Neler Yeni

Bilgisayarım çok ısınıp kapanıyor.

baller

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Berkay Taşkıner
Masa üstü bilgisayar kullanıyorum, daha yeni servise verdim bundan önce hiç böyle bir sorunla karşılaşmamıştım. Servisteki adam ne kadar zorlarsam zorlayayım kapanmıyor dedi ben odamın sıcaklığından olabileceğini düşünüyorum, bunu nasıl düzeltirim?

NordaN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
121
İsim
Can inan
Hocam ekran kartı dahili değilse undervolt yapın. Kasaya ekstra fan ekleyebilirsiniz ama maliyetli olabilir biraz. En temizi işlemci içinde ekran kartı içinde undervolt. Ben 85 derece olan rx 470 kartı undervolt ile 73 de kullanıyorum. İşlemcide maksimum 88 görüyodu şimdi 75 geçmiyor. Google'a işlemciniz ve ekran kartınızın modelini yazıp ikisinede ayrı ayrı undervolt rehberlerine bakarak güzel bir ayar çekebilirsiniz.

LoserIl

80+ Bronze
Sistem nedir

LoserIl

80+ Bronze

LoserIl

80+ Bronze

Csax

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Emre
Ne yapmam lazım yardımcı olamaz mısınız?
Kasanın konumu bir tarafları kapalı yerde bir yerde ise düzgün havalanmamış olabilir. Eğer masa üstünde kullanıyorsan duvara yakın olduğundan düzgün emiş yada tahliyede yapamıyordur. Test eden servis kapak açık test etmiş olabilir. Kasan fanların çalışıyor mu?

baller

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Berkay Taşkıner
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kasanın konumu bir tarafları kapalı yerde bir yerde ise düzgün havalanmamış olabilir. Eğer masa üstünde kullanıyorsan duvara yakın olduğundan düzgün emiş yada tahliyede yapamıyordur. Test eden servis kapak açık test etmiş olabilir. Kasan fanların çalışıyor mu?
Evet fanlarım çalışıyor, ama dediğin gibi kapalı küçük bir yerde kasam onu sanırım daha açık bir yere taşımam gerekiyor

baller

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Berkay Taşkıner
Evet fanlarım çalışıyor, ama dediğin gibi kapalı küçük bir yerde kasam onu sanırım daha açık bir yere taşımam gerekiyor
Daha açık bir yere konumlandırdım yine aynı sorun ile karşılaştım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam ekran kartı dahili değilse undervolt yapın. Kasaya ekstra fan ekleyebilirsiniz ama maliyetli olabilir biraz. En temizi işlemci içinde ekran kartı içinde undervolt. Ben 85 derece olan rx 470 kartı undervolt ile 73 de kullanıyorum. İşlemcide maksimum 88 görüyodu şimdi 75 geçmiyor. Google'a işlemciniz ve ekran kartınızın modelini yazıp ikisinede ayrı ayrı undervolt rehberlerine bakarak güzel bir ayar çekebilirsiniz.
Ekran kartım biraz eski sanırım ona rağmen olur mu?

Son düzenleme:

NordaN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
121
İsim
Can inan
Daha açık bir yere konumlandırdım yine aynı sorun ile karşılaştım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekran kartım biraz eski sanırım ona rağmen olur mu?
O parçaların ısınmadan kaynaklı sorun çıkaracağını sanmıyorum çünkü ısınan parçalar değiller. PC kapandığı zaman psu da aşırı bir ısınma oluyor mu?

baller

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Berkay Taşkıner
O parçaların ısınmadan kaynaklı sorun çıkaracağını sanmıyorum çünkü ısınan parçalar değiller. PC kapandığı zaman psu da aşırı bir ısınma oluyor mu?
Evet elimi koyduğumda son derece sıcak oluyor

NordaN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
121
İsim
Can inan
Evet elimi koyduğumda son derece sıcak oluyor
Birden tüm sistemin gücü kesiliyormu yoksa sistem çalışmaya devam ediyor sesler geliyor fakat sadece görüntü mü olmuyor

Top Bottom