Neler Yeni

Bilgisayarım çok ısınıp kapanıyor.

NordaN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
121
İsim
Can inan
Evet elimi koyduğumda son derece sıcak oluyor
Aynı sorunu bende yaşıyordum psu kaynaklıymış. Psu değişince düzeldi. Eğer imkanınız var ise farklı bir psu ile deneyebilirsiniz

baller

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Berkay Taşkıner
Fazla veriniz yok ise Fomat atmayı deneyebilirsiniz.
Daha yeni format atıldı hiç bir şey yok desem yeridir
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aynı sorunu bende yaşıyordum psu kaynaklıymış. Psu değişince düzeldi. Eğer imkanınız var ise farklı bir psu ile deneyebilirsiniz
Peki psu seçerken neye göre seçmem gerekiyor, ben çok anlamıyorum.

Bu arada mount and blade bannerlord oynarken kapanıyor (Her hangi bir takılma vs olmadan oynuyorum) fakat daha düşük sistem isteyen oyunlarda kapanma yapmıyor.

NordaN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
121
İsim
Can inan
Daha yeni format atıldı hiç bir şey yok desem yeridir

Peki psu seçerken neye göre seçmem gerekiyor, ben çok anlamıyorum.

Bu arada mount and blade bannerlord oynarken kapanıyor (Her hangi bir takılma vs olmadan oynuyorum) fakat daha düşük sistem isteyen oyunlarda kapanma yapmıyor.
Bendede sadece metro exodus oynarken yapıyordu. Psu ucu ucuna yetiyordu sisteme. Sistemim 260w civarı güç harcıyordu psu da 300w bir psu kullanıyordum. 2. Elden uygun fiyata sağlam bi 550w 80+ psu aldım. Şu an herhangi bir sorunum yok kapanma yapmıyor sistem. Ama sorunun psu kaynaklı olmayabilir. İmkanın varsa farklı psu ile dene ona göre olumlu sonuç alırsan yeni psu alabilirsin benim gibi.

baller

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Berkay Taşkıner
Bendede sadece metro exodus oynarken yapıyordu. Psu ucu ucuna yetiyordu sisteme. Sistemim 260w civarı güç harcıyordu psu da 300w bir psu kullanıyordum. 2. Elden uygun fiyata sağlam bi 550w 80+ psu aldım. Şu an herhangi bir sorunum yok kapanma yapmıyor sistem. Ama sorunun psu kaynaklı olmayabilir. İmkanın varsa farklı psu ile dene ona göre olumlu sonuç alırsan yeni psu alabilirsin benim gibi.
Tamamdır o zaman ben yeni bir PSU ile deneyip duruma bir bakayım 2. El psu seçerken nelere dikkat etmiştiniz?

NordaN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
121
İsim
Can inan
Tamamdır o zaman ben yeni bir PSU ile deneyip duruma bir bakayım 2. El psu seçerken nelere dikkat etmiştiniz?
İçinin açılıp açılmadığını kontrol etmenizde fayda var. ağır test programları ile en az 1 saat sistemi tam yükte test edin. OCCT programı ile power testi yapın. Eğer bir sorun yoksa alınabilir.

baller

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Berkay Taşkıner
İçinin açılıp açılmadığını kontrol etmenizde fayda var. ağır test programları ile en az 1 saat sistemi tam yükte test edin. OCCT programı ile power testi yapın. Eğer bir sorun yoksa alınabilir.
Çok teşekkür ederim, sizce verdiğim servis bu testleri yapmamış mıdır?

NordaN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
121
İsim
Can inan
Çok teşekkür ederim, sizce verdiğim servis bu testleri yapmamış mıdır?
Servisin ne yaptığını bilemem ama servis bir sorun yok dediyse bir ihtimal sorun sizin kullandığınız prizden kaynaklıda olabilir

Csax

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Emre
Ekstra tavsiye olarak, akım korumalı priz kullanmıyorsan da kullanmanı öneririm. Bazen akım dalgalanma durumunda eski psularda gerekli güvenlik önlemleri olmuyor. eğer imkanınız varsa 2. elden ziyade 0 psu daha mantıklı. Sonuçta tüm parçalara güç veren bileşen. (tabii ki eğer psu da sorun var ise) sistem özelliklerini ve psu kapasitesini yazabilirmisin?

baller

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Berkay Taşkıner
Nereden öğrenebilirim psu kapasitesini

baller

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Berkay Taşkıner
Ekstra tavsiye olarak, akım korumalı priz kullanmıyorsan da kullanmanı öneririm. Bazen akım dalgalanma durumunda eski psularda gerekli güvenlik önlemleri olmuyor. eğer imkanınız varsa 2. elden ziyade 0 psu daha mantıklı. Sonuçta tüm parçalara güç veren bileşen. (tabii ki eğer psu da sorun var ise) sistem özelliklerini ve psu kapasitesini yazabilirmisin?
Nereden öğrenebilirim?

Csax

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Emre
Nereden öğrenebilirim?
Kasanın kapağını açman gerekli, psu konumuna göre arkada yada genel olarak önde olabilir (Örnek olarak netten aldığım foto). Fotodaki kasada sol altta ZM500-LE zalman yasan psu. Şu şekilde değerlerin yazdığı bir etiket yada model kodu olacak.
1722074315584.png
1722074452884.png

Dahası  
Reaksiyon skoru
113
İsim
Barış Seyhan
Hocam ekran kartı dahili değilse undervolt yapın. Kasaya ekstra fan ekleyebilirsiniz ama maliyetli olabilir biraz. En temizi işlemci içinde ekran kartı içinde undervolt. Ben 85 derece olan rx 470 kartı undervolt ile 73 de kullanıyorum. İşlemcide maksimum 88 görüyodu şimdi 75 geçmiyor. Google'a işlemciniz ve ekran kartınızın modelini yazıp ikisinede ayrı ayrı undervolt rehberlerine bakarak güzel bir ayar çekebilirsiniz.
Kasaya ekstra fan eklemek ısındığı için kapanan pcde hiç bir işe yaramaz.

Top Bottom