Neler Yeni

Bilgisayara displayport kablosu takılıyken açılmıyor

Bilgisayara HDMI kablosu takılıyken bir sorun olmadan açılıyor, görüntü sorunsuz bir şekilde geliyor. Bilgisayar açıldıktan sonra DisplayPort kablosunu bağladığım zaman da herhangi bir problem yaşamadan görüntü alabiliyorum. Fakat bilgisayara DisplayPort kablosu takılıyken açtığım zaman, kasa güç alıyor, fanlar ve ışıklar çalışıyor ama sanki sürekli yeniden başlıyormuş gibi, fanlar yavaşlayıp tekrar normal hızına dönüyor. Bu esnada DisplayPort kablosunu çıkartıp HDMI taktığımda veya hali hazırda HDMI kablosu ile birlikte DisplayPort kablosu takılıyken bu durum olduğunda, DisplayPort kablosunu çıkardığım zaman bilgisayar tekrar sorunsuz bir şekilde açılıyor ve bir kere görüntü geldiği anda DisplayPort kablosunu taktığımda sorunsuz bir şekilde görüntü alabiliyorum. Bunun sebebi ne olabilir ve çözümü var mı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Burhan Bey
Kasaya herhangi bir görüntü kablosu takmasan bile (0 kablo bağlantısı) PC nin çalışması lazım. Fan seslerinin azalıp çoğalması normal, görüntü alamasan bile sistemin arkada çalışıyor olması gerek. Sorunu tam anlayamadım ama uyumsuz bir DP kablosu kullanıyor olabilir misin?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekran kartı ve monitör modelin nedir?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Kasaya herhangi bir görüntü kablosu takmasan bile (0 kablo bağlantısı) PC nin çalışması lazım. Fan seslerinin azalıp çoğalması normal, görüntü alamasan bile sistemin arkada çalışıyor olması gerek. Sorunu tam anlayamadım ama uyumsuz bir DP kablosu kullanıyor olabilir misin?
ekran kartım GTX1050ti monitörüm Gamebooster GB-2720FQHD ve monitörün içinden çıkan displayport kablosunu kullanıyorum

Ekler

• Ek Açıklama 2024-05-13 042453.png
    Ek Açıklama 2024-05-13 042453.png
    29.7 KB · Hit: 6
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Burhan Bey
Monitörde 2 adet DP girişi var görünüyor, ikisinde de aynı durum mu oluyor? Tuhaf, sağlam başka bir DP kablosu temin edip denemek faydalı olabilir. Aklıma başka bir şey gelmiyor.

Top Bottom