Neler Yeni

Yeni toplanan bilgisayarın kasması donması

arixix93

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
İbrahim
İyi günler. 2 gün önce hep hayalim olan şeyi yaptım bilgisayar topladım(2
El her parça) . Eve geldim kurdum bilgisayarı fln ilk gün bir sıkıntı yoktu sonra bilgisayarara harici bir hardisk taktım bilgisayar bi 10 dk sonra donmaya kasmaya başladı. Çıkardım ondan galiba dedim. Yok yine aynı format attım. Düzeldi fln sonra yine aynı oldu. Bios pilini çıkardım Ramleri temizledim çıkarıp. Bütün parçaları çıkardım yine taktım Ama ne yaptıysam düzelmedi. İlk başta çok güzeldi sonra böyle oldu anlamıyorum hevesim kursağımda kaldı. Neden oluyor olabilir acaba bu durum. Yaptığım adımlar;
Biosu güncellemek
Ram Mhz arttırıp düşürmek
Bio pilini çıkarıp takmak

Parçalar
Xfx merc Rx6800 xt 16 gb
Ryzen 5 5600g(biliyorum biraz darboğaz var sonrasında yükselteceğim)
3200 mhz 2x8 ram
Msi b450m a pro max anakart
Adata 500gb ssd
700w 80+ psu
Lütfen yardım edin moralim çok bozuldu.

yenigeldim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
531
İsim
icardi
gidip neden 2.elde 5600g aldın ki direkt 5600 alsaydın

suatusluuu

80+
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
Dahası  
Reaksiyon skoru
131
İsim
Suat uslu
Instagram
suatusluuu
Twitter
suattuslu
Discord
suatusluuu
arkadaş ekran kartı upgrade yapmış sanırım
Mesaj otomatik birleştirildi:

İyi günler. 2 gün önce hep hayalim olan şeyi yaptım bilgisayar topladım(2
El her parça) . Eve geldim kurdum bilgisayarı fln ilk gün bir sıkıntı yoktu sonra bilgisayarara harici bir hardisk taktım bilgisayar bi 10 dk sonra donmaya kasmaya başladı. Çıkardım ondan galiba dedim. Yok yine aynı format attım. Düzeldi fln sonra yine aynı oldu. Bios pilini çıkardım Ramleri temizledim çıkarıp. Bütün parçaları çıkardım yine taktım Ama ne yaptıysam düzelmedi. İlk başta çok güzeldi sonra böyle oldu anlamıyorum hevesim kursağımda kaldı. Neden oluyor olabilir acaba bu durum. Yaptığım adımlar;
Biosu güncellemek
Ram Mhz arttırıp düşürmek
Bio pilini çıkarıp takmak

Parçalar
Xfx merc Rx6800 xt 16 gb
Ryzen 5 5600g(biliyorum biraz darboğaz var sonrasında yükselteceğim)
3200 mhz 2x8 ram
Msi b450m a pro max anakart
Adata 500gb ssd
700w 80+ psu
Lütfen yardım edin moralim çok bozuldu.
t anakart sitesinden driverlerı tek tek güncelle ekran kartı driverını sitesinden yükle

buff

80+
Bişey taktıktan sonra olduysa acaba takılan şeyin sürücüsü mü uyumsuzluk yaptı acaba diye düşündüm ya da virüs bulaştıysa diye. Aklıma ilk gelen bunlar. Bu arada donma ve kasma konusunu biraz daha açar mısın? Nasıl kasmalar?

arixix93

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
İbrahim
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bişey taktıktan sonra olduysa acaba takılan şeyin sürücüsü mü uyumsuzluk yaptı acaba diye düşündüm ya da virüs bulaştıysa diye. Aklıma ilk gelen bunlar. Bu arada donma ve kasma konusunu biraz daha açar mısın? Nasıl kasmalar?
Hiçbirşeye tıklanmıyor. Bu tamda şu durumda başlıyor ; pc açılıyor ediyor gayet güzel sonra dosyalara giriyorum bir anda gidiyor ne görev çubuğuna tıklayabiliyorum ne bir şey yapabiliyorum hiçbirşey

Top Bottom