Neler Yeni

Çözüldü✓ B450M S2H Bios Güncelleme

J4rvisM

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,141
İsim
Jarvis-M
Anakartımda şuan 3300x takılı, ryzen 5 5600 takacağım. Bunun için bios güncellemem lazım sanırım. Güncel bios sürümüm şu:
1720083577406.png

Sormak istediğim şey, direkt en son sürüme yükseltebiliyor muyum ? Yoksa arada yapmam gereken güncellemeler var mıdır ? Birde güncellemeyi nasıl yapıyorum bilmiyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

04umut76

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,058
İsim
umut şahin
Anakartımda şuan 3300x takılı, ryzen 5 5600 takacağım. Bunun için bios güncellemem lazım sanırım. Güncel bios sürümüm şu:
Alıntıyı görüntüle

Sormak istediğim şey, direkt en son sürüme yükseltebiliyor muyum ? Yoksa arada yapmam gereken güncellemeler var mıdır ? Birde güncellemeyi nasıl yapıyorum bilmiyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
knkm beta biosu yükleme bi önceki sürümü yüklemen yeterli olacaktır

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,449
İsim
Emre Zengin
Alıntıyı görüntüle

Evet direkt en son BIOS'a güncelleyebiliyorsun. F66 ya da F67a'yı kurabilirsin. F67a BETA BIOS durumunda şuan ama. Bu arada işlemciyi taktıktan sonra format atmanı tavsiye ederim. Windows'u en son ne zaman kurdun bilmiyorum ama Legacy olarak kurmuşsun. UEFI olarak tekrardan kur.
Mesaj otomatik birleştirildi:

BIOS'u da bu şekilde güncelleyeceksin:
1) Elinizde 8 ya da 16 GB'lık bir flash bellek olsun. Flash belleği FAT32 olarak biçimlendirin.
2) Biçimlendirdikten sonra (http://www.gigabyte.com.tr/products/page/mb/b450m_s2h/support#support-dl) buradan F66 BIOS sürümünü indirin. İndirdikten sonra inen dosyayı klasöre çıkartın.
3) Klasöre çıkarttıktan sonra içindeki B450MS2H.F66 dosyasını flash belleğin içine atın.
4) İçine attıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatıp durmadan delete tuşuna basıyoruz. BIOS ekranı geldikten sonra basmayı bırakıyoruz. BIOS ekranının en alt sağında Q-Flash butonuna basıyoruz ya da F8 tuşuna basıyoruz. Gelen ekranda Update BIOS diyoruz. Ondan sonra bir ekran daha geliyor ve o ekranda B450MS2H.F66 BIOS dosyasını göreceksiniz, onu seçin ve BIOS'u güncelleyin.
Not: BIOS güncelleme sırasında elektrik kesintisi olmasın ve flash bellek yerinden oynamasın!
Not 2: Dediğim gibi F67a BETA BIOS durumunda. Stabil olmayabilir. İstersen ona da güncelleyebilirsin.

J4rvisM

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,141
İsim
Jarvis-M
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Evet direkt en son BIOS'a güncelleyebiliyorsun. F66 ya da F67a'yı kurabilirsin. F67a BETA BIOS durumunda şuan ama. Bu arada işlemciyi taktıktan sonra format atmanı tavsiye ederim. Windows'u en son ne zaman kurdun bilmiyorum ama Legacy olarak kurmuşsun. UEFI olarak tekrardan kur.
Mesaj otomatik birleştirildi:

BIOS'u da bu şekilde güncelleyeceksin:
1) Elinizde 8 ya da 16 GB'lık bir flash bellek olsun. Flash belleği FAT32 olarak biçimlendirin.
2) Biçimlendirdikten sonra (http://www.gigabyte.com.tr/products/page/mb/b450m_s2h/support#support-dl) buradan F66 BIOS sürümünü indirin. İndirdikten sonra inen dosyayı klasöre çıkartın.
3) Klasöre çıkarttıktan sonra içindeki B450MS2H.F66 dosyasını flash belleğin içine atın.
4) İçine attıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatıp durmadan delete tuşuna basıyoruz. BIOS ekranı geldikten sonra basmayı bırakıyoruz. BIOS ekranının en alt sağında Q-Flash butonuna basıyoruz ya da F8 tuşuna basıyoruz. Gelen ekranda Update BIOS diyoruz. Ondan sonra bir ekran daha geliyor ve o ekranda B450MS2H.F66 BIOS dosyasını göreceksiniz, onu seçin ve BIOS'u güncelleyin.
Not: BIOS güncelleme sırasında elektrik kesintisi olmasın ve flash bellek yerinden oynamasın!
Not 2: Dediğim gibi F67a BETA BIOS durumunda. Stabil olmayabilir. İstersen ona da güncelleyebilirsin.
Format çok gerekli mi ? Bir kaç iş dosyam ve bir çok ödevim var kayıtlı.

Oyun vs vs saymıyorum bile.

En son windowsu UEFI olarak flash bellekten kurmuştum, legacy ne oluyor tam olarak bilmiyorum. Bir süre format atmasam sorun olur mu hiç değilse işlerim bitene kadar. Takriben eylül sonuna kadar mesela ? Yardımınız içinde teşekkür ederim. En kısa zamanda güncelleyeceğim F66ya

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,449
İsim
Emre Zengin
Format çok gerekli mi ? Bir kaç iş dosyam ve bir çok ödevim var kayıtlı.

Oyun vs vs saymıyorum bile.

En son windowsu UEFI olarak flash bellekten kurmuştum, legacy ne oluyor tam olarak bilmiyorum. Bir süre format atmasam sorun olur mu hiç değilse işlerim bitene kadar. Takriben eylül sonuna kadar mesela ? Yardımınız içinde teşekkür ederim. En kısa zamanda güncelleyeceğim F66ya
Bir sıkıntı olmaz ama UEFI olarak kurmamışsın. Yani USB'ye Windows ISO'sunu Legacy olarak yazdırmışsın. UEFI olarak değil yani. İş dosyaların ve ödevlerin yedeğini almanı tavsiye ederim. Genellikle BIOS güncelleme sonrası kullanmanda bir sorun olmaz ama sendeki BIOS 5 senelik. Güncelledikten sonra belki Windows'u çökertebilir. Büyük ihtimalle bir sorun yaratmaz ama. Eylül ayına kadar kullanırsın. İşlemciyi taktıktan sonra Görev Yöneticisinden 6 çekirdek 12 thread çalışıp çalışmadığına bakman yeterli.

J4rvisM

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,141
İsim
Jarvis-M
Bir sıkıntı olmaz ama UEFI olarak kurmamışsın. Yani USB'ye Windows ISO'sunu Legacy olarak yazdırmışsın. UEFI olarak değil yani. İş dosyaların ve ödevlerin yedeğini almanı tavsiye ederim. Genellikle BIOS güncelleme sonrası kullanmanda bir sorun olmaz ama sendeki BIOS 5 senelik. Güncelledikten sonra belki Windows'u çökertebilir. Büyük ihtimalle bir sorun yaratmaz ama.
Tamamdır bios güncellemeden önce önemli doyaları yedekleyeceğim. Çökerymezse devam edeceğim kullanmaya

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,449
İsim
Emre Zengin
Tamamdır bios güncellemeden önce önemli doyaları yedekleyeceğim. Çökerymezse devam edeceğim kullanmaya
Aynen yukarıdaki mesajımı düzenledim tekrardan yazayım. İşlemci geldikten sonra Görev Yöneticisinde 6 çekirdek 12 thread çalışıp çalışmadığına bakarsın.

J4rvisM

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,141
İsim
Jarvis-M

J4rvisM

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,141
İsim
Jarvis-M
Aynen yukarıdaki mesajımı düzenledim tekrardan yazayım. İşlemci geldikten sonra Görev Yöneticisinde 6 çekirdek 12 thread çalışıp çalışmadığına bakarsın.
update: Biosu gğncelledim. Oldukça hızlı bir şekilde bitti. Sorunsuz açıldı windows. Teşekkür ederim yardımlarınız için

1720119741967.png

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
940,476
Üyeler
147,888
Son üye
Husyildirim
Top Bottom