Neler Yeni

Yardım Bilgisayarda iki ekran kartı kullanılır mı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
177
İsim
Ares Blackrosa
Merhabalar merak ettiğim bir konu var, cevaplayabilirseniz sevinirim. Öncelikle anakart olarak MSI B550-A Pro kullanıyorum, sanırım iki adet ekran kartı slotu var.

Merak ettiğim şey şu; bilgisayara ikinci bir ekran kartı takarak sadece OBS ya da diğer kayıt alma programlarında falan kullanabilir mi? Oyun oynarken ya da başka işler yaparken normal ekran kartımı kullanacağım, sadece OBS ya da diğer kayıt programları için ikinci ekran kartını kullanacağım. Bu mümkün müdür? (İkinci ekran kartının RTX olduğunu varsayın.)

Reves9

80+
SLI ve crossfire destekleyen kartları takabilirsiniz. Kullandığınız işlemci bu iki kartı besleyeceği için çok güçlü olmalı. 1 ekran kartını sadece oyuna diğer ekran kartını ise video işlemlerine ayırma olayını bilmiyorum fakat olmayacaktır büyük ihtimalle. Çünkü SLI yaptığınız zaman 2 kart direkt 1 kart olarak geçiyor diye biliyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
177
İsim
Ares Blackrosa
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Üzdü. Net cevap veren, deneyen kimse de yok galiba bunu daha önce. İkinci el bi kart alıp denemek lazım.

Reves9

80+
Üzdü. Net cevap veren, deneyen kimse de yok galiba bunu daha önce. İkinci el bi kart alıp denemek lazım.
İmzanızdaki sisteminiz doğruysa takacağınız RTX kart ile 2 ekran kartını birden kullanamazsınız. Monitör hangisine bağlıysa onu kullanırsınız. Crossfire destekleyen kartlara bakmanız gerek.

hardbroman

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
538
İsim
Mirhan Yalçın
2 kart mantıklı değil ikinci slot genelde wifi/bluethooth kartları için kullanılıyor

tkod

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Ahmet Salih Göksu
Merhabalar merak ettiğim bir konu var, cevaplayabilirseniz sevinirim. Öncelikle anakart olarak MSI B550-A Pro kullanıyorum, sanırım iki adet ekran kartı slotu var.

Merak ettiğim şey şu; bilgisayara ikinci bir ekran kartı takarak sadece OBS ya da diğer kayıt alma programlarında falan kullanabilir mi? Oyun oynarken ya da başka işler yaparken normal ekran kartımı kullanacağım, sadece OBS ya da diğer kayıt programları için ikinci ekran kartını kullanacağım. Bu mümkün müdür? (İkinci ekran kartının RTX olduğunu varsayın.)
yapabilirsin

Dahası  
Reaksiyon skoru
177
İsim
Ares Blackrosa
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Teşekkürler cevaplarınız için. Elime ikinci bir ekran kartı geçerse deneyip kesin bir sonuç almak en iyisi olacak. O gün gelirse eğer konuyu günceller ya da yeni bir konu açarak bilgilendiririm ilgilenen herkesi :giggle:

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
962,510
Üyeler
151,908
Son üye
makinamüharda
Top Bottom