyetin varsa laptop a yaklaşma derim.

D700

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Ramazan ARSLAN
laptop ta işlemci devreleri dahil anakart devreleri hepsi tıkış tıkış ve sen bu bilgisayarda oyun oynayacaklar bu devrelerde ısındıkça bir zamandan sonra şişecek ve istediğin performansı alamamaya başlayacaksın. ama normal masaüstünde daha serin daha serin bilgisayarın olacak ve hiç bir zaman performansından uzun süre devam edebileceksin ve yetmediği yerlerde parça değiştirebilirsin. ama notebook zaten tek parça

Ömer Murat KARACA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
920
İsim
Ömer Murat KARACA
Hocam 15 aydır İ5 11400H + RTX 3050Tİ laptop kullanıyorum.
Masaüstündeki RTX 3050 neredeyse RTX 2060 gücündeyken kağıt üzerinde daha üst model olan laptoptaki RTX 3050Tİ, Masaüstü kartlarından RX 590-GTX 1660 6GB (süper veya Tİ değil, düz 1660) gücünde performans sunuyor. Eğer laptop kullanmak için bir sebebiniz yoksa (üni için, iş için vs) gidip Masaüstü sistem toplayın.

Top Bottom