Neler Yeni

Bellek Donanım Hatası

YBugraM

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yakup Buğra
Merhabalar

Yakın zamanda mavi ekran hatası alıyordum, windows bellek tanılama testinden donanım problemi gördüm ve belleği çıkardım öyle sorun çözüldü. RAM de problem olduğunu düşünüp yeni ram aldım bu sefer laptopumda ki birebir aynı ram i aldım ve takınca yine mavi ekran hatası aldım, cpu kullanımı %100 seviyelerinde yakın geziyor ve windows bellek tanılama testinde yine donanım sorunu algılanıyor. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz ?
Kullandığım RAM: Crucial 8GB 2666MHz SODIMM DDR4 Ram CB8GS2666

mertoxin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
232
İsim
Mert
Ram bozuk ?

Memtest uygulamasıyla test edin. Hata varsa değiştirin.

YBugraM

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yakup Buğra
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ram bozuk ?

Memtest uygulamasını hiç kullanmadım yüklemeyi tavsiye ettiğiniz yer ve kullanımı haklında biraz detaylı bilgi verebilir misiniz

mertoxin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
232
İsim
Mert

YBugraM

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yakup Buğra
Ram bozuk ?

Yeni aldığım ram in de bozuk çıkma ihtimali düşük geliyor henüz test edemicem dışarı çıkmam lazım ama bu bütün sorunları bir bilgisayarcıya termal macunları yenilemesini söyledikten sonra ortaya çıktı. Bilgisayarcının ram slotunu bozabilme şansı nedir sizce?

mertoxin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
232
İsim
Mert
Yeni aldığım ram in de bozuk çıkma ihtimali düşük geliyor henüz test edemicem dışarı çıkmam lazım ama bu bütün sorunları bir bilgisayarcıya termal macunları yenilemesini söyledikten sonra ortaya çıktı. Bilgisayarcının ram slotunu bozabilme şansı nedir sizce?
İhtimal düşük olsa da sen yine emin ol bence test ederek. Cpu kullanımı %100'e yakın geziyor diyorsun, bence bu daha büyük bir sorun.
Sorunun cevabını kendin vermişsin. Bilgisayarcıyla görüş derim.

YBugraM

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yakup Buğra
İhtimal düşük olsa da sen yine emin ol bence test ederek. Cpu kullanımı %100'e yakın geziyor diyorsun, bence bu daha büyük bir sorun.
Sorunun cevabını kendin vermişsin. Bilgisayarcıyla görüş derim.
Ramleri mi memtest ile kontrol ettiğim de 10bin tane hata buldu ve program fail verdi ama ayrı ayrı test ettiğim zaman her slot için hata bulmuyor. Sıkıştım kaldım bunun sebebi ne?

Top Bottom