Neler Yeni

Bilgisayarı nasıl MC sunucusu yapabilirim?

Dusmax

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
980
İsim
Tayfun Yılmaz
Arkadaşlar aternostan sıkıldık modlar kısıtlı fps sınırı var uzalık sınırı var.Bizde bilgisayarı sunucuya çevirmek istiyoruz.Nasıl yapabiliriz?

SeryXS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
247
İsim
Efe
İlgilendiği Kategoriler
Rust, Bilgisayar
Öncelikle Statik IP satın almanız lazım ve modem arayüzünden gerekli portları açmalısınız. (Statik IP aylık 45-120 TL arası bir şey. Kullandığın internete göre değişir ben TürkNet kullanıyorum aylık 70 TL)

Not: Önermem kendi bilgisayarınızdan açmanızı çünkü DDoS Saldırısında direkt düşer sunucunuz ve interneti kullanamazsınız.

Dusmax

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
980
İsim
Tayfun Yılmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Öncelikle Statik IP satın almanız lazım ve modem arayüzünden gerekli portları açmalısınız. (Statik IP aylık 45-120 TL arası bir şey. Kullandığın internete göre değişir ben TürkNet kullanıyorum aylık 70 TL)

Not: Önermem kendi bilgisayarınızdan açmanızı çünkü DDoS Saldırısında direkt düşer sunucunuz ve interneti kullanamazsınız.
Hocam nasıl yapılacak sunucu açımı? Biz arkadaşlarla moldu şehir kuruyoruz aternostan ama her mo aternosta yok ve bize de lazım bu modlar.Ve sunucunun yedeğini hep alıyoruz.

MsGrkm06

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Hocam nasıl yapılacak sunucu açımı? Biz arkadaşlarla moldu şehir kuruyoruz aternostan ama her mo aternosta yok ve bize de lazım bu modlar.Ve sunucunun yedeğini hep alıyoruz.
Aslında landan server kurarak oynayabilirsiniz 2nizde aynı modları yukleyip hamachi gibi bir uygulama kullanıp oynayabilirsiniz.

AliMert37

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
366
İsim
Ali Mert Okuducu

Dusmax

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
980
İsim
Tayfun Yılmaz

Patates Köftesi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
229
İsim
Batın Köse
Arkadaşlar bir server için para ödemezler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İki kişi değiliz hocam 5-6 kişiyiz.
server kendin açsanda böyle para ile de alsan nerdeyse aynı fiyata gelir hemde böyle bir sorun olduğunda destek de alırsın arkadaşlarına söyle bi zahmet 10-15 lira versinler

Dusmax

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
980
İsim
Tayfun Yılmaz
server kendin açsanda böyle para ile de alsan nerdeyse aynı fiyata gelir hemde böyle bir sorun olduğunda destek de alırsın arkadaşlarına söyle bi zahmet 10-15 lira versinler
Hocam arkadaş modem konusunda her şeyi halletti.Herhangi bir ücret ödemeden yapılabiliyorken neden ücret ödeyeyim?

Dusmax

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
980
İsim
Tayfun Yılmaz
statik ıp belli bir ücreti var ya ondan dedim halletiyse sorun yok zaten
Kiralamaya ikna etmeye çalışıyorum.Daha kolay olur kiralamak.

Aylık sunucu kiralayabilirsiniz. Çok pahalı bir şey değil zaten.
Hocam 1.12 ve altı için xeon işlemcili sunucu öneriyorlar üstü için önermiyorlar ve üstü için fiyat ciddi artıyor.

Son düzenleme:

SeryXS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
247
İsim
Efe
İlgilendiği Kategoriler
Rust, Bilgisayar
Aylık sunucu kiralayabilirsiniz. Çok pahalı bir şey değil zaten.
Kiralamaya ikna etmeye çalışıyorum.Daha kolay olur kiralamak.

Hocam 1.12 ve altı için xeon işlemcili sunucu öneriyorlar üstü için önermiyorlar ve üstü için fiyat ciddi artıyor.
Keyubu'yu kesinlikle önermiyorum. CPanel Hosting satın aldım Rust sunucumun web sitesi için DDoS saldırısından direkt düşüyor. (benim sitem düşmüyor direkt keyubunun müşteri paneli bile ddos saldırısında düşüyor yani o kadar) müşteri hizmetleri dersek hepsi bilgisiz 2 günde bir cevap veriyorlar destek talebine. Ve keyubu performans olarak da kötü.

Vds alıcaksanız Ekip Host.
CPanel Hosting alacaksınızda Önem Bilişimi öneririm.

MsGrkm06

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Arkadaşlar bir server için para ödemezler.

İki kişi değiliz hocam 5-6 kişiyiz.
tamam 5-6 kişi olsanızda olur

Dusmax

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
980
İsim
Tayfun Yılmaz
Keyubu'yu kesinlikle önermiyorum. CPanel Hosting satın aldım Rust sunucumun web sitesi için DDoS saldırısından direkt düşüyor. (benim sitem düşmüyor direkt keyubunun müşteri paneli bile ddos saldırısında düşüyor yani o kadar) müşteri hizmetleri dersek hepsi bilgisiz 2 günde bir cevap veriyorlar destek talebine. Ve keyubu performans olarak da kötü.

Vds alıcaksanız Ekip Host.
CPanel Hosting alacaksınızda Önem Bilişimi öneririm.
Xeon işlemci metrodan teleferiğe ev eşyalarına kadar olacak modları kaldırır mı?

tamam 5-6 kişi olsanızda olur

Mod kurulur mu ama ciddi şekilde baya mod

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
909,572
Üyeler
141,154
Son üye