Neler Yeni

BARIŞ ÖZCAN YARGI DAĞITTI ! Alper Gezeravcı Uzayda Değil Diyen Topluluk !

Starlex

80+ Silver
hayır kardeşim 55 milyon dolar verilip gönderilsin ama böyle lanse edilmesin gereksiz ön yargılarınız var önce bunları kırıp yazmanızı öneririm.
Tamam bilader bir dahaki uçuşa söz senin tanıdığın pilotları göndersinler 🤣

Reav

80+ Silver
Kesin tanıyorsundur 🤣 neyse bunda her ne kadar özellik olsada birazda torpil lazım ayrıca alper gezer avcı zamanımda f*tö ile ciddi bir şekilde karşı çıkmış askeriyedeki iç gruplanmalara titiz davranmıştır tabi araştırdıysan neyse sen git biraz solcu gazete oku orası doğru bilgiler verir
Senin hayal dünyana göre 90larda 30 yaş civarındaki asker ve pilotların hepsi f#t#cü öyle mi ?

Starlex

80+ Silver

Reav

80+ Silver
Tamam bilader bir dahaki uçuşa söz senin tanıdığın pilotları göndersinler 🤣
işte göndermediler :D Ki zaten kimsede uzaya gideyim diye bir yerlerini yırtmıyordur para harcandı 55 milyon zaten para değil bu ülke için 128 milyar dolar hiç edildi buna verilsin para boş yere abartıyorsunuz yaşanan olayı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Öyle bir şeymi dedim benimmi haberim yok
Aklı başında olan bölücü olmayan kim f#t#ye karşı çıkmadı bir sürü insan vardı alper gezeravcı tekti sanki

Starlex

80+ Silver
işte göndermediler :D Ki zaten kimsede uzaya gideyim diye bir yerlerini yırtmıyordur para harcandı 55 milyon zaten para değil bu ülke için 128 milyar dolar hiç edildi buna verilsin para boş yere abartıyorsunuz yaşanan olayı.
Az önce neden alperi gönderdiler diyordun şimdi ise abartıyorlar bu olayı diyorsun konuyumu dağıtacaksın anlamadım

GirayHan

80+ Platinum
Okuduğum anda gümledim yahu hocam kaç tane pilot tanıyorum ailesi tertemiz sağlıklı veya bir sürü asker neyden bahsediyorsunuz kabul edin artık şunu ortalama derecede bir pilot veya asker 55 milyon dolar ile çok rahat gider araştırmasınıda yapar gelir astronotta olur.
bu doğru parayı basarsan elon musk'a seni uzaya çıkarır her şey parayla bu bir başarı mıdır başarı değil midir orası bana kalsın fakat uzaya giden kişi bir albay yani bir asker bir bilim adamı değil bir asker neyi araştıracak adamın aldığı eğitim belli havacı pilot uçak uçurur uzayla alakası nedir ?. madem yolluyorsunuz bu parayı basacaksınız neden bir albayı seçersiniz bir bilim adamı yerine bu kısmı anlayamadım ben :D

Reav

80+ Silver
Az önce neden alperi gönderdiler diyordun şimdi ise abartıyorlar bu olayı diyorsun konuyumu dağıtacaksın anlamadım
Okuduğunuzu mu anlamadınız ben mi yazamadım anlamadım
Asla neden alperi gönderdiler demedim sadece insanlar konuyu boş yere abartıyor tamam adamı gönderdik bitti bu kadar bomboş her yerde konuşuluyor 55 milyon dolar ver git bu kadar neden bu adam gitti neden bu para verildi demedim. Sadece bu daha fazla üstüne konuşulması bile saçma.

Siene

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
579
İsim
Sinan İ.
Normalde hava kuvvetlerinde pilot olan birisinin uzayda ne gibi bilimsel çalışmalar yaptığını merak etmiyor değilim
Aylardır bunun için eğitim alıyor. Kapısına birileri gelip yarın uzaya çıkıyorsun demedi.
Asker geçmişi olan biri dayanıklıdır ve pilot olduğu için çoğu zaman basınç altında durmasına alışkın olduğunu gösterir ve kendisinin zekası da ileri seviyede ki bu kadar eğitimi eksiksiz tamamlayıp göreve gönderildi.
Bu bir turistik gezi değil Alper Gezeravcı artık tasdikli astronottur ve kendisi bu alanda eğitimini tamamladığı için geri döndüğünde bu konularda rehber olacaktır. Astronot olmak için zaten eğitimler çok ağırken birde üstüne devlet tarafından görev yüklendi ve kendisi bütün bu sorumlulukları üstlenip riskleri çok fazla yüksek olan bu göreve gitti. Şuan üstündeki baskının , sorumluluğun milyonda birini yaşamayan kişiler uzaktan 'ne gerek vardı yhaa' diyor.
Bu olay sayesinde bir çok çocukta uzay bilinci oluştu kaldı ki Türkiye'de gündem olması bile bir çocuğun kafasına bir hayal tohumu ekmesi demek.

Reav

80+ Silver
bu doğru parayı basarsan elon musk'a seni uzaya çıkarır her şey parayla bu bir başarı mıdır başarı değil midir orası bana kalsın fakat uzaya giden kişi bir albay yani bir asker bir bilim adamı değil. madem yolluyorsunuz bu parayı basacaksınız neden bir albayı seçersiniz bir bilim adamı yerine bu kısmı anlayamadım ben :D
Oooo ben orayı sorgulamayı çoktan bıraktım bunlarla uğraşıyorum tamam gönderdiler kafasındayım birde adamın orada hiç bir şey yapmayacağına rağmen deneysel olarak adam sadece mental olarak uzaya gitmeye hazır birisi deney olarak ne yapacak oda bilinmez tamamen balon bir olay.

GirayHan

80+ Platinum
Oooo ben orayı sorgulamayı çoktan bıraktım bunlarla uğraşıyorum tamam gönderdiler kafasındayım birde adamın orada hiç bir şey yapmayacağına rağmen deneysel olarak adam sadece mental olarak uzaya gitmeye hazır birisi deney olarak ne yapacak oda bilinmez tamamen balon bir olay.

bak aya ilk ayak basan adam. bu arkadaşımız uzay mühendisiydi yani alanında uzman kişi. amerikalılar doğru kişiyi göndermişler diyelim mi ? :D

1706202135666.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

dur şunu da ekleyim.

1706202268859.png

• Beğen
Reaksiyonlar: Reav

Reav

80+ Silver

GirayHan

80+ Platinum
Bak adı üstünde Uzay Mühendisi bizim gönderdiğimiz ne Askeri Pilot aradaki fark.

evet bende bunun üstünde duruyorum. gönderilsin elbette sonuna kadar destekleriz. fakat alanında uzman kişileri göndermek gerekiyor. Bir bilim adamı yada bu alanda eğitim almış tanınan akademik makaleleri olan kişileri. nasada türk yok mu ? var. ufak bi araştırın göreceksiniz.

Top Bottom