Neler Yeni

Bilgisayar aniden kapandı ve cızırtı sesi geldi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
5,887
İsim
Burak Karadağ
Merhaba
Bu sabah CS:GO oynadığım esnada ekran aniden siyah oldu, kapandı ve kapandığı gibi aralıksız 10 saniye kadar kulaklıktan cızırtı sesi geldi. Kendi kendini resetlendi ve açıldı. Biraz öncede aynısı oldu ve bu sefer de HDMI2 NO SİGNAL hatası var ekranda görüntü yok (klavye ışıkları vs yanıyor) Bu durum beni çok temkinlendirdi. Sebep neyden kaynaklı olabilir.

SİSTEMİM BU

Dahası  
Reaksiyon skoru
5,887
İsim
Burak Karadağ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bende no Signal hatası alıp duruyordum. benim sorunum uzatma kablosundaymış. Kabloyu tunçmatik değiştirdim sorunum düzeldi istersen güç kablosunu direkt prize takarak bi dene
Bak aslında doğru tespit olabilir. Şuan Tunçmatik akım korumalı 6'lı priz var bende ve o 6 prize (Monitör, Kasa, Küçük Vantilatör, 2 adet farklı yazıcı takılı) acaba güç mü yetmiyor o uzatma kablosunda. 6 sı da dolu yani

Bak aslında doğru tespit olabilir. Şuan Tunçmatik akım korumalı 6'lı priz var bende ve o 6 prize (Monitör, Kasa, Küçük Vantilatör, 2 adet farklı yazıcı takılı) acaba güç mü yetmiyor o uzatma kablosunda.
Bilemeyiz denemeden PC yi direkt tek prize tak diğerlerini başka bir yere tak dene bakalım

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Hocam ekran kartı driverını DDU ile kaldırıp tekrar kurabilirmisiniz?
Birde OCCT ile 3D/GPU ile VRAM testi yaparmısınız?

Dahası  
Reaksiyon skoru
5,887
İsim
Burak Karadağ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam ekran kartı driverını DDU ile kaldırıp tekrar kurabilirmisiniz?
Birde OCCT ile 3D/GPU ile VRAM testi yaparmısınız?
Şuan dışarı çıktım ve dönüşte bilgisayarı açabilirsem yapıp hemen atacağım sana. En geç yarın atarım. Çok teşekkürler beyler

Aykut D.

80+ Gold
Top Bottom