Neler Yeni

RX 6600 XT bilgisayarı kullanırken bir anda kapanıyor

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,183
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Ryzen master programını kaldır. Chipset sürücün güncel değilse son sürüme güncelle. Ayrıca şu rehberimi uygula:

NOT ! Bu adım bilgisayarın otomatik gpu sürücüsü veya başka sürücüler kurmasını engelleyebilir. Yani windows kendi başına ekran kartı sürücüsü kuramayabilir veya diğer sürücüleri eksik kurabilir!
Ayrıca Regedit' e gir ve yukarıya bunu yapıştır
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate

Eğer bu yolu bulamıyorsa sondaki WindowsUpdate' i silip WindowsUpdate ismiyle sen oluştur. (Windows klasörüne sağ tıklayıp yeni anahtar diyerek oluşturuyorsun)

Eğer klasör ordaysa içine sağ tıklayıp yeni-->Dword(32 Bit değeri) oluştur. Adına bunu ver:
ExcludeWUDriversInQualityUpdate

Sonra dword değerini 0' dan 1' e çek

Son düzenleme:

Twidarkk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Emir Şanverdi
Hocam AMD fanboyu vesaire değilim fakat açıkçası NVIDIA'ya o kadar para vermekte istememiştim, böyle olacağını bilseydim uğraşmak yerine evet o parayı verirdim fakat şuanda elimde olan kart bu yani yapabileceğim bir şey yok. Ayrıyeten 6600 XT'den diğer her konuda çok çok fazla memnunum, şu yazılımsal problemler olmasa gerçekten NVIDIA'nın hiç bir artısı kalmıyor. Zaten insanların genelde NVIDIA tercih etmesinin sebebi bu. Dediğim gibi bu sorunlar bir gün ortadan kalkarsa, AMD liderliği avcunun içinde tutmaya başlar.

Twidarkk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Emir Şanverdi
Hocam driverları silince kalıntılar kalabiliyor. DDU ile ekran kartını tamami ile silin sonrasında Denetim Masasında AMD ile Chipset driver, Ryzen masterı silin. Amd nin driver silme programı kalıntı bırakabilir. Sonrasında driverları oto değilde manuel olarak sitesinden tek tek indirin.
Hocam bugün bunu yaptım ve sorun düzelmiş gibi görünüyor, örnek verecek olursam Discord da yayın açma kısmına bastığımda ekranların yüklenmesi yaklaşık 10 saniye sürüyordu. Eskiden bastığım gibi ekranlar yüklenirdi. Bu sorun ortaya çıktığından beri yüklenmesi zaman alıyordu, pencere değişikliği yaptığımda Discord geçici olarak donuyordu fakat şuanda bunların hiç birisi olmuyor. Yayın açıkken kapanıp kapanmadığını test edip dönüş yapacağım, yardımlarınız için teşekkürler hocam.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ryzen master programını kaldır. Chipset sürücün güncel değilse son sürüme güncelle. Ayrıca şu rehberimi uygula:

NOT ! Bu adım bilgisayarın otomatik gpu sürücüsü veya başka sürücüler kurmasını engelleyebilir. Yani windows kendi başına ekran kartı sürücüsü kuramayabilir veya diğer sürücüleri eksik kurabilir!
Ayrıca Regedit' e gir ve yukarıya bunu yapıştır
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate

Eğer bu yolu bulamıyorsa sondaki WindowsUpdate' i silip WindowsUpdate ismiyle sen oluştur. (Windows klasörüne sağ tıklayıp yeni anahtar diyerek oluşturuyorsun)

Eğer klasör ordaysa içine sağ tıklayıp yeni-->Dword(32 Bit değeri) oluştur. Adına bunu ver:
ExcludeWUDriversInQualityUpdate

Sonra dword değerini 0' dan 1' e çek
Hiç birisi çözüm olmazsa söylediklerinizi uygulayacağım hocam, size de çok teşekkür ediyorum.

Twidarkk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Emir Şanverdi
Hocam son gözlemlerime göre sorun hala düzelmemiş, ilk başta yayın açtığımda hiç bir sorun yoktu fakat şuanda arkadaşlarımla tekrardan oyuna girdik ve ekran açmayı denedim. Söz konusu kasmalar, geç yüklenmeler tekrardan başladı.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,183
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Hocam son gözlemlerime göre sorun hala düzelmemiş, ilk başta yayın açtığımda hiç bir sorun yoktu fakat şuanda arkadaşlarımla tekrardan oyuna girdik ve ekran açmayı denedim. Söz konusu kasmalar, geç yüklenmeler tekrardan başladı.
Bir de benim rehberi dene belki çözüm olur. Bu arada o rehberi uygulayınca ALT + R kısayolu falan devre dışı kalıyor haberin olsun

Twidarkk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Emir Şanverdi
Bir de benim rehberi dene belki çözüm olur. Bu arada o rehberi uygulayınca ALT + R kısayolu falan devre dışı kalıyor haberin olsun
Tamamdır hocam dediklerinizi de oyundan çıktığımızda deneyeceğim, zaten yayın açmıyorken bir problem yaratmıyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
Oğuzhan Arıkan
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar bileşenleri yazılım ve coding.
Steam
🗡𝓭𝓪𝓖𝓖𝓮𝓻🗡
Senin anlamadığın şey senin kartın sorunsuz diye diğer hatalı yok sayılamaz. Kart ucuz diye hata verecek diye bir şey de yok.Getir bir hizmet sunuyor AMD ise bir ürün, verilen hizmet memnun etmezse birdaha o hizmeti almazsın olur biter ama bir ürün hatalıysa üretici arkasında durmalı Nvidia bunu yaparken AMD yapmıyorsa sıkıntı vardır. AMD eskiden hatalıydı şimdi değil diye bir şey yok,AMD o günde hatalıydı bu günde hatalı sadece hatası 10 kullanıcıdan 8 i ise bu gün 7 ye düştü ama rakibi 10 kullanıcıda 1 hata olan Nvidia. Ayrıca bir süre destek verilir kesilir dediğin kartların hâla güncellemesi geliyor,bu iki kanattada aynı.
Sen AMD ile hata almaya devam et dostum kasa kapağı falan aç,Nvidia kullanıcıları ise DSLR açıp daha yüksek FPS'lerde Raytraycing ile HATASIZ oynamaya devam etsinler,Cuda çekirdekleri ile işlerini hallederken sen watman hatası halletmeye çalış. Ben sponsorluk istemiyorum,AMD düzgün kart çıkartsın onu da savunayım ki 6000 serisini ihtiyaç halinde öneriyorum ama birileri kartı alıp sonra buraya geliyor dostum keşke 1-2 bin lira fazla verseydim Nvidia alsaydım hata almaktan oyun oynayamıyorum çözümü yokmu diyor içim acıyor,Fanboyluk yapma dostum insanlara gerçeği anlat,ucuzsa neden ucuz olduğunu söyle.
Ok. Amazing crazy Nvidia booy 🧠

Twidarkk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Emir Şanverdi
Ok. Amazing crazy Nvidia booy 🧠
Hocam tartışmaya gerek yok, NVIDIA kullanıcısı arkadaşlarım var ve bir tanesi 1 yıl boyunca NVIDIA yazılımını açamadı düzeltemedi yani. Arkasında duranda olmadı açıkçası yani herhangi bir geri dönüt almadı yardım istediğinde, aynı şekilde sorun yaşayan bir arkadaşım daha var o yaklaşık 3-4 ay boyunca uğraşıp çözdü. 1 yıl boyunca yazılımı açamayan arkadaşım ise şuanda sistemini komple sattı, RX 6600'lü bir sistem alacak yakın zamanda.

Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
Oğuzhan Arıkan
İlgilendiği Kategoriler
Steam
🗡𝓭𝓪𝓖𝓖𝓮𝓻🗡
Hocam tartışmaya gerek yok, NVIDIA kullanıcısı arkadaşlarım var ve bir tanesi 1 yıl boyunca NVIDIA yazılımını açamadı düzeltemedi yani. Arkasında duranda olmadı açıkçası yani herhangi bir geri dönüt almadı yardım istediğinde, aynı şekilde sorun yaşayan bir arkadaşım daha var o yaklaşık 3-4 ay boyunca uğraşıp çözdü. 1 yıl boyunca yazılımı açamayan arkadaşım ise şuanda sistemini komple sattı, RX 6600'lü bir sistem alacak yakın zamanda.
Ben zaten bişey demiyorum. Arkadaş Nvidia yı asla sorun çıkarmayan bir kart üreticisi olarak görüyor. AMD yi de geçmişte yaşadığı sorunlar yüzünden dünyanın en kotu firması yapmış durumda. Bu adamlarla tartışılmaz zaten ta*ak geçiyorum ciddiye aldığımdan değil.

Twidarkk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Emir Şanverdi
Ben zaten bişey demiyorum. Arkadaş Nvidia yı asla sorun çıkarmayan bir kart üreticisi olarak görüyor. AMD yi de geçmişte yaşadığı sorunlar yüzünden dünyanın en kotu firması yapmış durumda. Bu adamlarla tartışılmaz zaten ta*ak geçiyorum ciddiye aldığımdan değil.
Haklısınız hocam bu kadar gömmeye gerek yok diye düşünüyorum. İki firmanın da eksikleri/hataları elbette olacak, bence bunları tartışmaya gerek yok.

Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
Oğuzhan Arıkan
İlgilendiği Kategoriler
Steam
🗡𝓭𝓪𝓖𝓖𝓮𝓻🗡
Haklısınız hocam bu kadar gömmeye gerek yok diye düşünüyorum. İki firmanın da eksikleri/hataları elbette olacak, bence bunları tartışmaya gerek yok.
Adam bana rx590 döneminden bahsediyor. Diyorum ki o dönemle bu dönem arasında devasa fark var AMD çok hızlı gelişiyor diyorum bana hayır hala aynı diyor 8 kullanıcıdan 7 ye düştü memnun olmayanlar diyor. Nvidia da 1 kişi şikayet ediyor diyor. Başını 1 kişi şikayet ediyor 1050ti başta olmak üzere 1060 3050 1070 serisi hepsinde oyuncular deli gibi hatalar aldı crashler yedi. Her marka hata verir kalkıp ta AMD neden bu kadar ucuz çünkü en kotu firma diyen birisinden bişey bekleyemezsin. Adam Nvidia pahalı olduğu için daha iyi sanan klasik Türk düşünce yapısına sahip birisi. Halbuki adamlar sana fazladan fazladan iteliyor 😂 7000 serisi AMD yi görünce adamın kalbine ineceğinden eminim. AMD geliştikçe piskopat gibi nefret birikiyor resmen adamda. DSLR ı öğrenmiş DSLR rtx diyip duruyor 😂 Çoğu kullanıcı rtx açmıyor bile. DSLR a rakip bir sürü teknoloji var. Kaldı ki rakip teknoloji açmaya gerek bile kalmadan AMD kullanıcıları biostan Smart access memory açarak DSLR dan daha fazla FPS alabiliyor 😂 sor bakalım bunları biliyormu acaba. Keşke 1-2 bin TL fazla verip Nvidia alsaydın diyor. Rüya aleminde yaşıyor ne 1-2 bin TL si ben 6900xt alırken 3090 30k dı benim kart 18500 TL di arada 11.500 TL oynuyor. Ve ben daha çok performans alıyorum. 11500 TL girince rahatlama geliyorsa orası arkadaşa kalmış 😂 üstelik daha az FPS de cabası.

Twidarkk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Emir Şanverdi
Adam bana rx590 döneminden bahsediyor. Diyorum ki o dönemle bu dönem arasında devasa fark var AMD çok hızlı gelişiyor diyorum bana hayır hala aynı diyor 8 kullanıcıdan 7 ye düştü memnun olmayanlar diyor. Nvidia da 1 kişi şikayet ediyor diyor. Başını 1 kişi şikayet ediyor 1050ti başta olmak üzere 1060 3050 1070 serisi hepsinde oyuncular deli gibi hatalar aldı crashler yedi. Her marka hata verir kalkıp ta AMD neden bu kadar ucuz çünkü en kotu firma diyen birisinden bişey bekleyemezsin. Adam Nvidia pahalı olduğu için daha iyi sanan klasik Türk düşünce yapısına sahip birisi. Halbuki adamlar sana fazladan fazladan iteliyor 😂 7000 serisi AMD yi görünce adamın kalbine ineceğinden eminim. AMD geliştikçe piskopat gibi nefret birikiyor resmen adamda. DSLR ı öğrenmiş DSLR rtx diyip duruyor 😂 Çoğu kullanıcı rtx açmıyor bile. DSLR a rakip bir sürü teknoloji var. Kaldı ki rakip teknoloji açmaya gerek bile kalmadan AMD kullanıcıları biostan Smart access memory açarak DSLR dan daha fazla FPS alabiliyor 😂 sor bakalım bunları biliyormu acaba. Keşke 1-2 bin TL fazla verip Nvidia alsaydın diyor. Rüya aleminde yaşıyor ne 1-2 bin TL si ben 6900xt alırken 3090 30k dı benim kart 18500 TL di arada 11.500 TL oynuyor. Ve ben daha çok performans alıyorum. 11500 TL girince rahatlama geliyorsa orası arkadaşa kalmış 😂 üstelik daha az FPS de cabası.
Hocam dediğiniz her şeyde haklısınız, zaten 7900 XTX yine kas gücü olarak daha güçlü çıktı beklendiği üzere. RTX 4090'a çoğu oyunda fps farkı attı, bir kısmında da ortalama fpsler aynı. Yani demem o ki AMD kendini her gün geliştirmeye devam ediyor ayrıca da NVIDIA'ya göre bütçe dostu, bu yüzden AMD desteklenmesi gerekirken gömülüyor maalesef. Konunun daha fazla dışına çıkmak istemiyorum hocam o yüzden bu mesajımdan sonra bu konu hakkında mesaj atılmazsa sevinirim, teşekkürler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Psu kontrol et.
Hocam güç kaynağımda hiç bir sıkıntı yok, söylediğim gibi prizden çekilen enerji 500W'ı geçmiyor.

Top Bottom