Neler Yeni

Bilgisayar Son Zamanlarda Kasıyor

Roche

80+ Bronze
Herkese merhabalar, bilgisayarımda yaklaşık 1 aydır kasmalar, donmalar mevcut. Discord felaket derece de kasıyor. Hatta bazen kapatıp yeniden açıyor kendini. Google da aynı şekilde kasıyor. Hatta Windows un ayarlar sekmesi dahi kasıyor. Çok oyun oynayan birisi değilim fakat yeni bilgisayara gelen Uncharted 4 oyununu orijinal şekilde indirip oynamama rağmen aşırı şekilde donma mevcuttu. Ayarları minimuma almama rağmen kasmaya devam etti. Kasmalar düşük FPS den dolayı değil de anlık takılma gibiydi. Bu yüzden oyunu silmek zorunda kaldım. Bilgisayarı defalarca formatladım fakat çözüm olmuyor. Windows 10 PRO - Home sürümlerini de denedim fark yok. Yardımcı olursanız sevinirim.

Sistemim
• RX 570 4 GB
• İ3 9100F
• 8 GB RAM (Xmp 2400 MHz de çalışıyor)
• 256 GB SSD
1667161534057.png

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,482
İsim
Murat Orhan
Görev yöneticisi açıp fotoğraf atar mısın? orada süreklü %100 kullanıp olup düşen birşeyler var mı?

Roche

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Görev yöneticisi açıp fotoğraf atar mısın? orada süreklü %100 kullanıp olup düşen birşeyler var mı?
1667161755702.png

Hocam görev yöneticisini açtığımda CPU kullanımı sürekli %100 ü görüyor. Görev yöneticisi tamamen açılıp ekran geldiğinde düşmeye başlıyor ve normal bir değere iniyor.

DocToR2

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,975
İsim
Furkan Aytan
İlgilendiği Kategoriler
Sıcak Fırsatlar , Ekran Kartı
Discord
DocToR#3732
yani bakım termal macun kaliteli)
ram

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,482
İsim
Murat Orhan
Alıntıyı görüntüle
Hocam görev yöneticisini açtığımda CPU kullanımı sürekli %100 ü görüyor. Görev yöneticisi tamamen açılıp ekran geldiğinde düşmeye başlıyor ve normal bir değere iniyor.
Bellek kullanımınız çok fazla. 8 GB Ram gördüğüm kadarıyla size yetmiyor ve şuan hiçbirşey açık değil neredeyse. Bu sorundan ben de muzdariptim 8 GB ram alıp bir süre kullanın çözüldüğünü göreceksiniz. Uygun bir ram bulabiliriz size eğer çok bütçeniz yoksa. Ama %95 ramden kaynaklanıyor bu.

Roche

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bellek kullanımınız çok fazla. 8 GB Ram gördüğüm kadarıyla size yetmiyor ve şuan hiçbirşey açık değil neredeyse. Bu sorundan ben de muzdariptim 8 GB ram alıp bir süre kullanın çözüldüğünü göreceksiniz. Uygun bir ram bulabiliriz size eğer çok bütçeniz yoksa. Ama %95 ramden kaynaklanıyor bu.
Hocam, aynı konudan bir kere daha açmıştım ve insanlar konuyu yükseltmeme rağmen cevap vermeyince tekrar açmak istedim. Diğer konuda SSD yazan arkadaşlarımız olmuştu. Bana farketmiyor gerçekten. Ya SSD ya RAM ikisinden birine takviye yapacağım artık, bütçe olarak ayarlayacağım. İkisini aynı anda yapamam maalesef. Sorunum çözülsün yeter. Bu arada SS i alırken arkada Donanım arşivi, Discord ve Youtube sekmeleri açıktı başka hiç bir şey açık değildi.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,482
İsim
Murat Orhan
Hocam, aynı konudan bir kere daha açmıştım ve insanlar konuyu yükseltmeme rağmen cevap vermeyince tekrar açmak istedim. Diğer konuda SSD yazan arkadaşlarımız olmuştu. Bana farketmiyor gerçekten. Ya SSD ya RAM ikisinden birine takviye yapacağım artık, bütçe olarak ayarlayacağım. İkisini aynı anda yapamam maalesef. Sorunum çözülsün yeter. Bu arada SS i alırken arada Donanım arşivi, Discord ve Youtube sekmeleri açıktı başka hiç bir şey açık değildi.
Hocam hiç boşuna SSD almayın hatta bak şunun garantisini de veriyorum bu yazdığımı ss alın.

EĞER RAM EKLEDİKTEN SONRA SORUN SSDDE ÇIKARSA BEN SİZE SIFIR SSD ALIYORUM KARGOSUNA KADAR HERŞEYİ BANA AİT
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bunu ss alın bana atarsınız eğer sorununuz çözülmez ise. Seve seve alırım O SSDyi size. Ama sorunun ramden olduğuna adım gibi eminim. 16 GB'a alıştığımdan beri 8 GB kullanamaz oldum ve günümüzde sadece chrome bile hayvan gibi ram yiyor afedersiniz de. Benim Chrome Ram'in sırf1 GB'ını kendi yiyor şuan ve sadece forum sekmesi açık.

Farway

80+ Silver
Aida64'ü gpu,cpu ve ramleri kullanarak çalıştır. Bakalım kasıp donacakmı, ana şüpheli bulduğum şeyler Ram ve SSD,markası ve modeli nedir bu arkadaşların.

Roche

80+ Bronze
Hocam hiç boşuna SSD almayın hatta bak şunun garantisini de veriyorum bu yazdığımı ss alın.

EĞER RAM EKLEDİKTEN SONRA SORUN SSDDE ÇIKARSA BEN SİZE SIFIR SSD ALIYORUM KARGOSUNA KADAR HERŞEYİ BANA AİT
Hocam estağfurullah, şimdi sizden 1 konuda daha yardım isteyeceğim. Benim Ramim Geıl marka olması gerek (AMD'nin ürettiği bir RAM). 8 GB 3000 MHz 16 CL değerine sahip bir RAM. 2. Ram olarak ne takabilirim.

Aida64'ü gpu,cpu ve ramleri kullanarak çalıştır. Bakalım kasıp donacakmı, ana şüpheli bulduğum şeyler Ram ve SSD,markası ve modeli nedir bu arkadaşların.
1667162297401.png

Hocam buyrun direkt olarak Sinerji den satın aldığım zaman fatura olarak Sinerjinin bana gönderdiği mailde yazan parçalar.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,482
İsim
Murat Orhan
Hocam estağfurullah, şimdi sizden 1 konuda daha yardım isteyeceğim. Benim Ramim Geıl marka olması gerek (AMD'nin ürettiği bir RAM). 8 GB 3000 MHz 16 CL değerine sahip bir RAM. 2. Ram olarak ne takabilirim.

Xmp 2400de neden calistiriyosunuz ki

Kanka adamın pcsi boşta yüzde 77sini kullanıyor ramin bu çok anormal bir rakam zaten marka model sormaya bile gerek yok valla

Roche

80+ Bronze
Xmp 2400de neden calistiriyosunuz ki

Kanka adamın pcsi boşta yüzde 77sini kullanıyor ramin bu çok anormal bir rakam zaten marka model sormaya bile gerek yok valla
İşlemcim onu destekliyor diye sanırım en yüksek onu gösteriyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,482
İsim
Murat Orhan
Bu arada günümüzde 3200 mhz aşağısı ramler çok pahalıya satılıyor. Sıfır en ucuz 3200 mhz rami al ikisi de 3000 mhz sabit çalışır ayar yaparsan

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
977,980
Üyeler
154,687
Son üye
canaksu
Top Bottom