Neler Yeni

Rehber Bilgisayar Üzerinden God of War Collection Nasıl Oynanır?

Talha_x23

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Yukarıda da yazdığım gibi oyunları 2 türlü elde edebilirsiniz. Ya korsan ya da PS3'ten geçirerek. Ayrıca ilk sorunuza gelirsek oyunlar tek tek yapıldığı için hangi oyunun ne zaman Playable sürüme geçeceği belli değil. Şimdilik Playable oyunları oynamanızı tavsiye ederim. Çünkü FPS arada 10'a bile düşüyor ve bu durum çok can sıkıcı.
Bende The Last Of Us deneyeyim o zaman hocam, biliyorum INGAME yazıyor ama yine de deneyeyim, denemekten zarar gelmez. Peki oyunların kaç GB olduğu nerede yazıyor ?

Earwven

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,226
İsim
Ali

Talha_x23

80+ Silver
En İyi Cevap
1

Earwven

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,226
İsim
Ali

Talha_x23

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Hocam ben şu an dersteyim de inmesi lazım neden inmiyor anlamadım.
Hocam siz cevap verdiğiniz esnada inmeye başladı şöyle yaptım; bağlantı adresi kopyalayıp yeni sekmede arattım inmeye başladı, sizde de olursa diye söylemek istedim.

Earwven

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,226
İsim
Ali
Hocam siz cevap verdiğiniz esnada inmeye başladı şöyle yaptım; bağlantı adresi kopyalayıp yeni sekmede arattım inmeye başladı, sizde de olursa diye söylemek istedim.
Tamamdır hallolduysa ne güzel

Restorgen

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,038
İsim
Yusuf
Eline sağlık brom, bi ara denerim.

Earwven

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,226
İsim
Ali
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,929
İsim
Sir Alex Ferguson
İlgilendiği Kategoriler
Konsol, Eğitim, Yazılım-Kodlama
Eline sağlık hocam bende gidem PS3 e oyun yükleyem.

kırmızışarapp

80+ Silver
İyi günler. Bugün, başlıktan da anlayacağınız gibi God of War'ın birinci ve ikinci oyununu içeren, GoW Collection'u RPCS3 ile nasıl oynayacağımızı anlatacağım. Her şeyden önce, ortaklığından ötürü @İrfan B 'ye teşekkür ederim. Öncelikle sistem gereksinimlerini, ardından RPCS3 kurulumunu, sonra ise GoW Collection'ın kurulum aşamasını anlatacağım. Ardından da ayarları anlatacağım. Son bahsedeceğim şey ise, SSS yani "Sıkça Sorulan Sorular" olacak. O halde başlayalım.

Bu siteye girerek istediğiniz PS3 oyununu aratın ve durumuna bakın "Playable" oyunlar tam anlamıyla çıkış yapmış stabil bir şekilde çalışan, "Ingame" oyunlar ise henüz tamamlanmamış performans kaybı olan oyunlar.

RPCS3 Playable oyunlar için sistem gereksinimleri:

Alıntıyı görüntüle

İlk olarak RPCS3 programını indirmemiz lazım.

RPCS3 Kurulumu

Adım 1:

RPCS3 Sony PlayStation 3 Emulator sitesine giriyoruz. Ardından işletim sistemimize uygun olanı seçip indiriyoruz.

Adım 2:
RPCS3 Sony PlayStation 3 Emulator sitesine giriyoruz. Biraz aşağı inip, PlayStation 3 System Software'i seçiyoruz. Ardından gelen sitede "Download PS3 Uptade" seçeneğine tıklıyoruz.

Adım 3:
İnen RPCS3 dosyasına sağ tıklayıp klasöre ayıkla diyoruz. Quickstart bölümünden indirdiğimiz dosyayı, RPCS3 dosyasının içine atıyoruz.

1609788662391.png

1609788691831.png

Adım 4:
Artık indirdiğimiz dosyalar tek klasörde, şimdi bu klasörü Local Disk'imize atmamız lazım. Buraya atarken karışık isimden kurtulmak için değişiklik yapabilirsiniz. Ayrıca kolaylık sağlaması için görev çubuğuna RPCS3 kısayolunu eklemenizi öneririm.

1609788736356.png

Artık RPCS3 kullanıma hazır.

God Of War Collection

*
GoW Collection sayesinde tek bir launcher üzerinden 1. ve 2. oyunu oynayabiliyoruz

1. Adım
İlk olarak oyunun dosyalarına ihtiyacımız var. Burada 2 seçeneğimiz var. Birincisi kendi .pkg dosyamızı oluşturmak, ikincisi internet üzerinden indirmek

Benim indirdiğim sürüm: BCUS98229

2. Adım

PS3_GAME, PS3_UPTADE adlı dosyaların olduğu klasörü buluyoruz. Bu dosyayı ayrı bir klasör halinde masaüstüne atıyoruz. RPCS3'yi açıyoruz. RPCS3'de herhangi bir şey yapmadan önce, her zaman Files > Install Firmware kısmından RPCS3 dosyasına attığımız PS3UPDAT.PUP dosyasını seçip kurmamız lazım. Sonra, File > Add Games kısmından, içinde PS3_GAME ve PS3_UPTADE bulunan, masaüstüne attığımız dosyayı seçiyoruz. Artık oyun kurulu. RPCS3'ü kapatabiliriz.

Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle

3. Adım

RPCS3 için patch.yml isimli dosyayı indiriyoruz.

İndirdiğimiz dosyayı RPCS3'ün bulunduğu klasöre atıyoruz:

Alıntıyı görüntüle

4. Adım
Oyun, kütüphanemize eklendiğinde büyük ihtimalle version kısmında "Uptade Available" yazısını göreceğiz çünkü oyunumuzun sürümü 1.0. Oyunu güncellemek için bize gereken bir program var. Programın adı PS3 Game Updates. Linkini de bırakayım:

İndirdiğimiz dosyayı masaüstüne "Klasöre Ayıkla" diyelim, klasörü açtıktan sonra msvbvm50.exe isimli dosyayı açalım ve kuralım, ardından "ps3gameuptades" adlı dosyaya girelim ve içindeki tek dosyayı açıp kuralım.

Şimdi güncelleme yapacağımız uygulamayı kurmuş olduk. Oyunumuzu güncellemek için RPCS3'ü açalım ve yukarıda anlattığım gibi tekrardan firmware kuralım. Ardından oyunumuza sağ tıklayalım Copy Info > Copy Serial diyelim:
Alıntıyı görüntüle
Şimdi Serial'ımızı kopyaladık PS3 Game Update uygulamamıza geri dönelim ve sağ üstten 4.55'i seçelim ardından kopyaladığımız seriali Title ID kısmına yazalım ve Verify butonuna tıklayalım. Ve gelen .pkg dosyasını indirelim.
Alıntıyı görüntüle

Şimdi RPCS3 uygulamamıza geri dönelim ve yukarıda bulunan File > Install Packages/Raps indirdiğimiz .pkg dosyasını seçelim.Alıntıyı görüntüle
Bu işlemden sonra oyunumuzun sürümü 1.01 oluyor.
Alıntıyı görüntüle

AYARLAR

Oyunumuzu indirdik güncellemesini yaptık şimdi ise rahat bir şekilde oynamak için ayar yapmamız gerekiyor. Ayrıca belirtmek isterim ki oyunun sürümü playable olduğu için çoğu işlemci ile rahatça oynanabilir.

Klavye ve Fare Ayarları: Eğer oyun kolunuz varsa, kolla oynamanız her türlü daha iyi olacaktır. Yoksa ve almak istemiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayın.

Oyuna sağ tıklayın ve "Create Custom Gamepad Configuration" seçeneğine tıklayın.

Bu kısımda, ayarlar çok öznel. Benim tavsiyem, oyunu açtıktan sonra Alt + Tab atıp kendi ayarlarınızı bulmanız.

Bu arada, RPCS3'nin farenin hareketini (yukarı, aşağı, sol, sağ) fark edebilmesi için sol tıklayarak hareket ettirmeniz gerekiyor.

Sıkça Sorulan Sorular S1: Bu korsan mı? C1: Aslında konuda açıkladım bunu. Yine de tekrardan açıklama ihtiyacı duydum. Hayır, bu anlatıklarım korsana girmez. Eğer siz gidip internetten indirirseniz girer tabii. Zaten bu rehberde bunu anlatmadım.

S2: RPCS3 stabil değil diyorlar, doğru mu? C2: "RPCS3 stabil mi?" diye bir soru yok. "X oyunu için stabil mi?", "Y oyunu için stabil mi?" diye sorular var. GoW Collection için fazlasıyla stabil.

S3: DualShock 3 ve 4'ü destekliyor mu? C3: Evet, destekler.

S4: X ekran kartım var, oynatır mı? C4: Sende X ekran kartının olmasının önemi yok. Önemli olan işlemcin.

Eğer oyunun dosyalarını indirme konusunda bir sıkıntı yaşarsanız veya bizimle aynı dosyaları indirmek isterseniz Earwven#3650 veya İrfan#6345 Discord adreslerinden bize ulaşabilirsiniz. Herhangi bir yardım isterseniz veya sorunuz varsa bize buradan ulaşabilirsiniz.

NOT: Eğer oyununuz tam ekran olmazsa Alt+Enter tuşlarına basarak tam ekran yapabilirsiniz. Oyun içinde ise ayarlar kısmından "Fullscreen" kısmını "On" yapmalısınız ki kenarlarda boşluklar kalmasın.
Çok iyi rehber olmuş ellerinize sağlık.

stereohearts

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,942
İsim
Enes
Instagram
@stereocrypex