Neler Yeni

Bilgisayar Kasam Açılmıyor

haiko

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
132
İsim
haiko haikoloji
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hangisi
Şuradaki görmüş olduğun güç kablolarının hepsini de demek istemiş @hilas0 arkadaş
1725813972610.png

ama güç kaplosunu çıkarken cızırtı geliyor
Fazın sesini duyabilirsiniz. O güç kablosu içerisinde 2 adet kablo daha geliyor. Nötr ve toprak. Nötr kopuk veya yanık olursa sadece faz kablosunun sağlam olması bir anlam ifade etmez hocam.
Lakin; bu sadece ihtimallerden bir tanesi. Sorun kesin bu kablodadır demiyorum.

Hocam, statik elektrik boşaltma işleminde BIOS pilini sökmenizi yazmayı unutmuşum. Lütfen yukarıdaki statik elektrik boşaltma işleminde pili de söker misiniz. Kusura bakmayın yazmayı unutmuşum

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Doc
Şuradaki görmüş olduğun güç kablolarının hepsini de demek istemiş @hilas0 arkadaş
Alıntıyı görüntüle

Fazın sesini duyabilirsiniz. O güç kablosu içerisinde 2 adet kablo daha geliyor. Nötr ve toprak. Nötr kopuk veya yanık olursa sadece faz kablosunun sağlam olması bir anlam ifade etmez hocam.

Hocam, statik elektrik boşaltma işleminde BIOS pilini sökmenizi yazmayı unutmuşum. Lütfen yukarıdaki statik elektrik boşaltma işleminde pili de söker misiniz. Kusura bakmayın yazmayı unutmuşum
yuvarlak küçük pilden bahsediyorsunuz galiba söktum deniyorum şimdi umarm olur

Alıntıyı görüntüle

olmadı

haiko

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
132
İsim
haiko haikoloji
Ram belleklerin slotlarına oturup oturmadığını da kontrol eder misiniz? (PSU güç kablosu prizden sökülü vaziyette iken.) Hatta birini sökün ve çalıştırmayı deneyin. Çalışmaz ise ilk taktığınız rami söküp diğerini takın. (PSU güç kablosu prizden sökülü vaziyette iken.) Ram bellek takma işleminden sonra PSU'a güç veriniz her zaman için.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
1,001,634
Üyeler
158,633
Son üye
FleussX
Top Bottom