Neler Yeni

Bilgisayarda herhangi bir video izlerken bilgisayarın donması

nazmy6

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
128
İsim
Nazmi Kaan
Arkadaşlar lütfen yardım edin ne yaptıysam düzelmedi her yolu denedim. Operadan, Google'dan, bilgisayarımda yüklü herhangi bir videoyu izlerken bilgisayar öyle bir donuyor ki direk tıkanıyor. Daha bugün tertemiz bir format attım ama düzelmedi. Oyunlarda durup dururken fps drop yemeye başladım 120-130 fps aldığım oyunda sanki 45-50 fps alıyormuş gibi oluyorum ne yaptıysam düzelmedi lütfen yardım edin.

Sistem
İşlemci : R5 3400G
Ram : G-Skill Ripjaws 2x8 3600mhz
Anakart: MSI B450M A-PRO Max
Powersupp: Sharkoon 650W+
Disk: Samsung 860 EVO SSD 500GB
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar lütfen yardım edin ne yaptıysam düzelmedi her yolu denedim. Operadan, Google'dan, bilgisayarımda yüklü herhangi bir videoyu izlerken bilgisayar öyle bir donuyor ki direk tıkanıyor. Daha bugün tertemiz bir format attım ama düzelmedi. Oyunlarda durup dururken fps drop yemeye başladım 120-130 fps aldığım oyunda sanki 45-50 fps alıyormuş gibi oluyorum ne yaptıysam düzelmedi lütfen yardım edin.

Sistem
İşlemci : R5 3400G
Ram : G-Skill Ripjaws 2x8 3600mhz
Anakart: MSI B450M A-PRO Max
Powersupp: Sharkoon 650W+
Disk: Samsung 860 EVO SSD 500GB
+ Eklemeyi unutmuşum, Twitch,youtube gibi mecralarda yayın-video izlerken bilgisayar donunca sayfayı refreshlemeden düzelmiyor.

DeeperWeys

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,539
İsim
kuvv
eski ryzen 3 3200gmde videolar donuyordu ama 1haftada kendi kendine düzeliyordu garip bir şekilde bug olabilir ama emin değilim oyunlarda hiç sorun yaşamadım

firatyegin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
255
İsim
Fırat Yeğin
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar, Donanım, Yazılım
Hocam AMD grafik sürücüsü sorunu gibi duruyor bi düzelmedi gitti :D

Revainer

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Sıcaklık normal mi, disk sıcaklığı nasıl ?

nazmy6

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
128
İsim
Nazmi Kaan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam AMD grafik sürücüsü sorunu gibi duruyor bi düzelmedi gitti :D
Tüm her şeyi tek tek elle güncelledim tüm driverleri vs. Kaç kere format attım olmuyor abi düzelmiyor deliricem. 60HZ Monitörüm var Valorantta fpsi 60 a sabitliyorum orda bile durmadan fps 40 a falan düşüyor çıldırmak üzereyim.

Sıcaklık normal mi, disk sıcaklığı nasıl ?
Sıcaklık testi yaptım bir sorun çıkmadı.

Revainer

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Tüm her şeyi tek tek elle güncelledim tüm driverleri vs. Kaç kere format attım olmuyor abi düzelmiyor deliricem. 60HZ Monitörüm var Valorantta fpsi 60 a sabitliyorum orda bile durmadan fps 40 a falan düşüyor çıldırmak üzereyim.

SSD ne kadar dolu ?

firatyegin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
255
İsim
Fırat Yeğin
İlgilendiği Kategoriler

Hocam AMD sıkıntısı formatla çözüleceğini sanmıyorum güncel tutmanız yeterli

nazmy6

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
128
İsim
Nazmi Kaan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam AMD sıkıntısı formatla çözüleceğini sanmıyorum güncel tutmanız yeterli
GTX 1650 Super almayı düşünüyorum yakın zamanda. R5 3400G işlemci bu ekran kartını besler mi? Ve sorunumun düzelmesine yardımcı olur mu?

firatyegin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
255
İsim
Fırat Yeğin
İlgilendiği Kategoriler
GTX 1650 Super almayı düşünüyorum yakın zamanda. R5 3400G işlemci bu ekran kartını besler mi? Ve sorunumun düzelmesine yardımcı olur mu?
besler hocam sıkıntı çıkmaz. ve sorununuz çözülür emin olun :)

nazmy6

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
128
İsim
Nazmi Kaan
SSD ne kadar dolu ?
boş sayılabilir.

besler hocam sıkıntı çıkmaz. ve sorununuz çözülür emin olun :)
Eminmisiniz hocam? Çünkü maddi durumum çok yerinde değil monitör almayı düşünüyordum ama bu sorun çıkınca işler değişti. Eğer ekran kartı aldığımda sorun düzelicekse ekran kartı alacağım.

Ekler

• ssd.png
    ssd.png
    34.7 KB · Hit: 41

firatyegin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
255
İsim
Fırat Yeğin
İlgilendiği Kategoriler
boş sayılabilir.

Eminmisiniz hocam? Çünkü maddi durumum çok yerinde değil monitör almayı düşünüyordum ama bu sorun çıkınca işler değişti. Eğer ekran kartı aldığımda sorun düzelicekse ekran kartı alacağım.
Hocam AMD RX serisi ekran kartı kullanıyorum ve anlattığınız sorunları 2-3 günde bir yaşıyorum ekran bir anda kararıyor ve chrome da sayfayı yenilemem gerekiyor VALORANT ta ani FPS düşüşleri yaşıyorum ve tekrar çıkıyor GTX serisinin sürücünde sıkıntı olduğunu görmedim daha alacaksanız beklemenizi tavsiye ederim fiyatlar düşecek gibi çünkü.

nazmy6

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
128
İsim
Nazmi Kaan
Hocam AMD RX serisi ekran kartı kullanıyorum ve anlattığınız sorunları 2-3 günde bir yaşıyorum ekran bir anda kararıyor ve chrome da sayfayı yenilemem gerekiyor VALORANT ta ani FPS düşüşleri yaşıyorum ve tekrar çıkıyor GTX serisinin sürücünde sıkıntı olduğunu görmedim daha alacaksanız beklemenizi tavsiye ederim fiyatlar düşecek gibi çünkü.
2. el alacağım bir arkadaşımdan sıfır ayarında, 1 ay önce aldı satmak istiyor. 2bine almayı düşünüyorum.

priwchu

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
788
İsim
ozan canbaşal
bendede oldu.format degil,temiz kurulum yapman lazım.

Top Bottom