Neler Yeni

Bilgisayar Son Zamanlarda Kasıyor

Muhammet Emir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
294
İsim
Muhammet Emir
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar, Oyunlar, Teknolojik Gelişmeler, Borsa, Ticaret, Kripto
Alıntıyı görüntüle
Hocam görev yöneticisini açtığımda CPU kullanımı sürekli %100 ü görüyor. Görev yöneticisi tamamen açılıp ekran geldiğinde düşmeye başlıyor ve normal bir değere iniyor.
hocam sen en iyisi tarayıcı değiştir ben firefox kullanıyorum google ın yarısı kadar bile harcamıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,482
İsim
Murat Orhan
İşlemcim onu destekliyor diye sanırım en yüksek onu gösteriyor.
Onunla alakası yok yani var ama anakarta bağlı daha çok. Xmp yi kapat Manuel olarak yavaş yavaş yukarı çekiyoruz önce 2666 yap sistem açılınca biraz kullan baktın sorun yok 2800 yap yine sorun olmaz ise 3000 yap

Roche

80+ Bronze
Onunla alakası yok yani var ama anakarta bağlı daha çok. Xmp yi kapat Manuel olarak yavaş yavaş yukarı çekiyoruz önce 2666 yap sistem açılınca biraz kullan baktın sorun yok 2800 yap yine sorun olmaz ise 3000 yap
Hocam birazdan denerim teşekkürler bilgilendirme için 😊
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada günümüzde 3200 mhz aşağısı ramler çok pahalıya satılıyor. Sıfır en ucuz 3200 mhz rami al ikisi de 3000 mhz sabit çalışır ayar yaparsan

Bunlar işimi görürse 1 haftalık tatilde ikisinden birini alabilirim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,482
İsim
Murat Orhan

Farway

80+ Silver
Xmp 2400de neden calistiriyosunuz ki

Kanka adamın pcsi boşta yüzde 77sini kullanıyor ramin bu çok anormal bir rakam zaten marka model sormaya bile gerek yok valla
Boşta değil 12 chrome,9 microsoft edge, 3 discord açık hocam evet fazla. Ram ile sorun çözülür diyorsunuz yani kısaca.

Bu arada o PSU sistem için sıkıntılı dostum haberin olsun,ben kullanıyordum viuv viuvv ötüyordu...

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,482
İsim
Murat Orhan

Bu Ürünü tercih edebilirsin 100 tl daha ucuz ve kalitesi de güzeldir.

Boşta değil 12 chrome,9 microsoft edge, 3 discord açık hocam evet fazla. Ram ile sorun çözülür diyorsunuz yani kısaca.

Bu arada o PSU sistem için sıkıntılı dostum haberin olsun,ben kullanıyordum viuv viuvv ötüyordu...
Onlar kapalı olsa da acik gözüküyor bende 53 Chrome açık gözüküyor mesela:D

Psu kalitesiz evet ama bu sisteme fazlasına gerek yok değiştirmeye vs

Roche

80+ Bronze

Hocam, 12 oradaki neyi temsil ediyor anlamadım. Çünkü 3 adet google sekmesi açıktı o esnada. PSU ile hiç sorun yaşamadım şimdilik. Eğer ki sorun yaşarsam direkt değiştireceğim hocam.

Bu Ürünü tercih edebilirsin 100 TL daha ucuz ve kalitesi de güzeldir.

Onlar kapalı olsa da acik gözüküyor bende 53 Chrome açık gözüküyor mesela:D

Psu kalitesiz evet ama bu sisteme fazlasına gerek yok değiştirmeye vs
Hocam bir de son olarak şunu sormak istiyorum. Bilgisayarın garantisi bu ayın 9 unda bitti. Ortalama o civarlarda da bu sorunu yaşamaya başladım. Bununla ilgisi varmıdır acaba?

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,482
İsim
Murat Orhan
Hocam, 12 oradaki neyi temsil ediyor anlamadım. Çünkü 3 adet google sekmesi açıktı o esnada. PSU ile hiç sorun yaşamadım şimdilik. Eğer ki sorun yaşarsam direkt değiştireceğim hocam.

Hocam bir de son olarak şunu sormak istiyorum. Bilgisayarın garantisi bu ayın 9 unda bitti. Ortalama o civarlarda da bu sorunu yaşamaya başladım. Bununla ilgisi varmıdır acaba?
Hocam sizce ilgisi olabilir mi onu hesaplayacsk teknolojiyi değil bulmak bulacak adam daha doğmamıştır. O 13 ne açıkçası ben de bilmiyorum eklentiler çerezler vs olabilir.

Roche

80+ Bronze
Hocam sizce ilgisi olabilir mi onu hesaplayacsk teknolojiyi değil bulmak bulacak adam daha doğmamıştır. O 13 ne açıkçası ben de bilmiyorum eklentiler çerezler vs olabilir.
Bilmiyorum hocam valla ya. Gerçekten 1 aya yakın süredir bu sorundan yakınıyorum. Dediğim gibi ortalama 2 hafta sonra alıp Rami öyle denerim birde. Bu arada Xmp yi kapatıp MHz değerini nasıl daha yukarı çekeceğim hocam.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,482
İsim
Murat Orhan
Bilmiyorum hocam valla ya. Gerçekten 1 aya yakın süredir bu sorundan yakınıyorum. Dediğim gibi ortalama 2 hafta sonra alıp Rami öyle denerim birde. Bu arada Xmp yi kapatıp MHz değerini nasıl daha yukarı çekeceğim hocam.
Biosta Manuel olarak mhzleri yükseltip alcaltabilecegin bir bölüm olması lazım orayı bul. Biraz arasan çıkar karşına

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
977,980
Üyeler
154,687
Son üye
canaksu
Top Bottom