Neler Yeni

bilgisayarı güçlendirmek için işlemci önerisi

Ucdanas

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Umut Saatci
merhaba arkadaşlar benim bilgisayarımın özellikleri aşşağıdaki şekildedir:

anakart:Asus K30BF/M32BF/A/F/K31BF/6
işlemci:QuadCore AMD A10-7800
ram:8 gb
ekran kartı:NVIDIA GeForce GT 720

anladığım kadarıyla bu işlemci yüzünden oyunlarda biraz sorun yaşıyorum mesela valorant gibi oyun içindeyken bilgisayar kilitleniyor donuyor ve restartlayana kadar düzelmiyor ben bu işlemciyi maliyeti çok arttırmadan biraz güçlendirmek istiyorum önerebileceğiniz bir işlemci tavsiyesi istiyorum ayrıca elimde intel core i3 2120 işlemcisi mevcut bu işlemci şuankinden daha iyi olur mu olabildiğince ekonomi dostu yorumlar yaparsanız sevinirim eski bilgisayarımı güçlendirmek istiyorum

PunkiesT

80+ Bronze
Bu zamanda yapabileceğin pek bir şey yok 2nci ele yöneliceksin ya da elindekini satıp 10 tl civarı bir sistem dizeceksin. Ekran kartı çok eski single Ram var dual yapman lazım Anakart eski olduğu için biraz daha güncel bir model düşünmelisin. Rx 6600 düşük FP bir kasa dizersen elindekini satıp bence çok yararını görürsün .

Ucdanas

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Umut Saatci
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
dostum satılmıyor ikinci el kısmı ölü bilgisayar lol valo açıyor ama valoda sıkıntı yaşıyor ram 2x4 sadece işlemciyi biraz yükseltmek istiyorum valoyuda lol gibi açabilir şekilde bilen varsa yazabilir mi bu xeon x3440 vardı overclock felanla güçleniyordu işlemci bazlı oyunlar için ideal gibi anakartımla uyumlu mudur

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,269
İsim
Murat Orhan
merhaba arkadaşlar benim bilgisayarımın özellikleri aşşağıdaki şekildedir:

anakart:Asus K30BF/M32BF/A/F/K31BF/6
işlemci:QuadCore AMD A10-7800
ram:8 gb
ekran kartı:NVIDIA GeForce GT 720

anladığım kadarıyla bu işlemci yüzünden oyunlarda biraz sorun yaşıyorum mesela valorant gibi oyun içindeyken bilgisayar kilitleniyor donuyor ve restartlayana kadar düzelmiyor ben bu işlemciyi maliyeti çok arttırmadan biraz güçlendirmek istiyorum önerebileceğiniz bir işlemci tavsiyesi istiyorum ayrıca elimde intel core i3 2120 işlemcisi mevcut bu işlemci şuankinden daha iyi olur mu olabildiğince ekonomi dostu yorumlar yaparsanız sevinirim eski bilgisayarımı güçlendirmek istiyorum
İşlemcin fena değil i3 2120den çok daha iyi. Ekran kartın çok kötü hatta işlemcindeki APU grafik birimi bile çok daha güçlü.
Mesaj otomatik birleştirildi:

GT720yi çıkarıp onboarddan görüntü alsan bile fps in artacaktır

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,269
İsim
Murat Orhan
x3440 stok haliyle bile çok daha güçlü işlemcinden dolayısıyla anakart ve işlemci değiştirmen gerek .i3 2120yi düşünme bile o daha da kötü.

Ucdanas

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Umut Saatci
anakartıma uygun benzeri bir işlemci yok mudur bildiğin

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular