Neler Yeni

Bilgisayarım bir anda dondu ve öyle kaldı

Niravi

80+
Merhabalar, daha demin valorant oynuyordum discordda arkadaşımla konuşuyordum bilgisayarımda hiç karşılaşmadığım bir sorun oldu bir anda bilgisayar dondu arkadaşımın sesi kesildi donuk kaldı 3 saniye sonra arkadaşımın sesi 1 saniyeliğine geldi ve birdaha hiç gelmedi ekran öyle donuk kaldı windows ctrl shift b denedim olmadı ctrl alt delete denedim olmadı tuştan restart atmam gerekti şuanda bir sorun yok fakat neden olduğunu merak ettim
16 Gb ram (ram normalde ne olursa olsun %80 lere kadar geliyor en fazla ramden dolayıda kitlenmiş olamaz)
ryzen 5 5600g (işlemcim gta 5 de bile max 64 derece oluyordu valorantta msi afterburner çalışmadığı için hiç bakamadım fakat Bilgisayar toz kaynarken bile böyle bir sorun yaşamamıştım tozları temizlememe rağmen yaşadım yani sorun sıcaklıkta değil)

ben şöyle düşünüyorum ben geçenlerde ddu ile silip yeni driveri kurdum ve windowsda kendisi bir driver indirip onu devreye sokup benimkini devre dışı bırakıyor bende bunu biliyordum oyuna girmeden önce ama boşver dedim sonra yaparım dedim girdim 1 el attım bir sorun olmadı 2. elin sonunda oldu sorun sizce driver ile alakalı olabilirmi ?

EkmekArasıRX6900XT

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Doruk Berk Durmuş
Hocam kapatma tuşuna basılı tutun veya reset tuşuna basln

Niravi

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Aynı sorunu yeniden yaşadım ve hiçbir parçada %100 kullanım değildi sorun en olabilir windowsum bozulmuş olabilirmi ( format atamam lisanslı program var format atınca gidiyor)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Biraz bekledim bilgisayar kapandı kendiliğinden açılıyor şuan boot ekranını bile görmeden windowsu gördüm
Mesaj otomatik birleştirildi:

wattman uyarısıda almadım

Son düzenleme:
Top Bottom