Neler Yeni

Aynı sistem neden farklı fps ?

Hanz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Hamza

Arkadaşlar bu sistemin aynısını aldım adam valorantta 600-700 fps alıyor ben neden 400-500 alıyorum sebebini bilen var mı?

Akman55

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
90
İsim
Hakan Akman
Diğer bileşenler aynı mı? Küçükte olsa etki edebilir

LoserIl

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Hangi görüntü kalitesinde oynuyorsun?
Hangi ayarlarda oynuyorsun?
Arkada başka uygulama açık mı?
Aynı sistem olduğuna emin misin? Belki senin ki 7700 xt değil düz 7700 dür?

LoserIl

80+ Silver
En İyi Cevap
1

Arkadaşlar bu sistemin aynısını aldım adam valorantta 600-700 fps alıyor ben neden 400-500 alıyorum sebebini bilen var mı?
Videoda yüksek ayarlarda 400-500 alıyor zaten sen de yüksek ayar oynuyorsundur belki?

slmslmslm

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
845
İsim
slm
Oyun içi ayarlar yüksekteyse düşürebilirsin onun dışında arka planda çalışan gereksiz ve fazla harcama yapan uygulamaları kapatabilirsin
stok ayarları değişip oc yapabilirsin videolarda overclock kullananlar olabiliyor

LoserIl

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Zaten monitörün hz'si aldığın fpsden düşükse bir anlamı yok

Hanz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Hamza
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hangi görüntü kalitesinde oynuyorsun?
Hangi ayarlarda oynuyorsun?
Arkada başka uygulama açık mı?
Aynı sistem olduğuna emin misin? Belki senin ki 7700 xt değil düz 7700 dür?
şöyle söyliyim hocam ilk zamanlar 600-700 dü gereçkten aynısıydı baya iyiydi sonradan düştü 400-500 oldu bir anda anlamadım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Diğer bileşenler aynı mı? Küçükte olsa etki edebilir
fps ilk zaamnlar bunun gibiydi 600-700 ve bir anda düştü anlamadım 500 e

Arabasevdalısı

80+ Bronze
şöyle söyliyim hocam ilk zamanlar 600-700 dü gereçkten aynısıydı baya iyiydi sonradan düştü 400-500 oldu bir anda anlamadım

Ramler 4800 mhz ye sabitlenmiş olabilir

Biosa bak

Shourd

80+ Silver
bi kaç kişi doğru ve mantıklı yanıt vermişbi kaç kişi saçma size özetliyim ilk olarak fpsniz monitörünüzün hzinde yüksekse zaten ne kadar yüksek olduğunun bi önemi yok ama derseniz ki ben neden göremiyorum bi arkadaş demiş ki a kalite parça b kalite parça yüksek overclock durumu olmadığı sürüce veya ısınma watt yetersizliği gibidurumlar olmadığı sürüce aşırı bi etkisi olmaz neden farklı fps olabilir derseniz windows ayarları ile fpsniz değişebilir windows sürümü yada aynı şekilde driver ayarları driver sürümü oyun ayarları oyun sürümü bios ayarlarınız bios sürümünüz bunları kontrol edin bunlar kabacası bunları yaptığınızda hatta ekstra optimizasyon yaptığınız takdirde ondanda yüksek fps alabilirsiniz gerek varmı hayır neden çünkü hz değerinizden ne kadar yüksek alırsanız alın bişi değişmez ama ben istiyorum derseniz yapabilirsiniz

Arabasevdalısı

80+ Bronze
bi kaç kişi doğru ve mantıklı yanıt vermişbi kaç kişi saçma size özetliyim ilk olarak fpsniz monitörünüzün hzinde yüksekse zaten ne kadar yüksek olduğunun bi önemi yok ama derseniz ki ben neden göremiyorum bi arkadaş demiş ki a kalite parça b kalite parça yüksek overclock durumu olmadığı sürüce veya ısınma watt yetersizliği gibidurumlar olmadığı sürüce aşırı bi etkisi olmaz neden farklı fps olabilir derseniz windows ayarları ile fpsniz değişebilir windows sürümü yada aynı şekilde driver ayarları driver sürümü oyun ayarları oyun sürümü bios ayarlarınız bios sürümünüz bunları kontrol edin bunlar kabacası bunları yaptığınızda hatta ekstra optimizasyon yaptığınız takdirde ondanda yüksek fps alabilirsiniz gerek varmı hayır neden çünkü hz değerinizden ne kadar yüksek alırsanız alın bişi değişmez ama ben istiyorum derseniz yapabilirsiniz
6000 mhz de ram var piyasada 5600 mhz de 5200 mhz de cl 36 da var cl 30 da cl 40 da 48 de diğer parçalar da performans Etkiler kısacası

Shourd

80+ Silver
6000 mhz de ram var piyasada 5600 mhz de 5200 mhz de cl 36 da var cl 30 da cl 40 da 48 de diğer parçalar da performans Etkiler kısacası
siz dediğimi uanlış anlamışsınız ben parçalar aynı ise örneğin 5600mhz cl 36 ram ile farklı marka olsada a kalite b kalite fps aşırı farkı olmaz dedim diyelim ki olur küçük bi overclokcla çözülür ayrıca arkadaş aynısı demiş kısacası verdiğiniz bilgi hatalı dediğiniz şekilde değilse

Arabasevdalısı

80+ Bronze
siz dediğimi uanlış anlamışsınız ben parçalar aynı ise örneğin 5600mhz cl 36 ram ile farklı marka olsada a kalite b kalite fps aşırı farkı olmaz dedim diyelim ki olur küçük bi overclokcla çözülür ayrıca arkadaş aynısı demiş kısacası verdiğiniz bilgi hatalı dediğiniz şekilde değilse
Şahsen tr deki düz mantık üzerinden düşündüm, çoğu kişi düz bakış açısıyla işlemci aynı ekran kartı aynı aynı fps yi almalıyımı hesaplıyor, ama DDR 5 te iyi bir cl mhz ram ile kötü bir mhz cl ram arasındaki fark bile fpslerde yüzde 15 i geçebiliyor en basiti ikinci ekran bağladıysa sisteme onun bile yaratacağı performans farkı yüzde -15 ama zaten 500hz bile bir paneli olduğunu bende düşünmüyorum açıkçası çok farketmez 500 mü alıyor 600 mü

Top Bottom