Neler Yeni

Yardım Bilgisayarı kullanırken bir anda dondu

doqixd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
75
İsim
Doğukan Mercan
Merhabalar win 10 kullanıyorum bu akşam maç izlerken Bilgisayar dondu bir anda klavye işlemedi ancak mouse imleci her yere gidiyordu aradan 10 15 dk geçti kapattım açtım onarım modundan sonra geldi bilgisayar az önce dizi izlerken bir anda dondu Bilgisayar şimdi ise hiçbirşey yapamıyorum bir defa restart attığımda hoş geldiniz kısmında kaldı ve siyah ekrana geçti hiçbirşey işlemiyor şu anda bir defa daha rest attım ve sonuç aynı sim siyah ekran klavye işlemiyor ama mouse imleci hareket ediyor ne yapmam gerek? yardımcı olan herkese teşekkürler
güncelleme : bilgisayar geldi kendi kendine ancak durumun tekrar yaşanmasından şüpheleniyorum neyden kaynaklanıyor sizce? ne yapabilirim tekrarlamaması için ?

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
Merhabalar win 10 kullanıyorum bu akşam maç izlerken Bilgisayar dondu bir anda klavye işlemedi ancak mouse imleci her yere gidiyordu aradan 10 15 dk geçti kapattım açtım onarım modundan sonra geldi bilgisayar az önce dizi izlerken bir anda dondu Bilgisayar şimdi ise hiçbirşey yapamıyorum bir defa restart attığımda hoş geldiniz kısmında kaldı ve siyah ekrana geçti hiçbirşey işlemiyor şu anda bir defa daha rest attım ve sonuç aynı sim siyah ekran klavye işlemiyor ama mouse imleci hareket ediyor ne yapmam gerek? yardımcı olan herkese teşekkürler
güncelleme : bilgisayar geldi kendi kendine ancak durumun tekrar yaşanmasından şüpheleniyorum neyden kaynaklanıyor sizce? ne yapabilirim tekrarlamaması için ?
Birçok neden olabilir. Cmd yi yönetici olarak çalıştirarak SFC /scannow komutunu kullan bozuk dosyan varsa onarir yönetici yapmayi unutma. Arka planda çalışan bir programdan kaynakli olabilir ve virüs taramasida yapmanı öneririm karspersky ve windows defender ile tara.

doqixd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
75
İsim
Doğukan Mercan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Birçok neden olabilir. Cmd yi yönetici olarak çalıştirarak SFC /scannow komutunu kullan bozuk dosyan varsa onarir yönetici yapmayi unutma.
Güncelliyorum tekrar az önce mavi ekran aldım hata kodu : Kernal data inpage error hatası

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
Güncelliyorum tekrar az önce mavi ekran aldım hata kodu : Kernal data inpage error hatası
Minidump dosyani paylaşırsan daha iyi olur ama bu hata genelde harddisk veya ramlerden dolayi oluyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

2 tane ram varsa birini cikar tek tek kulanmayi deneyebilirsin yoksa ramlerinde hata olup olmadiğini memtest86 ile test edebilirsin. Cristaldiskmark ve cristaldiskinfo ile hiz ve sağlık durumunu hdd veya ssd nin kontrol edebilirsin.

doqixd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
75
İsim
Doğukan Mercan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Minidump dosyani paylaşırsan daha iyi olur ama bu hata genelde harddisk veya ramlerden dolayi oluyor.
Minidump klasörü içerisinde hiçbir dosya yok windows'un kurulu olduğu ssd James Donkey jd120 hard disk sentinel programından baktığımda şöyle :
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca cmd'de sonuç şöyle :

Ekler

• Screenshot1.png
    Screenshot1.png
    26.4 KB · Hit: 42
  • Screenshot2.png
    Screenshot2.png
    49.7 KB · Hit: 41
  • Screenshot3.png
    Screenshot3.png
    9 KB · Hit: 39