Neler Yeni

İnceleme Bakalım Nasıl Bir Oyun Bu Potentia ?

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Oyunun demosunu oynadım ve ben sadece mekanik ve animasyonlardan biraz şikayetçiyim medium zorluğa göre yapay zeka fena değildi daha çok yapay zeka kendini çatışırken gösteriyor pek hedefi kaçırmıyorlar :D.

Earwven

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,218
İsim
Ali

_Hakk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,385
İsim
İbrahim Hakkı Ergin
İlgilendiği Kategoriler
Yazılım
Instagram
web_tas
Steam
hakkiergin
Discord
İbrahim Hakkı Ergin#4142
Arkadaşlar hepinize merhabalar bu sefer Yerli Last Of Us diyebileceğimiz Potentia isimli oyunu inceleyeceğiz. Oyun demo sürümde olduğu için henüz hikayesi hakkında konuşamam o yüzden oynanış grafikler vs. üzerinden konuşacağız.

1- Oynanış
a) Animasyonlar

Animasyonlar oyunun atmosferine göre çok çok sönük kalmış. Mesela bir dükkana giriyoruz ağır ağır ilerlemek istiyoruz fakat animasyonlar hızlı olduğundan bu havanın içine tam giremiyoruz. Bomba atma şemasını ve animasyonunu hiç beğenmedim kesinlikle değiştirilmesi gerekiyor.
b) Vuruş Hissi
Açıkcası vuruş hissi beklediğimden daha güzel geldi bana. Özellikle düşmanlarımızın kafasına sıktığımızda gerçekten headshot attığımızı hissedebiliyoruz.
c) Yakın Dövüş
Düşmanlarımızın arkasına gidip "E" tuşuna bastığımızda karşımızdaki kişiyi sessiz bir şekilde öldürebiliyoruz. Yakın dövüş animasyonlarını beğendim 3-4 farklı şekilde öldürebiliyoruz düşmanlarımızı. Yakın
dövüşte beğenmediğim kısım ise "Sağ tık + V" tuşuna bastığımızda düşmanlarımızı ittirebiliyoruz fakat burada animasyonlar o kadar kötü yapılmış ki düşmana değil de duvara vuruyormuş gibiyiz.

Alıntıyı görüntüle

2- Grafikler
Oyunun grafiklerini cidden çok beğendim. Kaplamalar da bir o kadar iyi. Karakter modellemeleri de bu kadar az kişili bir ekibe göre gayet detaylı yapılmış. (4k + Ultra ayarlarda oynadım)
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle

3- Optimizasyon
Hazır grafiklerden bahsetmişken optimizasyondan da bahsedelim. Bence böyle güzel grafikler için oyunun optmizasyonunu çok iyi. 1660 Super R5 3600 sistemim ile 4k Ultra ayarlarda ortalama 90-100 FPS arası oynadım.

4- Hikaye
Maalesef şimdilik bu kısım boş çünkü sadece 1 bölüm oynayabiliyoruz. Geliştirici ekibe mail attım umarım deneme fırsatına sahip olurum. (Oyunu bitirme şansım olursa burayı güncelleyeceğim)

5- Yapay Zeka

Yapay zekasını hiç beğenmedim. Çoğu düşman yerinden kıpırdamıyor bile. Ama seslere duyarlılar hatta bunun için düşmanların dikkatini dağıtabildiğimiz bir ıslık özelliği bile var. (Değiştirilmezse X tuşu)

6- Arayüz

Oyunun arayüzü basit ve kullanışlı çok göz bozmuyor.
Alıntıyı görüntüle

7- Sesler
Seslendirme kısmını çok beğendim fakat seslendirme bazen karakterin ağzıyla orantılı olmuyor. Silah sesleri idare eder seviyede çok iyi değil fakat çok kötü de değil.(Geliştirilirmesi çok iyi olur)

Genel olarak henüz tam çıkış yapmamış olmasına rağmen çok çok iyi yapılmış bir oyun. Zamanı ve parası olan herkes oyun çıktığında denemeli. İyi günler efenim :)
Ayrıca belirtmeyi unutmuşum gamepad ile sorunsuz bir şekilde çalışıyor.

SİSTEM GEREKSİNİMLERİ​

• MİNİMUM:
    • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
    • İşletim Sistemi: Windows 7 64-bit, Windows 8 64-bit, Windows 10 64-bit
    • İşlemci: AMD FX 6300, AMD Ryzen 3 1200, Intel Core i5 2400 or better
    • Bellek: 8 GB RAM
    • Ekran Kartı: AMD Radeon R9 285, NVIDIA GeForce GTX 760 or better
    • DirectX: Sürüm 11
    • Depolama: 15 GB kullanılabilir alan
    • İlave Notlar: SSD is recommended
  • ÖNERİLEN:
    • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
    • İşletim Sistemi: Windows 7 64-bit, Windows 8 64-bit, Windows 10 64-bit
    • İşlemci: AMD FX 8350, AMD Ryzen 5 1400, Intel Core i7 3770 or better
    • Bellek: 16 GB RAM
    • Ekran Kartı: AMD Radeon R9 290, AMD Radeon RX 570, NVIDIA GeForce GTX 1050 or better
    • DirectX: Sürüm 12
    • Depolama: 15 GB kullanılabilir alan
    • İlave Notlar: SSD is recommended
Oyun güzele benziyor ama pc'm beğenmedi (pc kaldırmıyor )

Dusmax

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
980
İsim
Tayfun Yılmaz
Oyunun demosu 2020'de çıkmış eksiklikler vardır demoda bakalım güzel oyun gibi.Konusu Zombili değil sanırım ben öyle beklemiştim yazıyı okuduğumda

Top Bottom