Neler Yeni

Yardım BF 5 Hata Vermeden Kapatıyor

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,733
İsim
Emre Zengin
Kartım 6600 xt şu an imzada 2060 kalmış olabilir
DDU ile nasıl kaldıracağımı biliyorum. Son driverla alakalı olabilir belki yakın zamanda yapmıştım. Eski sürüm mü yükleyeyim ?
Aynen imzadakine bakarak konuşmuştum. Bu dediğim şekilde kaldırıp kur:
1) Öncelikle https://www.amd.com/en/resources/support-articles/faqs/GPU-601.html bunu indirin, ardından ekran kartınızın https://www.amd.com/en/support/down...eon-rx-6000-series/amd-radeon-rx-6600-xt.html 24.6.1 sürümünü indirin.
2) İnternet bağlantınızı kesin, önce Amd Uninstallerı kullanın, güvenli moda girmek isteyecek uyarı olarak verdiği her şeye evet deyin, ardından (internet kablosunu takmayın halen), indirdiğiniz 24.6.1 sürümünü kurun ve sistemi yeniden başlatın. (Kurduktan sonra takabilirsiniz internet kablosunu.)
3) Masaüstü geldikten sonra Radeon Software'a girip oradan kullanıcı profilini Varsayılan olarak seçin ve başka ayara dokunmayın.

DeveloperRedneck

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,350
İsim
Kürşat
Aynen imzadakine bakarak konuşmuştum. Bu dediğim şekilde kaldırıp kur:
1) Öncelikle https://www.amd.com/en/resources/support-articles/faqs/GPU-601.html bunu indirin, ardından ekran kartınızın https://www.amd.com/en/support/down...eon-rx-6000-series/amd-radeon-rx-6600-xt.html 24.6.1 sürümünü indirin.
2) İnternet bağlantınızı kesin, önce Amd Uninstallerı kullanın, güvenli moda girmek isteyecek uyarı olarak verdiği her şeye evet deyin, ardından (internet kablosunu takmayın halen), indirdiğiniz 24.6.1 sürümünü kurun ve sistemi yeniden başlatın. (Kurduktan sonra takabilirsiniz internet kablosunu.)
3) Masaüstü geldikten sonra Radeon Software'a girip oradan kullanıcı profilini Varsayılan olarak seçin ve başka ayara dokunmayın.
24.6.1 kurulu zaten önceki sürüme dönmeyeyim mi
Mesaj otomatik birleştirildi:

dediğiniz adımları yaptım oyun deneyelim bakalım

Daha yükleme ekranında kapandı BF 5 😐

Son düzenleme:

DeveloperRedneck

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,350
İsim
Kürşat
1720355458401.png

sorun bildir mi diyeyim buna?
oyunu açıp afk bıraktım bilerek, yeni dmp dosyası oluşmuş

chatgpt şöyle diyor
Bu hata, bir sürücü hatasıdır ve özellikle AMD grafik kartlarıyla ilgili bir sürücü olan amdkmdag.sys dosyasından kaynaklanmaktadır. Hata kodu 0xD1 (DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL), bir sürücünün hatalı bellek erişimi yapmaya çalıştığını ve bunun sonucunda bir sayfa hatası (page fault) oluştuğunu belirtir.

Hata Analizi​

• BUGCHECK_CODE: 0xd1
    • Bu, sürücünün hatalı veya yetkisiz bellek erişimi yapmaya çalıştığını gösterir.
  • READ_ADDRESS: ffffffffffffffb4
    • Hatalı bellek adresi, genellikle bir işaretçinin yanlış bir adrese yönlendirilmesinden kaynaklanır.
  • MODULE_NAME: amdkmdag
    • Bu, AMD grafik sürücüsüyle ilgili bir hata olduğunu belirtir.
  • PROCESS_NAME: bfv.exe
    • Battlefield V çalışırken bu hata meydana gelmiş. Bu, oyunun grafik sürücüsüyle ilgili bir sorun yaşadığını gösterir.
  • STACK_TEXT:
    • Yığın izleme, hatanın amdkmdag.sys dosyasındaki bir fonksiyon sırasında meydana geldiğini gösteriyor. Bu dosya, AMD'nin grafik sürücüsüne aittir.

Olası Nedenler​

1. Güncel Olmayan veya Bozuk Sürücüler:
    • AMD grafik kartı sürücülerinin güncel olmaması veya bozuk olması bu tür hatalara yol açabilir.
  2. Yazılım Uyumsuzluğu:
    • Grafik sürücüsü ile oyun arasında uyumsuzluk olabilir.
  3. Donanım Sorunları:
    • Grafik kartında veya diğer donanım bileşenlerinde sorunlar olabilir.
  4. Bellek Sorunları:
    • RAM modüllerinde sorunlar olabilir.

Çözüm Önerileri​

1. Grafik Sürücüsünü Güncelleyin:
    • AMD'nin resmi sitesinden en son sürücüleri indirip yükleyin.
    • Eski sürücüleri tamamen kaldırıp (Display Driver Uninstaller gibi araçlar kullanarak) ardından temiz bir kurulum yapın.
  2. Sistem Güncellemelerini Yükleyin:
    • Windows güncellemelerinin tam ve güncel olduğundan emin olun.
  3. Oyun ve Yazılım Güncellemeleri:
    • Battlefield V ve diğer oyun yazılımlarının en son yamalarını ve güncellemelerini yükleyin.
  4. Donanım Kontrolü:
    • Grafik kartının düzgün çalıştığından emin olun. Başka bir sistemde test edebilir veya stres testleri yapabilirsiniz.
    • RAM testlerini (Memtest86 gibi araçlarla) gerçekleştirin.
  5. BIOS Güncellemesi:
    • Anakart BIOS'unu güncelleyerek donanım uyumluluğunu artırabilirsiniz.
  6. Gelişmiş Hata Ayıklama:
    • Hata devam ederse, sistem hata döküm dosyasını (070724-11187-01.dmp) ayrıntılı olarak analiz etmek için profesyonel destek alabilirsiniz.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,733
İsim
Emre Zengin
Alıntıyı görüntüle
sorun bildir mi diyeyim buna?
oyunu açıp afk bıraktım bilerek, yeni dmp dosyası oluşmuş

chatgpt şöyle diyor
Bu hata, bir sürücü hatasıdır ve özellikle AMD grafik kartlarıyla ilgili bir sürücü olan amdkmdag.sys dosyasından kaynaklanmaktadır. Hata kodu 0xD1 (DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL), bir sürücünün hatalı bellek erişimi yapmaya çalıştığını ve bunun sonucunda bir sayfa hatası (page fault) oluştuğunu belirtir.

Hata Analizi​

• BUGCHECK_CODE: 0xd1
    • Bu, sürücünün hatalı veya yetkisiz bellek erişimi yapmaya çalıştığını gösterir.
  • READ_ADDRESS: ffffffffffffffb4
    • Hatalı bellek adresi, genellikle bir işaretçinin yanlış bir adrese yönlendirilmesinden kaynaklanır.
  • MODULE_NAME: amdkmdag
    • Bu, AMD grafik sürücüsüyle ilgili bir hata olduğunu belirtir.
  • PROCESS_NAME: bfv.exe
    • Battlefield V çalışırken bu hata meydana gelmiş. Bu, oyunun grafik sürücüsüyle ilgili bir sorun yaşadığını gösterir.
  • STACK_TEXT:
    • Yığın izleme, hatanın amdkmdag.sys dosyasındaki bir fonksiyon sırasında meydana geldiğini gösteriyor. Bu dosya, AMD'nin grafik sürücüsüne aittir.

Olası Nedenler​

1. Güncel Olmayan veya Bozuk Sürücüler:
    • AMD grafik kartı sürücülerinin güncel olmaması veya bozuk olması bu tür hatalara yol açabilir.
  2. Yazılım Uyumsuzluğu:
    • Grafik sürücüsü ile oyun arasında uyumsuzluk olabilir.
  3. Donanım Sorunları:
    • Grafik kartında veya diğer donanım bileşenlerinde sorunlar olabilir.
  4. Bellek Sorunları:
    • RAM modüllerinde sorunlar olabilir.

Çözüm Önerileri​

1. Grafik Sürücüsünü Güncelleyin:
    • AMD'nin resmi sitesinden en son sürücüleri indirip yükleyin.
    • Eski sürücüleri tamamen kaldırıp (Display Driver Uninstaller gibi araçlar kullanarak) ardından temiz bir kurulum yapın.
  2. Sistem Güncellemelerini Yükleyin:
    • Windows güncellemelerinin tam ve güncel olduğundan emin olun.
  3. Oyun ve Yazılım Güncellemeleri:
    • Battlefield V ve diğer oyun yazılımlarının en son yamalarını ve güncellemelerini yükleyin.
  4. Donanım Kontrolü:
    • Grafik kartının düzgün çalıştığından emin olun. Başka bir sistemde test edebilir veya stres testleri yapabilirsiniz.
    • RAM testlerini (Memtest86 gibi araçlarla) gerçekleştirin.
  5. BIOS Güncellemesi:
    • Anakart BIOS'unu güncelleyerek donanım uyumluluğunu artırabilirsiniz.
  6. Gelişmiş Hata Ayıklama:
    • Hata devam ederse, sistem hata döküm dosyasını (070724-11187-01.dmp) ayrıntılı olarak analiz etmek için profesyonel destek alabilirsiniz.
Erişim izni verir misin?

DeveloperRedneck

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,350
İsim
Kürşat

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,733
İsim
Emre Zengin

DeveloperRedneck

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,350
İsim
Kürşat
Son düzenleme:

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,733
İsim
Emre Zengin
evet yazdıktan sonra öyle yaptım, 24.5.1 kurdum, bakalım devam edecek mi

Hata vermeden gene kapandı BF5, başka oyun denemedim henüz @Emre Zengin
Başka oyunlarda da dene bakalım. Bir de BIOS ayarlarını sıfırlayıp hiçbir şeye dokunmayıp kaydedip çık bakalım. Ondan sonra öyle de dene.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
991,052
Üyeler
156,719
Son üye
adamaffetmez
Top Bottom