Neler Yeni

Bilgisayar ilk açılışta biosa giriyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
Erdem Taha GEDİK
Merhabalar bilgisayar ilk açılışta biosa giriyor kapatıp açtığımda bu sorun düzeliyor anakartım gigabyte h610m h v2 bios güncellemesini de yaptım yine düzelmedi yardımcı olurmusunuz dostlar
@AlevFırtınası

innata

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
Onur Erçakır
Merhaba. Aynı sorun bende de var. Ben de senin gibi anakarttan biostan falan sandım. Sonra bir gün farklı bir anakart kullandım ve aynı sorunun hala devem ettiğini görüp şaşırdım. Sonra anladım ki sorun M2 ssd den kaynaklanıyor. Açılışta bazen ssd yi görmüyor. Bendekinin markası Leven. Belki sende de aynıdır neden.

Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
Erdem Taha GEDİK
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba. Aynı sorun bende de var. Ben de senin gibi anakarttan biostan falan sandım. Sonra bir gün farklı bir anakart kullandım ve aynı sorunun hala devem ettiğini görüp şaşırdım. Sonra anladım ki sorun M2 ssd den kaynaklanıyor. Açılışta bazen ssd yi görmüyor. Bendekinin markası Leven. Belki sende de aynıdır neden.
Hocam benim ssd kioxia ve sistemi sıfır aldım ssd den kaynaklı olduğunu düşünmüyorum bios ayarlarından birşeyi değiştirmem lazım gibi hissediyorum

Tuncaycoo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
72
İsim
Taha Tuncay Arpacı
Merhabalar bilgisayar ilk açılışta biosa giriyor kapatıp açtığımda bu sorun düzeliyor anakartım gigabyte h610m h v2 bios güncellemesini de yaptım yine düzelmedi yardımcı olurmusunuz dostlar
@AlevFırtınası
Windowsu kurdun mu ? Windows kurulu olmayan bilgisayar da ilk açılışta biosa giriyor diye biliyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
Erdem Taha GEDİK
Windowsu kurdun mu ? Windows kurulu olmayan bilgisayar da ilk açılışta biosa giriyor diye biliyorum.
Hocam windows kurulu ama sorun şu bilgisayar kapalı düğmeye basıyorum bios ekranı geliyor sonra tekrar kapatıp açtığımda düzgünce açılıyor

eren28tr

80+ Platinum

ProCoup

80+ Bronze
Hocam açılışta Boot önceliği seçeneğinde ssd niz 1.sırada değilse 1. sıraya alın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
Erdem Taha GEDİK
Arkadaşlar önceden kapatıp açtığımda düzeliyordu şimdi kapatıp açsam da bios ta kalıyor ve m2 ssd gözükmüyor ssd çıkarıp taktım çözüm olmadı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam açılışta Boot önceliği seçeneğinde ssd niz 1.sırada değilse 1. sıraya alın.
Hocam boot kısmı boş

Biostan Boot kısmını Atarmısın?
Attım hocam

eren28tr

80+ Platinum
Arkadaşlar önceden kapatıp açtığımda düzeliyordu şimdi kapatıp açsam da bios ta kalıyor ve m2 ssd gözükmüyor ssd çıkarıp taktım çözüm olmadı

Hocam boot kısmı boş
ssd marka modeli nedir?

Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
Erdem Taha GEDİK

Ekler

• 20240805_222504.jpg
    20240805_222504.jpg