Neler Yeni

Bilgisayar açıldığında ethernet bağlı gözükmesine rağmen bağlanmıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mustafa Güzelay
Merhabalar, bilgisayarım açıldığında bazen ethernet bağlı gözükmesine rağmen hiç bir yere bağlanamıyorum, internet kullanamıyorum, kısacası internet olmuyor ama var gözüküyor.
Bazen açıldığında problem olmasa da sık sık, çoğunlukla açıldığında internet var gözükmesine rağmen hiç bir yere giremiyorum 5-10dk sonra kendiliğinden düzeliyor.
Sorunun çözümü nedir sizce, çoğu yerden çözüm aradım araştırdım ama hep konudan bağımsız farklı konulara seken çözümlere ulaşabildim.
Yardım ederseniz sevinirim.
Büyük ihtimal anakartla alakalı bir sorun diye düşünüyorum bir kaç problemim daha olmuştu anakarttan dolayı.

Sistem bir kaç ay önce toplandı;
Ekran kartı: Rtx4060ti
Anakart: Msi a620m-e
İşlemci: R5 7500f
Ram: gskill2x16

spaylayf

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Samet Coşkun
Merhabalar, bilgisayarım açıldığında bazen ethernet bağlı gözükmesine rağmen hiç bir yere bağlanamıyorum, internet kullanamıyorum, kısacası internet olmuyor ama var gözüküyor.
Bazen açıldığında problem olmasa da sık sık, çoğunlukla açıldığında internet var gözükmesine rağmen hiç bir yere giremiyorum 5-10dk sonra kendiliğinden düzeliyor.
Sorunun çözümü nedir sizce, çoğu yerden çözüm aradım araştırdım ama hep konudan bağımsız farklı konulara seken çözümlere ulaşabildim.
Büyük ihtimal anakartla alakalı bir sorun diye düşünüyorum bir kaç problemim daha olmuştu anakarttan dolayı.

Geçici çözüm olarak usb to ethernet aparatı kullanabilirsin. Fakat kalıcı çözüm olarak ethernet soketin de bir sorun olabilir ama usb to ethernet aparatını taktığında da hâlâ da internet gelmiyorsa yazılımla ilgili bir sorun olabilir windowsu yenileyebilirsin ya da anakart modeline aida64 programı ile bakıp sürücüsünü kurabilirsin (realtek driver olabilir çoğunlukla ses ve ethernet chip üreticisi realtek o yüzden söyledim)

ahmetmelihalemdar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
880
İsim
Ahmet Melih Alemdar

Anakartın sitesinden güncel driver indirdiniz mi

Top Bottom