Neler Yeni

Bilgisayar CPU ve Ram kullanımı %100 olup kilitleniyor

Clocker90

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
C-Locker
Arkadaşlar merhabalar. Yine çözülmesi imkansıza yakın saçma bir sorun yaşıyorum. Pubg Mobile oynarken 2-3 günde bir aşırı fps drop oluyor 2-3 fps düşüyor. Bu durumda görev yöneticisine baktığımda işlemci ve ram %100 oluyor ve 2-3 saniye içinde bilgisayar tamamen kilitleniyor tek çare psu düğmesinden yada güç tuşuna basılı tutarak pc yi kapatmak oluyor.
Temiz kurulum windows, sürücüler vs. herşeyi denedim virüs malware taraması falan yaptım her şey yolunda. Başka hiçbir oyunda sorun yok yaklaşık 1 aydır sadece pubg mobile oynarken oluyor. Oyun kaynaklı olsa aynı oyunu oynayan birçok arkadaşım var hiç kimsede böyle bir sorun yok. Denememi tavsiye edeceğiniz bir yöntem var mı ?

Arkadaşlar merhabalar. Yine çözülmesi imkansıza yakın saçma bir sorun yaşıyorum. PUBG Mobile oynarken 2-3 günde bir aşırı fps drop oluyor 2-3 fps düşüyor. Bu durumda görev yöneticisine baktığımda işlemci ve ram %100 oluyor ve 2-3 saniye içinde bilgisayar tamamen kilitleniyor tek çare psu düğmesinden yada güç tuşuna basılı tutarak pc yi kapatmak oluyor.
Temiz kurulum windows, sürücüler vs. herşeyi denedim virüs malware taraması falan yaptım her şey yolunda. Başka hiçbir oyunda sorun yok yaklaşık 1 aydır sadece PUBG mobile oynarken oluyor. Oyun kaynaklı olsa aynı oyunu oynayan birçok arkadaşım var hiç kimsede böyle bir sorun yok. Denememi tavsiye edeceğiniz bir yöntem var mı ?
sistemini yazman gerekli işlemcin sıcaklıktan takılıyor olabilir işlemcin eski olabilir eğer yeterliyse sistem parçaları

problem virüs gibi duruyor

Clocker90

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
C-Locker
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
sistemini yazman gerekli işlemcin sıcaklıktan takılıyor olabilir işlemcin eski olabilir eğer yeterliyse sistem parçaları

problem virüs gibi duruyor
Sıcaklık vs sorunu yok hocam. Zaten pubg mobile emulator üzerinden oynandığı için herşeyi max bile yapsanız %30 cpu %30 gpu 8 gb ram civarı kulllanıyor en fazla benim sistemde. Sıcaklıktan frekans kısma gibi değil her şey yolundayken birden fps drop gibi bir şey oluyor %100 ram ve %100 cpu kullanımına yükseliyor pc kilitleniyor.
Sistem gayet yeterli Ryzen 5 5600, 16 gb 3600 mhz ram, gpu 6700xt, 500 gb m2. Herşeyin garantisi devam ediyor sıcaklıklar normal, tertemiz kurulum windows 10,11 herşeyi denedim düzelmiyor. Virüs vs. olması imkansız şuan

Sıcaklık vs sorunu yok hocam. Zaten PUBG mobile emulator üzerinden oynandığı için herşeyi max bile yapsanız %30 cpu %30 gpu 8 gb ram civarı kulllanıyor en fazla benim sistemde. Sıcaklıktan frekans kısma gibi değil her şey yolundayken birden fps drop gibi bir şey oluyor %100 ram ve %100 cpu kullanımına yükseliyor pc kilitleniyor.
Sistem gayet yeterli Ryzen 5 5600, 16 gb 3600 mhz ram, gpu 6700xt, 500 gb m2. Herşeyin garantisi devam ediyor sıcaklıklar normal, tertemiz kurulum windows 10,11 herşeyi denedim düzelmiyor. Virüs vs. olması imkansız şuan
emülatör kaynaklı o zaman

Dahası  
Reaksiyon skoru
86
İsim
Barış Seyhan
Sıcaklık vs sorunu yok hocam. Zaten PUBG mobile emulator üzerinden oynandığı için herşeyi max bile yapsanız %30 cpu %30 gpu 8 gb ram civarı kulllanıyor en fazla benim sistemde. Sıcaklıktan frekans kısma gibi değil her şey yolundayken birden fps drop gibi bir şey oluyor %100 ram ve %100 cpu kullanımına yükseliyor pc kilitleniyor.
Emülatörden dolayı oluyor. İşlemciye fazla yükleniyor. Bu arada o sistemde Pubg mobil oynamakta ne bileyim.:D

Gif Man

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,324
İsim
Batuhan
Emülatörden dolayı oluyor. İşlemciye fazla yükleniyor. Bu arada o sistemde PUBG mobil oynamakta ne bileyim.:D
Steamde Ücretsiz Varken Mobil Oynayan .

Pepe Clown GIF - Pepe Clown Honk GIFs

Clocker90

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
C-Locker
Emülatörden dolayı oluyor. İşlemciye fazla yükleniyor. Bu arada o sistemde PUBG mobil oynamakta ne bileyim.:D
Emulator kaynaklı ama herkeste olmuyor iste sorun benim sistemde, bu arada mobil daha keyifli hocam 😬
Mesaj otomatik birleştirildi:

emülatörün yeri ayri

emülatörün yeri ayri

Gif Man

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,324
İsim
Batuhan
Emulator kaynaklı ama herkeste olmuyor iste sorun benim sistemde, bu arada mobil daha keyifli hocam 😬

emülatörün yeri ayri

emülatörün yeri ayri
Eskiden Pubg Lite Vardı Pc'de O Daha Güzeldi Mobile Göre !

Clocker90

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
C-Locker
Eskiden PUBG Lite Vardı Pc'de O Daha Güzeldi Mobile Göre !
yok hocam hepsini denedim bana gore değil digerleri. pubg mobile 2 ayda 1 yeni falan getiriyor oyunun monotonlugu gidiyor grafik olarak çok kötü ama oyunun oynanabilirligi çok keyif veriyor.

corez

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
103
İsim
Mert Uysal
arkadaşların hangi cpu modelini kullanıyor intel mi amd mi ? emulator programımdan mı diye düsündümde

Clocker90

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
C-Locker
arkadaşların hangi cpu modelini kullanıyor intel mi amd mi ? emulator programımdan mı diye düsündümde
birebir ayni sistemi kullanan arkadaşım var onda sorun yok, Intel falanda kullanan var sadece sorun bende çıkıyor suan cok sacma sekilde

Reav

80+ Silver
Arkadaşlar merhabalar. Yine çözülmesi imkansıza yakın saçma bir sorun yaşıyorum. PUBG Mobile oynarken 2-3 günde bir aşırı fps drop oluyor 2-3 fps düşüyor. Bu durumda görev yöneticisine baktığımda işlemci ve ram %100 oluyor ve 2-3 saniye içinde bilgisayar tamamen kilitleniyor tek çare psu düğmesinden yada güç tuşuna basılı tutarak pc yi kapatmak oluyor.
Temiz kurulum windows, sürücüler vs. herşeyi denedim virüs malware taraması falan yaptım her şey yolunda. Başka hiçbir oyunda sorun yok yaklaşık 1 aydır sadece PUBG mobile oynarken oluyor. Oyun kaynaklı olsa aynı oyunu oynayan birçok arkadaşım var hiç kimsede böyle bir sorun yok. Denememi tavsiye edeceğiniz bir yöntem var mı ?
Hangi emülatörü kullanıyorsunuz

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
928,565
Üyeler
145,205
Son üye
heystubbs
Top Bottom