Neler Yeni

Bankkart genç kredi kartı incelikleri

SIR_INDO_SCARF

80+ Silver
Kredi kartında 1700 TL limit var. Ben bunu bankadan çeksem taksit ile ödeyebiliyormuyum yoksa sadece alışverişlerde mi taksit okuyor.

Birde taksit olmayan ürünler oluyor (üründe olupta bu kartta olmayan taksitler) sormadı taksitlendirme nasıl bir şey oluyor?

Yani şuanda para olarak bayan sıkışığım ve haftaya okul başlayacak. Bilgisayarı adam etmem lazım haliyle parçalar alacağım. 1200tl yaklaşık harcama yapacağım (ama her sistemde kullanabileceğim harcama bunlar. Monitör ssd ve psu alacağım.)

Haliyle param yaklaşık 300tl var. Ama kredi kartı limitim yerinde. Şimdi ben bu limiti nasıl kullanabilirim?

Haliyle haftalık babamdsn para alacağım (haftada 5 gün okul olduğundan harçlığa zam isteyeceğim) birde kyk kredisi var. Zamanla bir işe başlayacağım ama şuanda değil.

Kredi kartı limitini nasıl kullanabilirşm ve bunu taksitlendirebilirim? En önemli kısım bu.

Marcisco

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
163
İsim
Ulaşcan Arslan
ekstre tarihinden diğer ekstre tarihine kadar harcadığının asgarisini ödeyebilirsin. Yani örnek veriyorum 1.000 TL harcadın sana diyor ki bunun en az 300 TL sini ödemen lazım. Bence limiti azalt çünkü oldukça harcıyorsun.

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,273
İsim
Oğuz Oğuz
Kredi kartında 1700 TL limit var. Ben bunu bankadan çeksem taksit ile ödeyebiliyormuyum yoksa sadece alışverişlerde mi taksit okuyor.

Birde taksit olmayan ürünler oluyor (üründe olupta bu kartta olmayan taksitler) sormadı taksitlendirme nasıl bir şey oluyor?

Yani şuanda para olarak bayan sıkışığım ve haftaya okul başlayacak. Bilgisayarı adam etmem lazım haliyle parçalar alacağım. 1200tl yaklaşık harcama yapacağım (ama her sistemde kullanabileceğim harcama bunlar. Monitör ssd ve psu alacağım.)

Haliyle param yaklaşık 300tl var. Ama kredi kartı limitim yerinde. Şimdi ben bu limiti nasıl kullanabilirim?

Haliyle haftalık babamdsn para alacağım (haftada 5 gün okul olduğundan harçlığa zam isteyeceğim) birde kyk kredisi var. Zamanla bir işe başlayacağım ama şuanda değil.

Kredi kartı limitini nasıl kullanabilirşm ve bunu taksitlendirebilirim? En önemli kısım bu.
Dediğim gibi 1700₺ nakit çekemezsin max 425₺ çekebilirsin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ekstre tarihinden diğer ekstre tarihine kadar harcadığının asgarisini ödeyebilirsin. Yani örnek veriyorum 1.000 TL harcadın sana diyor ki bunun en az 300 TL sini ödemen lazım. Bence limiti azalt çünkü oldukça harcıyorsun.
Aynen benim gibi ziraat yetmiyor diye başka kredi kartı alıp onunda limitini doldurma :D

Marcisco

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
163
İsim
Ulaşcan Arslan

Belli bir miktarını çekebilirsin veya tekeller falan komisyon karşılığı çekip veriyorlar sana nakit olarak.

Dediğim gibi 1700₺ nakit çekemezsin max 425₺ çekebilirsin.

Aynen benim gibi ziraat yetmiyor diye başka kredi kartı alıp onunda limitini doldurma :D
Ben ilk işe girdiğimde sene 2016 falan kredi kartı vermişlerdi 1.000 TL idi limiti ben onu 500 TL ye indirmiştim öyle keyfe keder kullanıyordum maaşım da iyiydi :)

asertyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Bir miktar nakit çekersin.Bir sonraki ayın kredisi az yatar faizsiz olur.Onun dışında kredi kartı faizsiz 6 ya bölüyordu.4 e düştü herhalde.Ben kapatmıştım okul bitince. Peşin ödeyip sonradan böleceksin.Ama sana tavsiye asgari ödeme işine girişme bir kere alışırsan sonu gelmiyor.Ben hiç girmedim ama arkadaşlarım çok çekti.

SIR_INDO_SCARF

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bir miktar nakit çekersin.Bir sonraki ayın kredisi az yatar faizsiz olur.Onun dışında kredi kartı faizsiz 6 ya bölüyordu.4 e düştü herhalde.Ben kapatmıştım okul bitince. Peşin ödeyip sonradan böleceksin.Ama sana tavsiye asgari ödeme işine girişme bir kere alışırsan sonu gelmiyor.Ben hiç girmedim ama arkadaşlarım çok çekti.
Yok sadece bir kere acil olarak işimi görmesi amacıyla yapıyorum. Zaten parayı biriktirmeye uğraşacağım.

Sürekli olarak değil. Bir defalık bu. Yaklaşık 700tl internet alılverişinde kullanacağım ama taksit imkanı vermiyor. Hadi az bir şey taksit yapsa eyvallah ama yapmıyordu.

Şimdi kredi kartından herhangi bir şey alsam veya bankamatikten çeksem bunu geri nasıl ödeyeceğim. Taksitli olarak mı yoksa başka şekilde mi? (nakit avans haricinde)

Marcisco

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
163
İsim
Ulaşcan Arslan
Yok sadece bir kere acil olarak işimi görmesi amacıyla yapıyorum. Zaten parayı biriktirmeye uğraşacağım.

Sürekli olarak değil. Bir defalık bu. Yaklaşık 700tl internet alılverişinde kullanacağım ama taksit imkanı vermiyor. Hadi az bir şey taksit yapsa eyvallah ama yapmıyordu.

Şimdi kredi kartından herhangi bir şey alsam veya bankamatikten çeksem bunu geri nasıl ödeyeceğim. Taksitli olarak mı yoksa başka şekilde mi? (nakit avans haricinde)
Ekstresi kesilecek öyle ödeyeceksin. yani mesela sen bugün çektin parayı ekstre önümüzdeki ayın 10. da kesiliyor ekstre kesildikten sonra borcunu ödeyeceksin bu kadar. Benim bildiğim internet alışverişinden sonra mobil bankacılıktan da taksitlendirebiliyorsun.

SIR_INDO_SCARF

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Anladım. Ekstrem ay sonunda kesiliyor galiba.

Yani öğrenmek istediğim bu ödeme zamanı geldiğinde taksit taksit ödersem iyi olur diye sordum.

Psu ve ssd internetten monitör yüz yüze yani nakit. Belki psu denk gelirsem inegöl çarşısında teknolojik aletler satılıyor (ismindeki yerde değil burasının merkezinde) oradanda psu alabilirim. Tanıdık var orads güzel indirim yaparsa belki ssd'ile bile oradan alırım.

Yani alacaklarım nakite dönmeye başladı gibi bir şey. Nakit olarak çekebiliyormuyum (450tl olan nakit avans haricinde) çekebiliyorsam ne kadar çekebiliyorum?

Bu hafta ve haftaya alacak şekilde çıkarsın beni kyk kredisi zaten ayın 6sında yatacak. Haftalık harçlıklarla kapatırım. Derdim şimdiden işi kurtarmak.

Top Bottom