Neler Yeni

bilgisayar sigorta attırdı geri açılmıyor çözüm nedir

descardes

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
190
İsim
Buğra parlak
bilgisayar sigorta attırdı geri açılmıyor çözüm nedir sorun nedir neyden kaynaklı olmuş olabilir

Emre_kymk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,148
İsim
Ali Emre Kaymak
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar, oyun
Instagram
emrekymk_10
muhtemelen yüksek voltaj gelmiştir veya kısa devre olmuştur yanık kokusu var mı pcde ?

descardes

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
190
İsim
Buğra parlak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
muhtemelen yüksek voltaj gelmiştir veya kısa devre olmuştur yanık kokusu var mı pcde ?
yok hocam prize taktım sigorta attırdı hem evin sigortası hem aşşağıda dairelerin ana olduğu yerde evin attı
Mesaj otomatik birleştirildi:

muhtemelen yüksek voltaj gelmiştir veya kısa devre olmuştur yanık kokusu var mı
şöyle oldu prize taktım çalışma tuşuna bastım sigorta attı şimdi tekrar açmaya çalışıyorum açılmıor

Emre_kymk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,148
İsim
Ali Emre Kaymak
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar, oyun
Instagram
emrekymk_10
yok hocam prize taktım sigorta attırdı hem evin sigortası hem aşşağıda dairelerin ana olduğu yerde evin attı
pcyi uzatma kablosu (3lü priz) vs mi taktın yoksa direkt prize mi? prizi değiştirip çalıştırmayı dene kasayı

pcyi uzatma kablosu (3lü priz) vs mi taktın yoksa direkt prize mi? prizi değiştirip çalıştırmayı dene kasayı
topraklı prize tak

descardes

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
190
İsim
Buğra parlak

topraklı prize tak
6'lı prize takılı

Emre_kymk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,148
İsim
Ali Emre Kaymak
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar, oyun
Instagram
emrekymk_10
6'lı prize takılı
6lı prizde sorun olmuş olabilir. Dediğim gibi pcyi denemek için başka bir prize yalnız başına tak topraklı bi prize. Çalışacak mı veya sigorta attıracakmı gözlemle bu sayede sorunun pcden kaynaklı olup olmadığını anlayabilirsin

descardes

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
190
İsim
Buğra parlak
6lı prizde sorun olmuş olabilir. Dediğim gibi pcyi denemek için başka bir prize yalnız başına tak topraklı bi prize. Çalışacak mı veya sigorta attıracakmı gözlemle bu sayede sorunun pcden kaynaklı olup olmadığını anlayabilirsin
çalışmadı hocam

neyi yakmış olabiliriz yada power suply ın kendini korumaya alma ihitmali varmı

Emre_kymk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,148
İsim
Ali Emre Kaymak
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar, oyun
Instagram
emrekymk_10
çalışmadı hocam

neyi yakmış olabiliriz yada power suply ın kendini korumaya alma ihitmali varmı
power supply eğer dandik bi markaya ait korumasız sertifikasız bi psu değilse korumaya almıştır hocam. Çözümünü bilmiyorum

burakdiA

80+
Kasanın güç kablosunu çıkar, prizden sök. Güç düğmesine 15-20 saniye basılı tut ve tekrar dene. İçinde statik elektrik varsa ondan da yapar.

descardes

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
190
İsim
Buğra parlak
power supply eğer dandik bi markaya ait korumasız sertifikasız bi psu değilse korumaya almıştır hocam. Çözümünü bilmiyorum
peformax gaming 650w bronz sertifaklı

hocam power supply ın içinde bir tane daha sigorta var diye biliyorum o atmış olabilir mi

Emre_kymk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,148
İsim
Ali Emre Kaymak
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar, oyun
Instagram
emrekymk_10
peformax gaming 650w bronz sertifaklı

performax markasını hiç duymadım kullananı da görmedim o yüzden güvenilirliği konusunda yorum yapamıyorum. Dediğim gibi yüksek voltaj geldiyse örneğin sistemi korumak için psu kendi içinden sigorta attırıyor (bildiğim kadarıyla değişimi zor bi sigorta) sisteminizi korurken kendini feda ediyor yani anlayacağınız. Böyle bir durum olmuş olabilir varsa deneme şansınız başka psu ile sistemi çalıştırmayı deneyin ilk etapta.

descardes

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
190
İsim
Buğra parlak
performax markasını hiç duymadım kullananı da görmedim o yüzden güvenilirliği konusunda yorum yapamıyorum. Dediğim gibi yüksek voltaj geldiyse örneğin sistemi korumak için psu kendi içinden sigorta attırıyor (bildiğim kadarıyla değişimi zor bi sigorta) sisteminizi korurken kendini feda ediyor yani anlayacağınız. Böyle bir durum olmuş olabilir varsa deneme şansınız başka psu ile sistemi çalıştırmayı deneyin ilk etapta.
bilgisiyarcıya götürelim benim sigorta atmş diye o başka bir psu ile denesin sorunu anlarız o zaman

Kasanın güç kablosunu çıkar, prizden sök. Güç düğmesine 15-20 saniye basılı tut ve tekrar dene. İçinde statik elektrik varsa ondan da yapar.
bunuda denedim ama bir işe yaramadı

Emre_kymk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,148
İsim
Ali Emre Kaymak
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar, oyun
Instagram
emrekymk_10
bilgisiyarcıya götürelim benim sigorta atmş diye o başka bir psu ile denesin sorunu anlarız o zaman

bunuda denedim ama bir işe yaramadı
başka psu ile dene ondan sonra tekrar bakalım hocam.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
920,578
Üyeler
142,753
Son üye
Efe Akkurt.
Top Bottom