Neler Yeni

Bilgisayar bir anda kapanıyor ve belirli bir süre tekrar açılmıyor

lZeldriSl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Umutcan Ermiş
Öncelikle merhabalar. Benim şöyle bir sorunum var Bilgisayarla oyun oynarken aniden kapanıyor ve güç ışığı yanmaya devam ediyor. Power kablosunu çekip tekrar taktıktan sonra Bilgisayar start alıp tekrar kapanıyor. Belirli bir süre (7-10 dk) beklediğimde ise start alıyor ve sıkıntısız çalışıyor. Oynadığım oyunları fps limitiyle oynadığım zaman herhangi bir kapanma olmuyor ben psu dan şüpheleniyorum ama anakartta vs bir sıkıntı olabilir mi ? . İstediğiniz bir test vs varsa yapabilirim
NOT : yeni psu anakart ram alacağım zaten bunları satmayı düşünüyorum en azından bozuk olanı ayırt edersem sattığım kişi mağdur olmasın.
EK: bilgisayarı stress testine soktuğum zamanda kapanmıyor İşlemci 92 dereceyi görüyor Ekran kartı ise 75 dereceyi bile görmüyor.
EK2: bilgisayar oyundayken genellikle işlemci 80 derece civarındayken kapanıyor. Hiç azalıp arttığını görmedim
RYZEN 5 5600
GALAX RTX3060Tİ
GSKİLL RİPJAWS 2X8 16GB 3000 MHZ
GİGABYTE A320 M-H
POWERBOOST 550W 80+

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
arda
Bilgisayarda bu tip anlık kapanmalar genelde işlemci kaynaklı oluyor termal macunu yenilemeni öneririm aga

lZeldriSl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Umutcan Ermiş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bilgisayarda bu tip anlık kapanmalar genelde işlemci kaynaklı oluyor termal macunu yenilemeni öneririm aga
İşlemciyi alalı 1 ay olmadı bu sorun eski işlemciyi kullanırkende vardı termal macunu stok üzerinde geleni silip kendim yenisini sürdüm

lZeldriSl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Umutcan Ermiş
Az önce R6 Six Siege oynarken tekrar kapandı
Olay görüntüleyicisinde böyle bir hata var her kapanmadan sonra bu geliyor
Önemli 6.07.2023 22:55:03 Kernel-Power 41 (63)

Ekler

• image.png
    image.png
    34 KB · Hit: 21
  • 213.png
    213.png
    75.8 KB · Hit: 22

Sameezy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Semih Aydın
Az önce R6 Six Siege oynarken tekrar kapandı
Olay görüntüleyicisinde böyle bir hata var her kapanmadan sonra bu geliyor
Önemli 6.07.2023 22:55:03 Kernel-Power 41 (63)
herhangi bir oc işlemi yaptınızmı ramlerinizin mhz sini düşürüp deneyin birde

lZeldriSl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Umutcan Ermiş
herhangi bir oc işlemi yaptınızmı ramlerinizin mhz sini düşürüp deneyin birde
anakartım a320m-h overclok desteklemiyor + olarak ramler xmp profildeydi bende düşündüm sizin gibi xmp kapatıp 2433 mhz denedim yine aynı kapanıyordu

Sameezy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Semih Aydın
anakartım a320m-h overclok desteklemiyor + olarak ramler xmp profildeydi bende düşündüm sizin gibi xmp kapatıp 2433 mhz denedim yine aynı kapanıyordu
çünki aynı sorunu yaşıyorum bende ramlerin mhzsini 3000 yapınca pc çalışıyor ama ekran monitör klavye her şey gidiyor res atmak zorunda kalıyordum 2666 çektim sorun düzeldi psu ile ilgili bir sıkıntı olabilir

lZeldriSl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Umutcan Ermiş
çünki aynı sorunu yaşıyorum bende ramlerin mhzsini 3000 yapınca pc çalışıyor ama ekran monitör klavye her şey gidiyor res atmak zorunda kalıyordum 2666 çektim sorun düzeldi psu ile ilgili bir sıkıntı olabilir
şöyle bir çözüm var. Güç seçeneklerinden işlemcinin min gücünü %5 max gücünü %80 yapınca kapanmıyor ama neden parasını verdiğim ürün %80 çalışsın ki
Ek: benim bilgisayar kapanıyor sadece power ışığı yanıyor geri kalan her şey kapalı fanlar ışıklar vs sadece power ışığı yanıyor

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
921,952
Üyeler
143,057
Son üye
Batokor
Top Bottom