Neler Yeni

Başlangıç Motoru ?

yawiz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Yavuz Selim Usta
Duke 200 başlangıç için uygun mudur? Veya başka öneriniz var mı? (A2 ehliyet)

Synche

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Ahmet E.
motosiklet kullanmaya yeni başladıysan veya başlayacaksan arada sırada devireceksin.. bu sebeple önceliğin sıfır motosiklet olmasın.. 2. el temiz bajaj discover 150f buldum ve öğrenme olayını bu motosikletle hallediyorum.. çalıştığım şirketin kapalı otoparkına aldım birde.. işten çıktığımda mekanda araç kalmadığı için 1-2 saat parkur çalışıyorum.. mevcut ehliyetime a ekletene kadar böyle devam..

bu modeli temiz 5-6 bin tl'ye bulabilirsin.. parçaları ucuz.. az yakıyor.. ben ekstra 900 tl kadar da masraf yaptım..

edit: satıldı..

thumbnail_IMG_20200328_230142.jpg

Son düzenleme:

GladianN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Recep Demirci
Başlangıçlık sende bitiyor. Şimdi kendine güveniyormusun motor konusundan eğer acemiyse 150 beygir ile başla tavsiye cbr150. Ama kendine güveniyorsan direk r25 ten başlayıp uzun bir süre kullanabilirsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
Alperen Gül
Duke 200 başlangıç için uygun mudur? Veya başka öneriniz var mı? (A2 ehliyet)
Aslında sana bağlı naked mı seviyorsun yoksa racing mi ?

Naked olarak mt25 racing olarak da r25 (YAMAHA) Zamanında mt 25 2016 kullandım fazla yakar ama benim için bir heves motoruydu ve ilk motorumdu

Metci

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mehmet
Duke 200 çok tatlı bir motosiklet bence. Ama parça/servis konusunu da düşünmelisin.

cemil1290

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Cemil Yılmaz
Aga motorsiklet le aram yok ama güvenlik açısından almaman önemli araba daha güvenli olur tabi senin kararın daha önemli.

Gryden

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
75
İsim
Enes hekimoğlu
Cbr 125 iyi bir başlangıç motoru ama biraz daha iyi görünsün diyorsan yamaha yzf 125 i öneririm duruş konusunda biraz sorun yaşayabilirsin sadece

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
HİHULULOPA
bu zamanda alacağın bir başlangıç motoru kesinlikle sıfır olmamalı.(ekonomik anlamda çok uçuk fiyatlar)
1-Kendince bir tarz belirle (bunun için ne tür arazide kullanacağın, ne gibi hobilerin olduğunu ön planda tut) unutma motor tarzı motorcunun aynasıdır.Kendini bulman gerekir 2 yıla satar sürekli değiştiririm dersen o ayrı.
2-Belirlediğin bütçen ile önce ekipman al ör. 30.000 ₺ bürçem var diyorsan eğer, 25.000 ₺ motorlara bak
3-Motorları iyi araştır bilen birilerine mutlaka danış 2.el motor çok güzel süslenir insanı cezbeder.
4-Bazı marka ve modellerin kronik sorunları vardır bunları en iyi kullanıcıları bilir ve seni gerçek anlamda uyarabilecek seviyededirler ( motor servis ağı fiyatları, benzin hortumu delinmesi, grenaj düşmesi, kırılması vb. basit gibi gelebilir ama olduğu zaman canını sıkacak problemler oluşturabilir.
5-NE KADAR BİLGİN OLURSA OLSUN ARAŞTIR, MERAK ETTİĞİN NOKTALARI NOT AL VİDEOLAR İZLE AMA ARAŞTIRMAKTAN ÇEKİNME PARANI BOŞA HARCAMA...
Umarım işine yarar, aklına araştırman için soru işaretleri bırakabilmişimdir.
İyi forumlar :)

Avian

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
Gizem
Hiç trafik tecrüben yoksa ve büyük şehirde yaşıyorsan scooter ile başlamanı öneririm. Viteslide kararlıysan KTM Duke 200 başlangıç için iyidir eğer ABS'li versiyon ise. Ancak bahsettiğimiz marka KTM olduğu için parça ve servis ücretleri tuzlu olabilir.

bu zamanda alacağın bir başlangıç motoru kesinlikle sıfır olmamalı.(ekonomik anlamda çok uçuk fiyatlar)
1-Kendince bir tarz belirle (bunun için ne tür arazide kullanacağın, ne gibi hobilerin olduğunu ön planda tut) unutma motor tarzı motorcunun aynasıdır.Kendini bulman gerekir 2 yıla satar sürekli değiştiririm dersen o ayrı.
2-Belirlediğin bütçen ile önce ekipman al ör. 30.000 ₺ bürçem var diyorsan eğer, 25.000 ₺ motorlara bak
3-Motorları iyi araştır bilen birilerine mutlaka danış 2.el motor çok güzel süslenir insanı cezbeder.
4-Bazı marka ve modellerin kronik sorunları vardır bunları en iyi kullanıcıları bilir ve seni gerçek anlamda uyarabilecek seviyededirler ( motor servis ağı fiyatları, benzin hortumu delinmesi, grenaj düşmesi, kırılması vb. basit gibi gelebilir ama olduğu zaman canını sıkacak problemler oluşturabilir.
5-NE KADAR BİLGİN OLURSA OLSUN ARAŞTIR, MERAK ETTİĞİN NOKTALARI NOT AL VİDEOLAR İZLE AMA ARAŞTIRMAKTAN ÇEKİNME PARANI BOŞA HARCAMA...
Umarım işine yarar, aklına araştırman için soru işaretleri bırakabilmişimdir.
İyi forumlar :)
Bu yazılanları dikkate alabilirsin çok mantıklı. :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
AYA
Bütçen ne kadar ?
Scooter,commuter vs hangi tip motosiklet almak istiyorsun ?
Ne için kullanacaksın ? Biraz detay verirsen daha iyi yardımcı olunabilir.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
971,211
Üyeler
153,516
Son üye
numandolgunx
Top Bottom