Neler Yeni

Bilgisayar Donma Sorunu

scadias

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Murat Günaydın
Merhaba,

Uzun bir süredir bilgisayarım da sürekli donma sorunuyla karşılaşıyorum. Eskiden sadece oyunlarda donma yaşıyordum, ancak şu anda internet tarayıcısında bile donma sorunu ortaya çıkıyor. Tüm çözüm yollarını denedim ve sürücülerimi güncel tuttum. RAM sorunlarından şüphelenerek yeni bir RAM satın aldım, ancak bu da sorunumu çözmedi. Görsel ekledim donma sırasında ekran kartı kullanımı -1 yazıyor.

Sistem özelliklerim şu şekildedir:

İşlemci: AMD Ryzen 5 3600X
RAM: G.Skill Trident Z RGB DDR4-3600MHz CL14 16G
Ekran Kartı: Gigabyte GTX 1660 Super OC
Güç Kaynağı: Sharkoon Gold Zero 750W 80+Gold ATX
İşlemci Soğutucu: Aorus WATERFORCE X 280

Ekler

• WhatsApp Image 2024-01-01 at 14.51.27.jpeg
    WhatsApp Image 2024-01-01 at 14.51.27.jpeg
    378.8 KB · Hit: 26

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,497
İsim
Emre Zengin
Merhaba,

Uzun bir süredir bilgisayarım da sürekli donma sorunuyla karşılaşıyorum. Eskiden sadece oyunlarda donma yaşıyordum, ancak şu anda internet tarayıcısında bile donma sorunu ortaya çıkıyor. Tüm çözüm yollarını denedim ve sürücülerimi güncel tuttum. RAM sorunlarından şüphelenerek yeni bir RAM satın aldım, ancak bu da sorunumu çözmedi. Görsel ekledim donma sırasında ekran kartı kullanımı -1 yazıyor.

Sistem özelliklerim şu şekildedir:

İşlemci: AMD Ryzen 5 3600X
RAM: G.Skill Trident Z RGB DDR4-3600MHz CL14 16G
Ekran Kartı: Gigabyte GTX 1660 Super OC
Güç Kaynağı: Sharkoon Gold Zero 750W 80+Gold ATX
İşlemci Soğutucu: Aorus WATERFORCE X 280

Ekran kartı kullanımı -1% olan ilk kez görüyorum. Depolama biriminin ya da birimlerinin yazma ve okuma hızlarına baktın mı? Eğer bakmadıysan CrystalDiskMark adlı programda yazma ve okuma hız testi yapabilirsin. CrystalDiskİnfo adlı programın ekran görüntüsünü de atarsan sevinirim. OCCT adlı programda Stability Test sekmesinden Power testi yapabilir misin? (10-15 dakika yapman yeterli.) DDU ile ekran kartı sürücünü kaldırıp tekrardan yükledin di mi? Chipset sürücülerinde güncel di mi?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
947,008
Üyeler
149,121
Son üye
Yukiago
Top Bottom