Neler Yeni

Bilgisayar nasıl çalışıcak şalter atması

Dahası  
Reaksiyon skoru
150
İsim
Mete Kır
Merhaba arkadaşlar dün akşam pc kapalıydı ve fişe takılıydı bi anda şalter attı ve sonra bilgisayarı fişe taktığımda herhangi bir tepki vermedi noldu acaba psu mu patladı yani yoksa bi yöntemle çalışır mı kısa devre yaptıysa
Kasa

GameBooster GB-GR021BB 650W 80+ Bronze USB 3.0 Mesh Gaming Siyah Kasa​

Nasıl çalışır baska prizde denedim olmadı ve bende baska güç kablosuda vardı onu denedim yine çalışmıyor nasıl yapıcam yardım edin başka psu alsam olur mu ?

Kerem gök

80+ Silver
psu zaten sıkıntılı, anakart kendini korumaya almış olabilir, kısa devre olabilir ya da sadece psu da sorun vardır. evde başka psu varsa öyle deneyebilirsin ama önce kasada bir yerlerde yanık kokusu var mı ona bak.

Dahası  
Reaksiyon skoru
150
İsim
Mete Kır
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
psu zaten sıkıntılı, anakart kendini korumaya almış olabilir, kısa devre olabilir ya da sadece psu da sorun vardır. evde başka psu varsa öyle deneyebilirsin ama önce kasada bir yerlerde yanık kokusu var mı ona bak.
Evde başka psu yok psu alsam sorun çözülür mü sence dün akşam oldu ama yanık kokusu yok dikkat etmedim

Kerem gök

80+ Silver
yeni psu alma hemen, eş dost sor bulursun illaki yedek psu. anakartta sorun falan var mı bakman lazım yeni psu ya para vermeden önce

Dahası  
Reaksiyon skoru
150
İsim
Mete Kır
yeni psu alma hemen, eş dost sor bulursun illaki yedek psu. anakartta sorun falan var mı bakman lazım yeni psu ya para vermeden önce
Kimsede yoki tanıdığım kişilerde
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu gamebooster markasının psuları kötü diyorlar keşke hazır sistem alırken dikkat etseydim bu sorunları yaşamazdım hocam

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,252
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
PSU sağlamlık testi yapılması lazım belki anakart gitmiştir bakılması gerekir PSU düğmesine bastığında anakart dan ışık çıkıyor mu debugled ışıkları vs

Dahası  
Reaksiyon skoru
150
İsim
Mete Kır
PSU sağlamlık testi yapılması lazım belki anakart gitmiştir bakılması gerekir PSU düğmesine bastığında anakart dan ışık çıkıyor mu debugled ışıkları vs
Hocam yardımcı olsana bana ya yeni psu alsam sorun çözülür mü dün oldu bu olay bugünde kasayı fişe takıyorum tepki yok ön bağlantıları yeniden taktım power kablosunu falan psu yandıysa yenisi alınsa olur mu yani?

Bağlantıları yeniden yapsam olur mu öndeki power +- kablolarını

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,252
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Hocam yardımcı olsana bana ya yeni psu alsam sorun çözülür mü dün oldu bu olay bugünde kasayı fişe takıyorum tepki yok ön bağlantıları yeniden taktım power kablosunu falan psu yandıysa yenisi alınsa olur mu yani?

Bağlantıları yeniden yapsam olur mu öndeki power +- kablolarını
Şimdi şöyle PSU dan PC ye gelen bütün kabloları sokuyorsun 24 pin kabloyu eline alıyorsun orada yeşil ile siyah kabloyu kısa devre yapıyorsun ucuna dokunarak iğne olur ataç olur kablo vs olur fan dönüyorsa muhtemelen çalışıyor demektir tabii ki hasar da görmüş olabilir fan dönse dahi içini açıp bakmak lazım içini açabilirsen ben bakarım kontrol ederim baktın fan dönmüyor PSU gitmiş demektir ona göre bakabilirsin istersen dm den yaz PC ile ilgili açtığım Instagram hesabına yaz birlikte bakalım

Top Bottom