Neler Yeni

Bilgisayarı açtığımda kendi kendine yeniden başlayıp sistem başlatılamadı hatası

Bazookah

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Hasan Alcan
Sorunum Windows 10 da başladığı için konuyu Windows 10 seçtim. Saat dün akşam üstü 7 gibi falan bilgisayarımı uyku modundan çıkarayım dedim ve kendi kendine 6 7 kere yeniden başlatıp durdu sonra ise mavi ekran geldi mavi ekranda Windows düzgün yüklenemedi hatası aldım. Sonra BIOS'a girdim ve Boot menüsünden Windows'un kurulu olduğu SSD'yi en yukarı aldım ve sorunum şimdilik çözüldü gibi ama bilgisayar eskisinden çok geç açılmaya başladı. Kendini bu sefer 2 3 kere yeniden kapatıp açtıktan sonra açılıyor ve 30 saniye gibi bir sürede açılıyor. Eskiden 11 12 saniye arasında açılıyordu çözümü bilen var mı format atmayı düşünüyorum araştırmalarıma göre yazılımsal bir hata olduğu söyleniyor.

Sorunum Windows 10 da başladığı için konuyu Windows 10 seçtim. Saat dün akşam üstü 7 gibi falan bilgisayarımı uyku modundan çıkarayım dedim ve kendi kendine 6 7 kere yeniden başlatıp durdu sonra ise mavi ekran geldi mavi ekranda Windows düzgün yüklenemedi hatası aldım. Sonra BIOS'a girdim ve Boot menüsünden Windows'un kurulu olduğu SSD'yi en yukarı aldım ve sorunum şimdilik çözüldü gibi ama bilgisayar eskisinden çok geç açılmaya başladı. Kendini bu sefer 2 3 kere yeniden kapatıp açtıktan sonra açılıyor ve 30 saniye gibi bir sürede açılıyor. Eskiden 11 12 saniye arasında açılıyordu çözümü bilen var mı format atmayı düşünüyorum araştırmalarıma göre yazılımsal bir hata olduğu söyleniyor.
İlk defa böyle bir şey duydum, biostan secure boot ve launch csm yi kapatın bakalım hızı değişiyormu

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,874
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Instagram
www.instagram.com/serhatcanavci
Steam
www.steamcommunity.com/id/serhatcanavcii
Facebook
serhatcanavci
Twitter
AvciSerhatCan
Discord
Ventus#1033
Reddit
VentusTR
Biosla hiç uğraşmayıp biosu varsayılan ayarlara getirin.

Bazookah

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Hasan Alcan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İlk defa böyle bir şey duydum, biostan secure boot ve launch csm yi kapatın bakalım hızı değişiyormu
secure boot u kapatamadım ama launch csm yi kapattım hızı eski haline geri döndü teşekkür ederim sorunum şimdilik çözüldü gibi diğerki günlerde aynı hatayı alırsam mecburen format atıcam.

Top Bottom