Neler Yeni

Bilgisayar kapattıktan bir süre bekledikten sonra açılıyor.

HakanEfe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Hakan
Arkadaşlar merhaba. Sorunum şu; Bilgisayarımı akşamları kullanıyorum genelde ve eve geldiğimde power tuşuna bastığımda açılıyor fakat kapattığımda tekrar açmak istediğimde açılmıyor power fişini söküp taktından ve bir süre bekledikten sonra açılıyor. yaklaşık 1 ay önce başladı bu sorun daha öncesinde sorun yoktu.power fişini çekiyorum statik elektrik vardır diye boşaltıyorum takıyorum ve power tuşuna bastığımda pusudan çıt diye ses geliyor fanlar dönecek gibi oluyor açılmıyor. anakarta elektrik geliyor ışıkları yanıyor. biraz bekledikten sonra açılıyor. kısa devre vardır diye sistemi a dan z ye söktüm bütün kablolara baktım kısa devere olucak sorun yok. psuda sorun var desem anakarta elektrik gelmez,anakartta sorun var desem hiç çalışmaz, ramlarde keza öyle. silgi ile hepsini temizledim. bios pilinide söktüm taktım halen devam ediyor. aynı sorun ile karşılaşan var mı arkadaşlar yardım edin.

sistem;
ryzen 75800x3d
asus rog b550f gaming
16x2 gskil ram
rtx 3060 ekran kartı
corsair 240 mm sıvı soğutma
2 adet 1 tb m2 ssd
güç kaynağı cooler master 650 w 80 plus tam modüler
Mesaj otomatik birleştirildi:

bilgisayar açıldıktan sonra kapanma gibi bir sorun yaşamıyorum gayet sorunsuz saatlerce çalışıyor. fakat kapattığımda tekrar açamıyorum beklemem gerekiyor. başka güç kablosu ile de denedim düzelmedi. bütün kabloları söktüm bilgisayarı sıfırdan topladım yine aynı. klavye vs kısa devre mi yapıyor yoksa dedim onlar olmadan da çalıştırmaya çalıştım yine aynı sorun devam etti. pusudan şüpheleniyorum yeni bir pusu sipariş verdim msi mag a850gl pcie5 850 w 80+ gold modüler yarın gelicek bakalım birde öyle deneyeyim diyorum. aynı sorun devam ederse anakartta problem olma ihtimali var mıdır?

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
976,531
Üyeler
154,422
Son üye
seegoo
Top Bottom