Neler Yeni

Çözüldü✓ Bazı oyunlarda karakter pikselleşiyor

SECTOSS

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,102
İsim
Halit Efe Kaplan
Ne kusuru hocam yapıcak bir şey yok hiçbir şekilde çözüm bulamadım ben anlamıyorum cidden neden beni buluyor bu sorunlar hani dediğim gibi arkadaşımda da aynı kart var ama o yaşamıyor.
umarım cozum yolunu bulursunuz ıyı forumlar

Dwayne

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
494
İsim
Dwayne Rolly
bazı oyunlarda böyle bir sorun var spiderman oynamadım ama amd ile alakası yok bende de oluyor

The Semih

80+ Silver
Görsel paylaştınmı bakalım bizde, SS lerde belli oluyormu

WörWind

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,280
İsim
WörWind
İlgilendiği Kategoriler
Neler yeni, Ekipman
Ekran Görüntüsü (5).png

Mesaj otomatik birleştirildi:

Boyun kısmına ve monta iyi bakın oralar piksel piksel eğer belli olmuyor ise video çekip atayım.

Keyfen

80+ Bronze
dostum vsr olması lazım ismi amd ayarlarından onu aç bu ayarla monitör 1080p olsa bile onu 1440p ye veya daha yükseğe çekmene olanak sağlıyor. Bu sayede oyunu 1440p yapıp bu sorunu ortadan kaldırabilirsin. bendede bi çok oyunda yaşadığım için biliyorum

WörWind

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,280
İsim
WörWind
İlgilendiği Kategoriler
Neler yeni, Ekipman
dostum vsr olması lazım ismi amd ayarlarından onu aç bu ayarla monitör 1080p olsa bile onu 1440p ye veya daha yükseğe çekmene olanak sağlıyor. Bu sayede oyunu 1440p yapıp bu sorunu ortadan kaldırabilirsin. bendede bi çok oyunda yaşadığım için biliyorum
Hocam zaten bir tek öyle çözebildim çözünürlük arttırarak büyük oranda düzeliyor fakat FPS drop yiyorum böyle olunca başka yolu vardır illaki yoksa yani ne yapacağımı bilmiyorum ne zevk bıraktı ne bir heves.

İlk 6500xt aldığım da GTa 5 de uzaklar puslu bulanıktı şu an bi sıkıntı yok sanırım yeni driverla düzektmişler seninkide yazılımsal bir sorun gibi

Reav

80+ Silver
Arkadaşlar ekran kartım RX 6600 ilk başta sorunun AMD ile alakalı olduğunu düşünüyordum herşeyde sorun çıkardığı için ama Nvidia kullanan bazı kişilerde de oluyormuş bu olay örneğin PUBG, Spiderman Miless Morales gibi oyunlarda oluyo ne yapacağımı bilmiyorum çözümü yok mu bu olayın? Daha açıklayıcı anlatayım mesela Spiderman de oyun içi karakterin yanları pikselleşiyor ama ESC basıp oyunu durduğumda böyle bir sorun olmuyor arkadan gözüken kısım çok net oluyor ayrıca PUBG de karakterin saçları ve yanları piksel piksel oluyor Contraband Policede de arka planın görüntüsü kötü geliyor.
Kenar yumuşatmadan kaynaklı bir durum

WörWind

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,280
İsim
WörWind
İlgilendiği Kategoriler
Neler yeni, Ekipman
İlk 6500xt aldığım da GTa 5 de uzaklar puslu bulanıktı şu an bi sıkıntı yok sanırım yeni driverla düzektmişler seninkide yazılımsal bir sorun gibi
Yok hocam kaç farklı driver denedim olmuyor tamamen şans meselesi hayır ben anlamıyorum hiç mi çözümü olmaz bi çaresi falan yok mu yani herşeyi denedim internette net bir çözümü de yok çözünürlük arttırmak dışında hani sebebi ne onu da anlamıyorum.

Kenar yumuşatmadan kaynaklı bir durum
Ultra da.

Reav

80+ Silver
Nortalama hocam ultra diye olmayacak değil ultrada kenar yumuşatma açmanız gerek

Normal hocam ultra diye olmayacak değil ultrada kenar yumuşatma açmanız gerek

WörWind

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,280
İsim
WörWind
İlgilendiği Kategoriler
Neler yeni, Ekipman
Nortalama hocam ultra diye olmayacak değil ultrada kenar yumuşatma açmanız gerek

Normal hocam ultra diye olmayacak değil ultrada kenar yumuşatma açmanız gerek
Anlamadınız hocam kenar yumuşatma ultrada.

Anlamadınız hocam kenar yumuşatma ultrada.
Acaba garanti ya da bakıma falan göndersem düzelicek bir şey mi ki bence donanım kaynaklı çünkü yazılımsal olsa elbet bir çözümü olurdu.

Keyfen

80+ Bronze
Hocam zaten bir tek öyle çözebildim çözünürlük arttırarak büyük oranda düzeliyor fakat FPS drop yiyorum böyle olunca başka yolu vardır illaki yoksa yani ne yapacağımı bilmiyorum ne zevk bıraktı ne bir heves.
kanka üzgünüm monitörün 27 inch sanırsam düzeltemezsin başka türlü

WörWind

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,280
İsim
WörWind
İlgilendiği Kategoriler
Neler yeni, Ekipman
kanka üzgünüm monitörün 27 inch sanırsam düzeltemezsin başka türlü
27 inçle mi alakası var hocam çünkü arkadaşımda da 27 inç ve aynı kart var onda öyle bir sorun yok.

Top Bottom