Neler Yeni

Bilgisayara fazladan ram almaya gerek var mı ?

DeathPit

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
84
İsim
Metehan Gelleci
Bilgisayarımda şuanda 8 gb tek ram var bir tane daha 8gb ram takmanın bana faydası olur mu edit işlerinde çok zorlamasada bi tık daha hızlı olabilmek adına alabilirim belki ama oyun performansı konusunda fazladan bir artı sağlar mı ?

Bura.K

80+ Silver
Bilgisayarımda şuanda 8 gb tek ram var bir tane daha 8gb ram takmanın bana faydası olur mu edit işlerinde çok zorlamasada bi tık daha hızlı olabilmek adına alabilirim belki ama oyun performansı konusunda fazladan bir artı sağlar mı ?
Dual Channel yapmak elbette artı sağlar. Minecraft, GTA 5 gibi Rami sömüren oyunlarda iş görür.

DeathPit

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
84
İsim
Metehan Gelleci
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dual Channel yapmak elbette artı sağlar. Minecraft, GTA 5 gibi Rami sömüren oyunlarda iş görür.
Aslında o tür oyunlarda herhangi bir ram problemiyle karşı karşıya kalmadımğım için biraz kararsız oldum ama mesela spiderman remastered oynarken ram de yetersiz kalıyo tamam ama esas zorlanan ekran kartı mesela oynarken %100 de gidiyo ya da resident evil 4 remakete aynı şekilde ram de biraz yetersiz kalabiliyo ama en çok ekran kartı zorlanıyo mesela o yüzden ram i gereksiz arttırmak yerine şuan zaten mümkün olmasada bi kaç yıl sonra para biriktirip sistem yükseltmesi mi yapmalıyım sizce

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,415
İsim
Yusuf
tek modül ddr4 kalmadı kanka hem renderda hem oyunda dual channel candır performansını ciddi ciddi görürsün.

enessss

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
enes dursun
Durumun varsa yap her konuda işine yarar ama bunu yapmak seni ekonomik konuda sıkıntıya sokacaksa veya o parayı harcayabileceğin daha önemli bir şey varsa oraya harca.

DeathPit

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
84
İsim
Metehan Gelleci
tek modül ddr4 kalmadı kanka hem renderda hem oyunda dual channel candır performansını ciddi ciddi görürsün.
Aklımda bulundururum o zaman teşekkürler
Mesaj otomatik birleştirildi:

Durumun varsa yap her konuda işine yarar ama bunu yapmak seni ekonomik konuda sıkıntıya sokacaksa veya o parayı harcayabileceğin daha önemli bir şey varsa oraya harca.
Aslında sıkıntıya sokmaz ama şuanda çokta gerek var mı yok mu diye bi ikilemde kaldım piyasa bi daha uçmadan alsam mı almasam mı diye düşünüyorum işte

Mert Camran

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
370
İsim
Mert Camran
Hocam bir tane daha 8 GB ram tak 16GB olsun toplam daha performanslı olur.

DeathPit

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
84
İsim
Metehan Gelleci
Ekran kartı kullanımın yüksek olması iyidir. Bu zorlanma degil tersine ekran kartinin performanslı çalıştığını gösterir.
Ben tanlış biliyomuşum o zaman bilgilendirme için çok teşekkürler

Hocam bir tane daha 8 GB ram tak 16GB olsun toplam daha performanslı olur.
Tamamdır hocam bilgilendirme için çok teşekkürler

Mert Camran

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
370
İsim
Mert Camran
Ben tanlış biliyomuşum o zaman bilgilendirme için çok teşekkürler

Tamamdır hocam bilgilendirme için çok teşekkürler
Rica ederim hocam iyi akşamlar :)

equionx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
167
İsim
Ahmet küçük
Oyun performansın artar 16 gb yap ram daha iyi olur

DeathPit

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
84
İsim
Metehan Gelleci

Reav

80+ Silver
aynı marka aynı model aynı cl aynı mhz ram kullanmaya özen göster aksi takdirde iyilik değil kötülükte yapmış olabilirsin ama 8gb kalmadı artık vereceğin 400 lira çok şey değiştirir

Top Bottom