Neler Yeni

B550 gaming edge 5600G işlemci taktım görüntü gelmiyor

htc.husnu

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
639
İsim
Hüsnü Turan ÇETİN
Instagram
@htc.husnu

Nightless

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,597
İsim
Serkan FETVACI
Telefonun OTG desteği var gözüküyor. USB den ışık vs yazmıyor mu ? Herhangi bir ayarı var mı kontrol edebilir misin ?
Flashi biçimlendirme yapabiliyoruz değil mi bu taktikle

htc.husnu

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
639
İsim
Hüsnü Turan ÇETİN
Instagram
@htc.husnu

Nightless

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,597
İsim
Serkan FETVACI
Gördüğü zaman yapabiliyoruz
Hangisini indirmem gerekiyor olmadı 256 GB olan ramin içindeki dosyalari feda edeceğim kafama eser ise ben de bu flash bellek mevcut işte ben olmadı içindekilerini yedekleme yapayım drive vsvs sonra operasyona geçeyim

htc.husnu

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
639
İsim
Hüsnü Turan ÇETİN
Instagram
@htc.husnu
Hangisini indirmem gerekiyor olmadı 256 GB olan ramin içindeki dosyalari feda edeceğim kafama eser ise ben de bu flash bellek mevcut işte ben olmadı içindekilerini yedekleme yapayım drive vsvs sonra operasyona geçeyim
Ben son biosu indirmedim. Ondan önceki bios sürümünü indirdim. Hangisini istersen indir.

AŞAMALAR:

1) Sonra telefonuna RAR programını indir.
2) İndirdiğin BİOS dosyasını RAR dan çıkar program aracılığı ile
3) USB yi telefonun ayarlar kısmından - depolama - harici depolama gibi yer olacak oradan biçimlendirme yap (Normalde yeni usb bellekler FAT32 formatında ve telefonlar biçimlendiirme yaparken varsayılan üzerinden biçimlendirme yapıyor.
NOT: Bize lazım olan format FAT32)
4) RAR dan çıkarmış olduğumuz BİOS dosyasının içine giriyoruz. Klasorün içinde 1AO dosyası var. Bu dosyanın ismini ve formatını değiştirmemiz lazım. RAR uygulaması ile 1AO dosyasını bulup yeniden isimlendirme yapacağız. Lakin noktadan sonraki yeride silmemiz gerek. Yeniden isimlendirecğimiz "MSI.ROM" şeklinde adlandıracağız
5) Anakarta Flash BİOS USB yeri var oraya takıp düğmeye basacağız. (Anakartta güç olacak tabi )
(Düğmeye bastıktan sonra Anakartın RGB ışıkları yanacak. Sönene kadar USB yi çıkartma ve elektriği kesme)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben son biosu indirmedim. Ondan önceki bios sürümünü indirdim. Hangisini istersen indir.

AŞAMALAR:

3) USB yi telefonun ayarlar kısmından - depolama - harici depolama gibi yer olacak oradan biçimlendirme yap (Normalde yeni usb bellekler FAT32 formatında ve telefonlar biçimlendiirme yaparken varsayılan üzerinden biçimlendirme yapıyor.
4) RAR dan çıkarmış olduğumuz BİOS dosyasının içine giriyoruz. Klasorün içinde 1AO dosyası var. Bu dosyanın ismini ve formatını değiştirmemiz lazım. RAR uygulaması ile 1AO dosyasını bulup yeniden isimlendirme yapacağız. Lakin noktadan sonraki yeride silmemiz gerek. Yeniden isimlendirecğimiz "MSI.ROM" şeklinde adlandıracağız
5) Anakarta Flash BİOS USB yeri var oraya takıp düğmeye basacağız. (Anakartta güç olacak tabi )
(Düğmeye bastıktan sonra Anakartın RGB ışıkları yanacak. Sönene kadar USB yi çıkartma ve elektriği kesme)
1AO dosyasından kastım dosya uzantısı. başındaki isim değişik olabilir bios sürümünden dolayı

Nightless

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,597
İsim
Serkan FETVACI

AŞAMALAR:

Mesaj otomatik birleştirildi:

1AO dosyasından kastım dosya uzantısı. başındaki isim değişik olabilir bios sürümünden dolayı
Eyvallah adamım ilgin için çok teşekkürler ediyorum. Eline koluna yüreğine sağlık

htc.husnu

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
639
İsim
Hüsnü Turan ÇETİN
Instagram
@htc.husnu
Eyvallah adamım ilgin için çok teşekkürler ediyorum. Eline koluna yüreğine sağlık
İnşallah olur. Telefondan olmazsa bile aynı yöntemi PC bulunca yapman gerek. Telefondan olmazsa kaynaklanma nedeni USB yi biçimlendirme kısmı olur. Bazı telefonlar NTFS olarak biçimlendiriyor maalesef

Nightless

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,597
İsim
Serkan FETVACI
İnşallah olur. Telefondan olmazsa bile aynı yöntemi PC bulunca yapman gerek. Telefondan olmazsa kaynaklanma nedeni USB yi biçimlendirme kısmı olur. Bazı telefonlar NTFS olarak biçimlendiriyor maalesef
Sabah kalkıp ben bir cafeye gidiyim en iyisi öğlene doğru yazarım üstad sana sonucu ;)

htc.husnu

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
639
İsim
Hüsnü Turan ÇETİN
Instagram
@htc.husnu

Nightless

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,597
İsim
Serkan FETVACI
Üstadım dün görüntü gelmiyor CPU ışığı yanıyor idi anakart üzerinde bios flashback olayını yaptım bu sefer de DRAM ışığı yanıyor ve görüntü yine yok.

abcdefg1234

80+ Silver
Üstadım dün görüntü gelmiyor CPU ışığı yanıyor idi anakart üzerinde bios flashback olayını yaptım bu sefer de DRAM ışığı yanıyor ve görüntü yine yok.
Bios pilini çıkarıp 1-2 dk bekledikten sonra tekrar takın öyle deneyin.

Bende b550 anakarta 5600g taktıktan sonra ilk açılışta 5-6 dk beklemiştim. DRAM ışığı yanıyordu. 5-6 dakika sonra DRAM ışığı söndü ve ekran geldi.Niye 5-6 dakika bekletti bilmiyorum ama bekledikten sonra açılmıştı. Siz de 3-5 dakika açılana kadar bekleyin belki açılır.

Açılmazsa ramleri sök tak yapıp tekrar deneyin.

Bir de 2x8 gb ram kullanıyorsanız ramleri 1.ve 3. slota veya 2. ve 4. slota taktığınızdan emin olun.

Tek kanal ram kullanıyorsanız tüm slotları tek tek deneyin

htc.husnu

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
639
İsim
Hüsnü Turan ÇETİN
Instagram
@htc.husnu
Bilemedim ki üstad. Bir araştırayım

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
912,839
Üyeler
141,637
Son üye
Nurr34
Top Bottom