Neler Yeni

Bazı Oyunlarda Bilgisayarım Kapanıyor

-Akın Taşkan-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,844
İsim
Akın Taşkan
alana kadar otomatik voltaj arttırıcıyı kapartsanız çok az performans kaybıyla ciddi sıcaklık düşüşü yaşarsınız.

-Akın Taşkan-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,844
İsim
Akın Taşkan
Nasıl kapayabilirim?
Bir de kapanan oyunları daha düşük performansta oyanayabilirmiyiym;?(alana kadar)
hocam bende 3600 var ben kapalı + stok soğutucu kullanıyorum 80'i birazcık geçiyor eskiden 93 falan oluyodu performans kaybını gözümle görebiliyorum battlefield 1'de 6-7 fps kadar fark etti ama diğer oyunlarda o kadar etkisini görmedim.
Kapatmak için CPB ayarını kapatman lâzım bios'tan
BIOS -> Advanced Mode (F7) -> Advanced -> AMD CBS -> Core Performance Boost -> Disabled.
Bu kadar.

YURTSEVENGAMER

80+ Silver
hocam bende 3600x var ben kapalı + stok soğutucu kullanıyorum 80'i birazcık geçiyor eskiden 93 falan oluyodu performans kaybını gözümle görebiliyorum battlefield 1'de 6-7 fps kadar fark etti ama diğer oyunlarda o kadar etkisini görmedim.
BIOS -> Advanced Mode (F7) -> Advanced -> AMD CBS -> Core Performance Boost -> Disabled.
Bu kadar.
Tamamdır çok teşşekkürler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam bende 3600 var ben kapalı + stok soğutucu kullanıyorum 80'i birazcık geçiyor eskiden 93 falan oluyodu performans kaybını gözümle görebiliyorum battlefield 1'de 6-7 fps kadar fark etti ama diğer oyunlarda o kadar etkisini görmedim.
Bu kadar.
Ayarı yapıp RUST'a girdim. Sıcaklıklar 56 falandı gayet iyidi. Ama bi anda kapandı yine. Sebep başka olabilir mi acaba?

Son düzenleme:

-Akın Taşkan-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,844
İsim
Akın Taşkan
Ama bi anda kapandı yine. Sebep başka olabilir mi acaba?
Sıcaklık böyleyken gene de kapandıysa sorun sıcaklıktan değildir. Bilgisayar kablosunda bir sorun olabilir mi?Meselâ prize takılan kısmında kararma var mı? Ya da prizde? Başka bir prizde dener misiniz?

YURTSEVENGAMER

80+ Silver
Sıcaklık böyleyken gene de kapandıysa sorun sıcaklıktan değildir. Bilgisayar kablosunda bir sorun olabilir mi?Meselâ prize takılan kısmında kararma var mı? Ya da prizde? Başka bir prizde dener misiniz?
Açıkçası kararma yok ve bu sorun ilk oluştuğunda başka bir evdeydim . O yüzden prizden olduğunu sanmıyorum.

Forjest

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
693
İsim
Murat
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji,bilgisayar,yazılım,açıkkaynak işletim sistemleri,katılımsız programlar,Linux,windows,işletim sistemleri modifikasyonları
Facebook
muratist55
İşletim sistemi donanım çakışmaları söz konusu olabilir. Yeni oyunlar için üst versiyon w10 kullanmanın dezavantajlarıda olabiliyor işlem ram ve bellek kullanımları bakımından w10 1903 sürümünü kurun derim. Donanım kısmını saymazsak genel olarak işletim sistemide bu gibi durumlarda etken sayılır. Benchmark görüntüleri. LTSB sürümlerinin daha iyi olduğu anlaşılmakta.
1636025402425.png

YURTSEVENGAMER

80+ Silver
İşletim sistemi donanım çakışmaları söz konusu olabilir. Yeni oyunlar için üst versiyon w10 kullanmanın dezavantajlarıda olabiliyor işlem ram ve bellek kullanımları bakımından w10 1903 sürümünü kurun derim. Donanım kısmını saymazsak genel olarak işletim sistemide bu gibi durumlarda etken sayılır. Benchmark görüntüleri. LTSB sürümlerinin daha iyi olduğu anlaşılmakta.
Alıntıyı görüntüle
Tamamdır bir de öyle deniyim. O sürümün isosunu nereden bulacağım.
Bir de servise mi göndersem diye düşünüyorum ama ben içindeki ekran kartını değiştirdim. Servis süreci nasıl işler (itopya)

Forjest

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
693
İsim
Murat
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji,bilgisayar,yazılım,açıkkaynak işletim sistemleri,katılımsız programlar,Linux,windows,işletim sistemleri modifikasyonları
Facebook
muratist55
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
979,169
Üyeler
154,880
Son üye
muhammedonganlican
Top Bottom