Neler Yeni

Babama anlamazlıktan geldiği eski bilgisayar sorunsalı

kandes22

80+ Platinum
En İyi Cevap
13
Ben adammışım.

Bilgisayar için bütçen nedir?

Bütçeye monitör dahil mi?

OdinSonThoR

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,321
İsim
Cemal Faruk Koçak

terebayt

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,518
İsim
Abdullah Furkan Coşgun
hocam konuyla d****** geçmek istiyorsan ben o nasıl bilgisayar aldırırımlardan değilim babamın kazık yemesini istemiyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

hayır kırmızyla işaretleyince kırmızı kalıyordu zaten beyaz yazıyoruz diye beyaz yazdım benim hatam
Ben de babama ilk başta anlatmakta zorlanmıştım mesela diyordu 8GB RAMi ne yapacaksın ben de dedim artık en az 8GB olması gerekiyor falan filan babam yine bilgisayarcı arkadaşlarına yazdı falan ben bu sistemlerden daha iyisini alırım ben falan diyince bana güveniyordu zaten çünkü benim babam o kadar da geri kafalı değil az çok teknolojiden de anlar

OdinSonThoR

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,321
İsim
Cemal Faruk Koçak
okudum, dostum performans testlerini göster hem onun hemde senin istediğin, şimdi senin dediğini alırsak seneye çöp olma şansı yok çünkü çoktan çöp olmuş de, DDR5 1 sene sonra geliyor bu hala DDR3 de.
evet teşekkürler konuyu ciddiye alışın için bazı yoksunlar okumadan direk yargı yapmayı çok seviyorlarda benimde aradığım oyrumlardan biri teşekkürler

OdinSonThoR

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,321
İsim
Cemal Faruk Koçak
Ben adammışım.

Bilgisayar için bütçen nedir?

Bütçeye monitör dahil mi?
yok şuanda bilgisyar toplamak istemiyorum toplasam bulurum ben parça toplamayı fln iyi biliyorum sadece babamın büyüklerimizin bilgisayarcı kazığı gibi durumlardan kurtarmak istiyorum

Eğer ''Babam bana PC almıyor'' olsa bende tepkimi koyardım, ama bu konu farklı
hocam ben onu artık takmıyorum benim amacım bilgisayar aldırmak değil bilinçlendirmek uzun konu yazıp okumayan yoksunlar varda şu forumda her yerde oldukları gibi

kandes22

80+ Platinum
En İyi Cevap
13
yok şuanda bilgisyar toplamak istemiyorum toplasam bulurum ben parça toplamayı fln iyi biliyorum sadece babamın büyüklerimizin bilgisayarcı kazığı gibi durumlardan kurtarmak istiyorum

Babana testleri gösterebilirsin.

DDR3 RAM ile DDR4 RAM arasında bulunan farkı gösterebilirsin.

İşlemcilerin Cinebench R20 single, multi core testlerini gösterebilirsin.

OdinSonThoR

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,321
İsim
Cemal Faruk Koçak
Okudum tamamiyle katılıyorum sana. Büyüklerimizin iyi bilgisayar anlayışı; ram ve depolama.
ram depolama bide intel :)

Babana testleri gösterebilirsin.

DDR3 RAM ile DDR4 RAM arasında bulunan farkı gösterebilirsin.

İşlemcilerin Cinebench R20 single, multi core testlerini gösterebilirsin.
teşekkürler anlataya çalışacağım

Mehmet Can

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
396
İsim
Mehmet can
Burası benim isyanım konu altta başlıyor : Ya ben anlamıyorum arkadaş babamı kazık yemesin istiyorum adam beni dinlemiyor anlamıyorum ben PC almasından umudu kestim kendi paramla da fury x alcam
Konu başlangıcı : Hani bu bilgisayardan eğitim falan oluyor önceden de kardeşimle derslerim çakıştı azcık hocalara sormamla da online derslerimizde çakışıyor babamda bana hala bilgisayar istiyor musun diye sordu
ben beleş severim neden olmasın dedim
(ben burada benim zaten baktığım parçalar vardı onlara destek çıkacak sandım) açtı telefonunu (burada da istediğin PC yi göster alalım diyeceğini sandım) whatsapp ı açtı adını hatırlamıyorum ama bilgisayarcı bilmem ne adını hatırlamıyorum o an kendime sövmeye başladım ama içimden hala neden olmasın diyen dilimin neyse bir bilgisayar gösterdi özellikleri yazıyordu hatırlamıyorum o an kendime sövmekle meşguldüm ben amd yeni nesil işlemcileri bilirim fx,athlon,ryzen,threadipper birde a serisini biliyorum işlemci a serisinden modelini hatırlamıyorum kötüydü hani abdullah abinin ucuz PC videolarını izlkeyen normal biri bile bu işlemci a bu adam nye ryzen toplamış 2k ya der anakarlarda çok bir bilgim yok chipsetlerini bilirim az da olsa iyi mi kötü mü olduğunu anlarım anakart da kötü ram e geldim ddr3 ben bun hatırlıyorum DDR 4 den kötü satsam nerdeyse para etmiyecek sonra aşağıya indikçe iyileşiyor 2 tb seagate 7200 rpm harddisk yanında ssd varmıydı hatırlamıyorum ama olma ihtimali vardı sonra zalman 550 watt PSU ama ne modeli bilmiyorum bilgisayar toplayabilecek kadar normal bilgisi olan biri ben sadece 2 tb harddiski beğendim oda zaen 7200 rpm diye babam neyi kötü diyor neresinden başlasam bilemedim dedim boşver fln deyip oyun ynamaya gittim anlatamıyorum adamlar eski bilgisayarları kazık atmak için kullanıyor günümüz teknolojisine ile uyumsuz eski anlatamıyorum sen 7 bin lirayamı bilgisayar alıcaksın diyor anlatmaay çalıştım ben parçaları buldum adam muhtelen 2.5 k fln istiyordu bana ver dedim şov yaparım onun 10 katı performans verecek bilgisayar topladım yok sen ne biliyon e ben biliyorumea söylüyorum adam kazıklamaya çalışıyor dedim inanmıyor buda böyle bir şey babamı bu tepkiden nasıl kurtarırım zamanında da 1 ilk çıktığında alalım dedim pahalılaşıcak arkadaşıma sorucam demişti adam bu 10k eder demiş 5.5 k ya cennet cennet sonra arkadaşı demiş 5 k ya bilgisayar atmış 1650 1500x 8 gb ram a320 hepsiburadada hem fotoğrafa monitör koymuşlar diye bakıyodu açıklamada monitör dahil değildir yazıyor da1 de neyle oynayacaksın diyor evde hem philips 190s lcd monitor var eski ama hala iyi hemde yazlık için beklettiği akılsız ama iyi bir televizyon var anlatamıyorum ben bu adama nasıl anlatacağım buraya kadar okuduysan sen adamsın
Okurken yeni yaşıma girdim kralm

OdinSonThoR

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,321
İsim
Cemal Faruk Koçak
Okurken yeni yaşıma girdim kralm
hocam bende yazma problemi var hızlı yazmaya çalışıyorum yanlış yazıncada sil en baştan düzelt inan sen 1 yaş girdiysen ben 5 yaş girdim :)

Def2easy59

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
274
İsim
Emir yiğit galata
Dostum okumadım, okuyamadım gözlerim bozuldu ama asgari ücretle çalışıyorsa almaması normal

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
970,990
Üyeler
153,483
Son üye
amtbls
Top Bottom