Neler Yeni

B450m s2h secure boot aktif ettim ekran acilmiyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Emir Ünlütürk
Valo girecektim oyuna girdigimde secure boot enabled hatasi aldim ve biosa girdim sonra aktif ettim kaydedip ciktin ve pc calisiyordu ama ekran acilmadi

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,703
İsim
Emre Zengin
Valo girecektim oyuna girdigimde secure boot enabled hatasi aldim ve biosa girdim sonra aktif ettim kaydedip ciktin ve pc calisiyordu ama ekran acilmadi
Kötü haberi verme vakti. Halen siyah ekrandaysa çok yüksek ihtimalle Gigabyte'larda olan Secure Boot sorununu yaşadın. Bu sorun BIOS sıfırlanmasıyla falan çözülemiyor. Ya UEFI destekli başka ekran kartı bulman gerek (%100 çözüm olmayabiliyor) ya da anakartı garantiye göndertip tekrardan BIOS'u yazdırtacaksın.

04umut76

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,083
İsim
umut şahin
knkm galiba servise göndermen lazım anakartı yeniden bios yazılması lazım ama tam bilemiyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Emir Ünlütürk
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kötü haberi verme vakti. Halen siyah ekrandaysa çok yüksek ihtimalle Gigabyte'larda olan Secure Boot sorununu yaşadın. Bu sorun BIOS sıfırlanmasıyla falan çözülemiyor. Ya UEFI destekli başka ekran kartı bulman gerek (%100 çözüm olmayabiliyor) ya da anakartı garantiye göndertip tekrardan BIOS'u yazdırtacaksın.
Garantisi bitti bi bilgisayarciya versem olur mu?
Mesaj otomatik birleştirildi:

knkm galiba servise göndermen lazım anakartı yeniden bios yazılması lazım ama tam bilemiyorum
Garantisi yok bilgisayarciya versem yapabilir mi?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,703
İsim
Emre Zengin

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,703
İsim
Emre Zengin

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,703
İsim
Emre Zengin
Masraftan korkuyorum acikcasi ondan boyle tepki verdim
%95 başka UEFI destekli ekran kartıyla görüntü alırsın hocam. Aldıktan sonra Secure Boot ayarını yaparsın. Sonra ekran kartını takıp sistemi gene bir çalıştırırsın. Sorunsuz açılacaktır.

Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Emir Ünlütürk
@Emre Zengin merhaba ben senin dediğin işlemi yaptım ve açtım askere gitmiştim ondan biraz geç ilgilenebildim bilgisayar açık ancak hala valorantta secure boot hatası alıyorum onun çözüm yolu var mı acaba?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,703
İsim
Emre Zengin
@Emre Zengin merhaba ben senin dediğin işlemi yaptım ve açtım askere gitmiştim ondan biraz geç ilgilenebildim bilgisayar açık ancak hala valorantta secure boot hatası alıyorum onun çözüm yolu var mı acaba?
Bu dediğim şekilde dene hocam:
Secure Boot ayarlarında Secure Boot modunu başta Custom yapacaksın hocam. Kaydedip çıkmak ister misin ekranına hayır diyeceksin. Tekrardan Standart'a geçecek. Ondan sonra tekrardan Custom'a alın. Ondan da sonra Restore Factory Keys deyin. Gelen ekranda evet deyin. Sonra kaydedip çıkmak ister misin ekranında hayır deyin. Ondan sonra F10 ile kaydedip çıkın.
Gene siyah ekran kalma ihtimali var ama. Büyük ihtimalle bir sorun yaşamazsın bu dediğimi uygula bakalım.

Top Bottom