Neler Yeni

Çözüldü✓ Bazı oyunlarda karakter pikselleşiyor

Keyfen

80+ Bronze
27 inçle mi alakası var hocam çünkü arkadaşımda da 27 inç ve aynı kart var onda öyle bir sorun yok.
bir şeyler farklıdır arkadaşının tam sistemini ve monitörünün özelliklerinide yazabilirmisin ? belki monitörü 2k dır onun veya başka bir şey vardır , rdr 2 oynuyorum 27 inch 1080p monitörde heryer pixel pixel net değil görüntü 480p film gibi bende ya ölçeklendirme aşıyorum x1,5 olarka veya vsr açıp görüntüyü 2560x1440 a çekip düzeltiyorum dostum

WörWind

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,280
İsim
WörWind
İlgilendiği Kategoriler
Neler yeni, Ekipman
bir şeyler farklıdır arkadaşının tam sistemini ve monitörünün özelliklerinide yazabilirmisin ? belki monitörü 2k dır onun veya başka bir şey vardır , rdr 2 oynuyorum 27 inch 1080p monitörde heryer pixel pixel net değil görüntü 480p film gibi bende ya ölçeklendirme aşıyorum x1,5 olarka veya vsr açıp görüntüyü 2560x1440 a çekip düzeltiyorum dostum
Yok hocam 1080P 27 inç ayrıca 6600 kullanıyor ekran kartı olarak. Ayrıca dediğinizi yaparak düzeltiyorum bende ama drop yiyorum oyunda bu da can sıkıyor bunun dışında bir çözüm yoksa sıkıntı ben 27 ile alakası olduğunu düşünmüyorum çünkü her oyunda belli olan bir şey değil özellikle bazı oyunlarda oluyor.

Keyfen

80+ Bronze
Yok hocam 1080P 27 inç ayrıca 6600 kullanıyor ekran kartı olarak. Ayrıca dediğinizi yaparak düzeltiyorum bende ama drop yiyorum oyunda bu da can sıkıyor bunun dışında bir çözüm yoksa sıkıntı ben 27 ile alakası olduğunu düşünmüyorum çünkü her oyunda belli olan bir şey değil özellikle bazı oyunlarda oluyor.
her oyunun performansı aynı olmaz dostum, lol de çok farkediyo kenarlar pixelleşiyor mesela 1080p de ama 2k yapınca hiç bir sorun kalmıyor rdr de ise tamamen bulanıklaşıyor etraf pixelleşmenin yanında, + olarka oyunu çerçeveli modda ve tam ekranda açmayı denermisin ? buda bazen farkettiriyo

WörWind

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,280
İsim
WörWind
İlgilendiği Kategoriler
Neler yeni, Ekipman
her oyunun performansı aynı olmaz dostum, lol de çok farkediyo kenarlar pixelleşiyor mesela 1080p de ama 2k yapınca hiç bir sorun kalmıyor rdr de ise tamamen bulanıklaşıyor etraf pixelleşmenin yanında, + olarka oyunu çerçeveli modda ve tam ekranda açmayı denermisin ? buda bazen farkettiriyo
Deneyip sonuç yazıyorum hocam birde TV'ye bağlayıp mı denesem acaba sorun ekranda mı diye ben açıkçası ekranda olduğunu düşünmüyorum ama yine de deneyebilirim.

Keyfen

80+ Bronze
Deneyip sonuç yazıyorum hocam birde TV'ye bağlayıp mı denesem acaba sorun ekranda mı diye ben açıkçası ekranda olduğunu düşünmüyorum ama yine de deneyebilirim.
bencede ekranda değil dostum, birde monitör 144 hz mi ? eğer öyleyse masaüstünde sağ tık görüntü ayarları oradan hz ayarını seçeceğin bir yer olması lazım oradada monitörün hz si ile aynı olup olmadığını bi kontrol edebilirmisin

WörWind

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,280
İsim
WörWind
İlgilendiği Kategoriler
Neler yeni, Ekipman
bencede ekranda değil dostum, birde monitör 144 hz mi ? eğer öyleyse masaüstünde sağ tık görüntü ayarları oradan hz ayarını seçeceğin bir yer olması lazım oradada monitörün hz si ile aynı olup olmadığını bi kontrol edebilirmisin
144 hocam ayrıca denedim sonuç alamadım maalesef teşekkürler yine de keşke böyle cidden başka çözümü olsa da uğraşmasam hani ben anlamıyorum sonuç yazılımsal olsa elbet bir çözümü olur ama bence bu donanımla alakalı çünkü sadece AMD kullanan kişilerde olmuyor sadece AMD kullananlarda daha fazla görülüyor galiba bu sorun çünkü başka bir foruma sorduğumda da Nvidia kullanıp sorun yaşayan vardı.

Zebellah

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
944
İsim
Mehmet Can Yiğitoğlu
Kanka monitör ne bende de aynısı vardı monitör ayarlarında overdrive'ı kapattım düzeldi o zaman
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kanka monitör ne bende de aynısı vardı monitör ayarlarında overdrive'ı kapattım düzeldi o zaman
Her nesnenin etrafı kare kare oluyordu piksel piksel.

WörWind

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,280
İsim
WörWind
İlgilendiği Kategoriler
Neler yeni, Ekipman
dell s2721hgf hocam.

Ayrıca HDMI kablosu ile bağlı etkisi olur mu acaba?

Zebellah

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
944
İsim
Mehmet Can Yiğitoğlu
dell s2721hgf hocam.

Ayrıca HDMI kablosu ile bağlı etkisi olur mu acaba?
Denemek lazım Display takılı bende knk dediğim gibi ayarlara bir bak monitörün overdrive diye bişiy varsa onu kapatıp dene.

WörWind

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,280
İsim
WörWind
İlgilendiği Kategoriler
Neler yeni, Ekipman

Zebellah

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
944
İsim
Mehmet Can Yiğitoğlu

WörWind

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,280
İsim
WörWind
İlgilendiği Kategoriler
Neler yeni, Ekipman
Amd ayarlarında 4 tane seçenek var STANDART OYUN ESPOR ÖZEL diye. Onu standarta alıp denedin mi. çünkü diğerlerinde keskinleştime falan acıyor.
Standartta hocam çözünürlük arttırma dışında başka çaresi yok sanırım.

Zebellah

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
944
İsim
Mehmet Can Yiğitoğlu
Top Bottom