Neler Yeni

Bilgisayar Çalısiyor Monitor Klavye Fare Çalışmıyor

Umuti

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Umut Mahmud
Instagram
Umtmhmd_77
Steam
Umtmhmd_77
Discord
Umuty#7947
Usbyi cikardim acmadan once
1-2 dakika bekle bakalım. Görüntü gelmezse düğmeden kapatıp aç. Monitör takılı kalsın
Mesaj otomatik birleştirildi:

1-2 dakika bekle bakalım. Görüntü gelmezse düğmeden kapatıp aç. Monitör takılı kalsın.
Hocam acilmiyo kapattim actim gene acilmiyo

Usbyi bicimlendirdim simdi icine attim capı tekrar deneyeyimmi yapmayı

Son düzenleme:

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,100
İsim
Emre Zengin

Ben anakartta bir problem olduğunu düşünüyorum hocam. İtopya sorunsuz diyorsa uzatma kablosu falan kullanıyorsan onu değiştirip dene bakalım veya başka prize takıp dene ama dediğim gibi ben anakartta bir sorun olduğunu düşünüyorum. Ekran kartını ve RAM'leri yerine oturttuğundan da eminsin dimi? Bende çözümler tükendi çünkü.

Umuti

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Umut Mahmud
Instagram
Umtmhmd_77
Steam
Umtmhmd_77
Discord
Umuty#7947
Ben anakartta bir problem olduğunu düşünüyorum hocam. İtopya sorunsuz diyorsa uzatma kablosu falan kullanıyorsan onu değiştirip dene bakalım veya başka prize takıp dene ama dediğim gibi ben anakartta bir sorun olduğunu düşünüyorum. Ekran kartını ve RAM'leri yerine oturttuğundan da eminsin dimi? Bende çözümler tükendi çünkü.
Yeni bi uzatma kablo aldım zaten onlada acilmiyodu
AMA
Annem şey demişti Pcyi Prize tak uzatma kablosuz Monitorude diger prizden uzatmayla cek bagla dedi
Ilk başta oyle yapinca pc Sorunsuz açıldı mouse klavye monitor falan çalışıyordu
Bende gene uzatma kabloyu ayni yere bagladim eskisi gibi tekrar çalışıcakmi diye ve pc çalışmışti Aynı uzatma kabloda ayni prizde bir gun full calidti sikintisiz Yarın kalktım Pc açtım açıldı ama ethernet ve kulaklık çalışmıyodu gene bende restart attim bidaha calışmadı

Hiçbirşeyde problem yok diyor itopya Bize gelen urun sorunsuz geliyor açıyoruz açılıyor 2 gün boyunca full sinirlari zorladik test ettik hicbir parcada sorun yok diyo 4 keredir geliyo 4 de sorun yok diyo adam
Format atıyoz bios guncelliyoz bizde gene çalışıgor diyordu

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,100
İsim
Emre Zengin
Yeni bi uzatma kablo aldım zaten onlada acilmiyodu
AMA
Annem şey demişti Pcyi Prize tak uzatma kablosuz Monitorude diger prizden uzatmayla cek bagla dedi
Ilk başta oyle yapinca pc Sorunsuz açıldı mouse klavye monitor falan çalışıyordu
Bende gene uzatma kabloyu ayni yere bagladim eskisi gibi tekrar çalışıcakmi diye ve pc çalışmışti Aynı uzatma kabloda ayni prizde bir gun full calidti sikintisiz Yarın kalktım Pc açtım açıldı ama ethernet ve kulaklık çalışmıyodu gene bende restart attim bidaha calışmadı

Hiçbirşeyde problem yok diyor itopya Bize gelen urun sorunsuz geliyor açıyoruz açılıyor 2 gün boyunca full sinirlari zorladik test ettik hicbir parcada sorun yok diyo 4 keredir geliyo 4 de sorun yok diyo adam
Format atıyoz bios guncelliyoz bizde gene çalışıgor diyordu
Şuan kasa sadece prize mi takılı yoksa uzatmayı mı?

Umuti

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Umut Mahmud
Instagram
Umtmhmd_77
Steam
Umtmhmd_77
Discord
Umuty#7947
Kasa uzatma kabloya baglı

1696155123273426542161060103623.jpg

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,100
İsim
Emre Zengin

Umuti

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Umut Mahmud
Instagram
Umtmhmd_77
Steam
Umtmhmd_77
Discord
Umuty#7947

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,100
İsim
Emre Zengin
Yine çalışmıyor şaka gibi

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle
Belleğin içindeki fotoğrafları alıp belleği FAT32 olarak biçimlendir hocam. Ondan sonra o BIOS Renamer ile yaptığın BIOS dosyasını at belleğin içine tekrardan BIOS Flashback düğmesine basıp yazdırmayı dene. İşlem bittikten sonra belleği çıkartıp kasayı aç. Eğer gene olmazsa RAM'leri ve ekran kartını çıkarıp tekrardan tak bakalım. Bende çözümler tükendi.

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,353
İsim
Yusuf
Yine çalışmıyor şaka gibi

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle
itopyaya her gönderdiğinde eksiksiz çalışıyor deyip gönderildiyse, etrafında bilgisayar kullanıcı bir arkadaşın dostun komşunda denebilmeyi kovala, hiçbiri yoksa illaki bir bilgisayarcı telefoncu vardır etrafında ve sistemler kurulu oluyor onlarda test edebilmeyi teklif et. kasayla birlikte buzzer speaker gelir küçük bir parça ama anakartın üzerinde nereye takacağını bileblirmisin emin değilim. sistemi açtığında eğer hata veriyorsa zaten sistem bu buzzer kısalı uzunlu ses çıkarıyor ona göre anlıyorsun ne olduğunu. ama zor yöntem işte en kolay başka bir bilgisayarı olan yer bulup test etmek.

Umuti

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Umut Mahmud
Instagram
Umtmhmd_77
Steam
Umtmhmd_77
Discord
Umuty#7947
Belleğin içindeki fotoğrafları alıp belleği FAT32 olarak biçimlendir hocam. Ondan sonra o BIOS Renamer ile yaptığın BIOS dosyasını at belleğin içine tekrardan BIOS Flashback düğmesine basıp yazdırmayı dene. İşlem bittikten sonra belleği çıkartıp kasayı aç. Eğer gene olmazsa RAM'leri ve ekran kartını çıkarıp tekrardan tak bakalım. Bende çözümler tükendi.
16961558867227317738160726106196.jpg

Açtım tekrar ama hala ekran yok bekliyorum bi 5 dk beklicem

itopyaya her gönderdiğinde eksiksiz çalışıyor deyip gönderildiyse, etrafında bilgisayar kullanıcı bir arkadaşın dostun komşunda denebilmeyi kovala, hiçbiri yoksa illaki bir bilgisayarcı telefoncu vardır etrafında ve sistemler kurulu oluyor onlarda test edebilmeyi teklif et. kasayla birlikte buzzer speaker gelir küçük bir parça ama anakartın üzerinde nereye takacağını bileblirmisin emin değilim. sistemi açtığında eğer hata veriyorsa zaten sistem bu buzzer kısalı uzunlu ses çıkarıyor ona göre anlıyorsun ne olduğunu. ama zor yöntem işte en kolay başka bir bilgisayarı olan yer bulup test etmek.
Aşagıda komsuda denemiştim acilmamisti gene

Hocam bide pc american megatrends ekranina gelmeden once Pci vendor and device ids not matched diyodu

Son düzenleme:

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,100
İsim
Emre Zengin
Alıntıyı görüntüle

Açtım tekrar ama hala ekran yok bekliyorum bi 5 dk beklicem

Aşagıda komsuda denemiştim acilmamisti gene

Hocam bide pc american megatrends ekranina gelmeden once Pci vendor and device ids not matched diyodu
O hatayı ilk kez duydum hocam. Bir bilgim yok açıkçası.

Umuti

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Umut Mahmud
Instagram
Umtmhmd_77
Steam
Umtmhmd_77
Discord
Umuty#7947
Anakart imzada yazan ise ve BIOS güncel değilse BIOS'u bir güncelle bakalım:
1) Öncelikle elinde bir tane 8 ya da 16 GB'lık bir flash bellek olsun. Belleği FAT32 olarak biçimlendirin.
2) Buradan 4204 BIOS'unu indirin hocam. https://www.asus.com/tr/motherboard...ii/helpdesk_bios/?model2Name=PRIME-B450M-K-II
3) Sonra indirdiğiniz dosyayı klasöre çıkartın, klasöre çıkarttıktan sonra PRIME-B450M-K-II-ASUS-4204.CAP adlı dosyayı flash belleğin içine atın.
4) Flash belleğin içine attıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın ve delete tuşu ile BIOS'a girin. Girdikten sonra Advanced Moda (F7) geçin. Geçtikten sonra üst tarafta Tool sekmesini göreceksin ona tıkla. Tıkladıktan sonra Asus Ez Flash 3 Utility olacak ona da tıkla. Gelen ekranda flash belleğini seç ve içindeki PRIME-B450M-K-II-ASUS-4204.CAP adlı dosyayı seçip BIOS'u güncelleyin.
Not: BIOS güncelleme sırasında elektrik kesilmesin ve flash bellek yerinden oynamasın.

Güncelledikten sonra buradan Chipset sürücünü de indirip kur. AMD Chipset Drivers yazan. https://www.amd.com/en/support/chipsets/amd-socket-am4/b450

Eğer sorun devam ederse anakartta sorun olma ihtimali epey yüksek.
Hocam daha demin pc acildi biosu 4204 e guncelledim Bakalim simdi olcakmi

Umuti

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Umut Mahmud
Instagram
Umtmhmd_77
Steam
Umtmhmd_77
Discord
Umuty#7947
O hatayı ilk kez duydum hocam. Bir bilgim yok açıkçası.
Aga dun pc acikti bisey yoktu sabahta actim dogru durust acildi ama ethernet calismiyo Bide pc 3 saniyede bir 6 7 sn donuyor

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,698
Üyeler
140,685
Son üye
MoraXx32
Top Bottom