Neler Yeni

B ehliyet a1 kullanabilir mi?

BringThaNoize

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
802
İsim
Ahmet Aydın
Arkadaşım yeni kanunun detaylarını sormak için sürücü kursuna gitmiş. 14 bin lira kurs ücreti istemişler. Haber sayfaları da hep uzun makaleler yazmak için bilgi kirliliğiyle dolu. Şunu net bi şekilde bana anlatabilecek var mı?

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Arkadaşım yeni kanunun detaylarını sormak için sürücü kursuna gitmiş. 14 bin lira kurs ücreti istemişler. Haber sayfaları da hep uzun makaleler yazmak için bilgi kirliliğiyle dolu. Şunu net bi şekilde bana anlatabilecek var mı?
Sadece B ehliyetin varsa A1 için harç yatırmana gerek kalmıyor, kurs ücreti var sınav var onlarda değişiklik yok.

Bana kalırsa B sınıfına A1 ekleyeceğine birkaç bin lira da ehliyet harcı versin almışken A2 alsın direkt 😀

Era.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
157
İsim
Serkan Barındık
Kardeşim eğer alabiliyorsan en yüksek olanını al sonraları yükseltmek istersen bir sürü para ödersin. Belli olmaz yani zaman insanların isteklerini değiştirebilir. Bugün 50cc. diye başlar yarın 1000rr motora geçmek istersin. Yatırım dediğin şey zaten geleceğe olur ve buda bir çeşit geleceğe yatım olur.

BringThaNoize

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
802
İsim
Ahmet Aydın
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Benim a2-b var da kız arkadaşım var. B ehliyeti olduğu için a1 de istedi. Ama bilgi kirliliği yüzünden bi türlü öğrenemedik. Teşekkürler.

Era.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
157
İsim
Serkan Barındık
Benim a2-b var da kız arkadaşım var. B ehliyeti olduğu için a1 de istedi. Ama bilgi kirliliği yüzünden bi türlü öğrenemedik. Teşekkürler.

Dostum yeni yönetmelikte B Ehliyeti olanlar 125cc motor hacimine kadar olan tüm motorları kullanabiliyor. Bu durum daha önce 50cc olan motorlar için geçerliyken yükseltildi ve 125cc oldu. Eğer B ehliyet varsa 125cc'ye kadar motor kullanılır demek oluyor. Daha yüksek motor hacmine sahip motorlar içinde A1, A2 v A ehliyetleri gerekiyor.

BERKANY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,339
İsim
Berkay BABUCCU
Dostum yeni yönetmelikte B Ehliyeti olanlar 125cc motor hacimine kadar olan tüm motorları kullanabiliyor. Bu durum daha önce 50cc olan motorlar için geçerliyken yükseltildi ve 125cc oldu. Eğer B ehliyet varsa 125cc'ye kadar motor kullanılır demek oluyor. Daha yüksek motor hacmine sahip motorlar içinde A1, A2 v A ehliyetleri gerekiyor.
Ekstra belge gerekiyor diye biliyorum 125 CC kullanabilmek için.Yani ekstra bir işlem oluyormuş

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Öyle değil işte, herkes böyle sandı ama durum farklı 😀

BringThaNoize

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
802
İsim
Ahmet Aydın
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
O kanun öyle değil. Senin gibi düşünen herkes cezayı yedi. Yeni kanun a1 ehliyeti için kolaylık tanıyor sadece.

• Beğen
Reaksiyonlar: Era.

Era.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
157
İsim
Serkan Barındık
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri