Neler Yeni

Bilgisayar açılışında GPU kod 43 hatası

murat95

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Murat Zorlu
Arkadaşlar yeni sistemde bu sorunu kalıcı olarak çözemedim hala. Eskiden her gün yapıyordu bu sorunu artık 4-5 günde bir yapıyor. Bilgisayar açılışında aygıt yöneticisinde sorun bildirdiğinden windows bu aygıtı durdurdu hatası veriyor yeniden başlatınca çözülüyor.

Güncel AM5 sistem kullanıyorum. Denemediğim bir şey almadı yazılım olarak sorun olma ihtimali 0.

Temiz kurulum, format, güncel sürücü, eski sürücü bunların hepsi denendi. Şuan aklıma gelen tek şey acaba bilgisayar açılışındaki gücü mü kaldırmıyor benim priz belki onu düşünerek yeni priz aldım bilmiyorum bu sorunu nasıl çözeceğimi.

İlgili video kaydımı link olarak paylaşıyorum.

Ekran kartı 7900 XTX
PSU Corsair RM1000X shift
İşlemci Ryzen 5 7600x
Anakart MSI MAG B650 tomahawk

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,548
İsim
Emre Zengin
Arkadaşlar yeni sistemde bu sorunu kalıcı olarak çözemedim hala. Eskiden her gün yapıyordu bu sorunu artık 4-5 günde bir yapıyor. Bilgisayar açılışında aygıt yöneticisinde sorun bildirdiğinden windows bu aygıtı durdurdu hatası veriyor yeniden başlatınca çözülüyor.

Güncel AM5 sistem kullanıyorum. Denemediğim bir şey almadı yazılım olarak sorun olma ihtimali 0.

Temiz kurulum, format, güncel sürücü, eski sürücü bunların hepsi denendi. Şuan aklıma gelen tek şey acaba bilgisayar açılışındaki gücü mü kaldırmıyor benim priz belki onu düşünerek yeni priz aldım bilmiyorum bu sorunu nasıl çözeceğimi.

İlgili video kaydımı link olarak paylaşıyorum.

Ekran kartı 7900 XTX
PSU Corsair RM1000X shift
İşlemci Ryzen 5 7600x
Anakart MSI MAG B650 tomahawk
Kartta donanımsal bir sorun olabilir. BIOS güncel mi?

Makca42

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
133
İsim
Mehmet Akca
Kod 43 hatasını gaming laptopunda alıyordum bende. Servise göndermiştim ekran kartı chipi sorunlu çıkmıştı. Anakart komple değişmişti. İnşallah sizde de chip sorunlu değildir.

Pala

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
610
İsim
Pala
chipset arızasıyd galiba

murat95

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Murat Zorlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kartta donanımsal bir sorun olabilir. BIOS güncel mi?
bios güncel her şey güncel hocam. Önceden her gün yapıyordu sonradan temiz kurulum falan derken 4-5 günde bir tekrarlıyor. Yazılımsal olarak sorun olmadığına %100 eminim hocam. Denemediğim şey kalmadı. Eğer bir kez daha tekrarlarsa bu durum servise göndermeyi düşünüyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
969,367
Üyeler
153,225
Son üye
Angggg3
Top Bottom