Neler Yeni

REHBER - Hangi İşlemci Hangi Ekran Kartı ile Kullanılır

Starlex

80+ Silver
Merhabalar.
Forumlarda, youtube da herhangi bir PC videosunun altında veya diğer sosyal medya platformlarında Darboğaz dediğimiz şeyin abartıldığını ve bilgi kirliliklerinin diz boyu olduğunu fark ettim.
"Çorbada ne kadar tuzum olursa artık" diyerek iki tane Darboğaz rehberi yaptım. Birisi Darboğaz dediğimiz şeyin ne olduğunu ve nerelerde karşılaşabileceğimiz hakkındayken diğeri ise bu konuyu açma sebebim. Yani "hangi ekran kartı hangi işlemci ile kullanılır" konusu.
Bunların hakkında videolar yaptım incik cıncık seviyesinde öğrenmek istiyorsanız izleyebilirsiniz. Konuya biraz hakimseniz bu şemalar da işinizi görecektir.

DİP NOT : Şemalar birbirlerini destekler nitelikte oldukları için bazı yerleri boş bıraktım.

DEĞERLENDİRME KRİTERLERİM
> Değerlendirmelerimi 1080p ve 2k olmak üzere iki kulvara ayırdım. Bi raddeden sonra sadece 2k dan baz aldım ve tekrar etmemek için daha fazla işlemciye bakma gereği duymadım.
> Değerlendirmemi Optimizasyonu sabit oyunlar ve Triple A lerden referans aldım
> Liste, GPU yu ne kadar besler sorusu üzerine yapıldı. İşlemcinin kendi performansı değerlendirmeye dahil değil.
> Darboğaz hesapladığını iddia eden hiçbir siteyi referans ALMADIM ve almayın!> Tavan darboğaz seviyesi %15 civarları, maksimum %20 seviyesindedir.
> Driver güncellemeleri, optimizasyon vs. ile performans fark edebilir.

Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

Aklınızda kalan bir şey olursa aşağıya yazabilirsiniz :)
Daha detaylı bilgilendirme için bahsettiğim iki video işinizi görecektir. (1-2)

İyi Forumlar
Bak ben bunu forumda kullanırım he telif atmazsın dimi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
152
İsim
Ahmet Berat AĞCA
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
962,591
Üyeler
151,924