Neler Yeni

bilgisayar boşta 38 derece oluyor

TRemeksiz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Hakan Akbay
merhaba arkadaşlar bilgisayarım sadece tarayıcım açıkken bile 37-38 derece arası oluyor aka plandaki uygulamaları bile kapattığım hale böyle mesela ggeçenlerde the last of us 1 indirdim pc çöküyor ama sistemim kaldırıyor? çok fazla ısınıyor bilgisayar mesela the last of us girdiğimde cpu 100 dereceleri görüyor ekran kartı 65-75 derece arası oluyor ve ekran kartını %98 civarı cpu yu ise 65-89 arası kullanıyor bu oyun içi grafik ayarlarını düşürmeyi denedim işe yaramadı sistem
rx 6700 xt dual 12 gb ekran kartım
ryzen 7 5700x işlemci
asus prime b450 m k-ll anakart
PowerBoost VK-D502T 650W 80+ Tempered Glass USB 3.0 ATX Mid Tower Kasa
AMD Wraith Stealth AMD Uyumlu Hava Soğutucu işlemci soğutucum
çoğu oyunu rx 6600 gibi ekran kartlarında oynayabilenler var rahat bir şekilde neden bende böyle bir sorun var yada neden pc ısınınca yada yük altında istemsizce otomatik bir şekilde kapanıyor yardım eder misiniz?
not: bilgisayarı ilk aldığımda 26 derecelerde geziniyordu boştayken

freygasm

80+ Gold
merhaba arkadaşlar bilgisayarım sadece tarayıcım açıkken bile 37-38 derece arası oluyor aka plandaki uygulamaları bile kapattığım hale böyle mesela ggeçenlerde the last of us 1 indirdim pc çöküyor ama sistemim kaldırıyor? çok fazla ısınıyor bilgisayar mesela the last of us girdiğimde cpu 100 dereceleri görüyor ekran kartı 65-75 derece arası oluyor ve ekran kartını %98 civarı cpu yu ise 65-89 arası kullanıyor bu oyun içi grafik ayarlarını düşürmeyi denedim işe yaramadı sistem
ryzen 7 5700x işlemci
çoğu oyunu rx 6600 gibi ekran kartlarında oynayabilenler var rahat bir şekilde neden bende böyle bir sorun var yada neden pc ısınınca yada yük altında istemsizce otomatik bir şekilde kapanıyor yardım eder misiniz?
Sadece işlemcin ısınıyor, diğer sıcaklıkların normal. Kule tipi bi soğutucu alman yeterli olur. O soğutucu 5600e bile yeterli değil.

ysuflix

80+ Gold

TRemeksiz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Hakan Akbay
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
o soğutucu zaten yetmez ki 5600x 5600 bile yanıyor o soğutucuda. önerim bu olur
Se 214 xt alabilirsin
emin misiniz yani kötü bir şey çıkmaz demi sonra al iade et yenisini al gibi işlerle uğraşmak istemiyorum yani gerçekten işe yararmı??
ve önerdiğiniz ürünün sitesi güvenilir midir acaba? gelbura.com

ysuflix

80+ Gold
emin misiniz yani kötü bir şey çıkmaz demi sonra al iade et yenisini al gibi işlerle uğraşmak istemiyorum yani gerçekten işe yararmı??
ve önerdiğiniz ürünün sitesi güvenilir midir acaba? gelbura.com
güvenilir site id cooling distribütörü zaten sorun çıkmaz

merting

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
mert
Merhaba, kasanın ön tarafı cam bu yüzden ön paneli açık kullanmalısın fark olacaktır tahminimce ön tarafdan hava almıyor kasa. Soğutucu olarakda çok mükemmel bir şey almana gerek yok 65w tdpsi var tek fanlı bir kule tipi yetecektir stok soğutucu bile aslında iş görmesi gerekiyor tahminimce kasadan dolayı sorun yaşıyorsun denedikten sonra bilgilendirir misin?
ryzen 7 5700x işlemci

Meter90ss

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
599
İsim
Mete C. E.
Normal sıcaklık iyi ama,
Oyundaki değerler biraz fazla uygun yollu sıvı soğutma bakın, zaten ryzen xleri kule ile kullanmak = tam performans kullanmamak direkt 5600 alın, sıvı soğutma yoksa.

onurerer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Onur ERER
İlgilendiği Kategoriler
2. El, bilgisayar, donanım, indirim
5700x güçlü ve ısınan bir işlemci, bf2042 de stok soğutucu ile yaptığım testlerde 5 fanlı mesh olmayan kasada 95 dereceleri gördüğünü gözlemledim. Scythe ninja gibi soğutucular bu işi çözecektir, noctuanın da iyi soğutucuları var.

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,520
İsim
Hacı
Kule tipi soğutucu almalısınız.

Top Bottom