Neler Yeni

Bilgisayarım Geldi Yapmam Gerekenler

PurpleWebb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
610
İsim
Deniz Duran
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Oyunları, Bilgisayar Donanımları, Yazılım-Programlama, Kitap Okumak vs.

PurpleWebb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
610
İsim
Deniz Duran
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Oyunları, Bilgisayar Donanımları, Yazılım-Programlama, Kitap Okumak vs.
Hayır görmedim hiç
Hmm. Bir önceki mesajınızda ekran kartının ışıkları vs yanıyordu, çalışıyor yani. Hazır sistem olduğu için diğer parçalarda da bir sorun veya eksik bir husus olmaması lazım. Normalde ilk açılışta anakartın logosu falan gelir altta işte atıyorum F8 e bas BIOS ekranına git yazar, FreeDos sistem olduğu için içinde işletim sistemi olmadığından, bir şey yapmadığında o şekilde uyku modudaymış gibi olur. Biraz düşüneyim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hayır görmedim hiç
Ha bide monitörün menüsüne gelip ayarlardan modlara bakar mısınız uyku modu aktif mi değil mi onuda bi kontrol edelim.

PurpleWebb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
610
İsim
Deniz Duran
İlgilendiği Kategoriler
Yani yanlış bir şey mi taktım acaba yani nasıl çözcem bu problemi
Hocam önce monitörün ayarlarından monitörün girişini seçin. Atıyorum HDMI-1, HDMI-2, DP diye. Hangisine taktıysanız kabloyu onu seçin. O da olmazsa sonrasında monitörün menüsünden ayarlardan uyku moduna bakın aktifse kapatın.

abdulkadir1998

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
357
İsim
Abdulkadir ÇİFTÇİ
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar, Oyun, Kişisel Bakım
Instagram
https://www.instagram.com/abdulkadir_1998
Twitter
AbdulKadir_1998
Hocam önce monitörün ayarlarından monitörün girişini seçin. Atıyorum HDMI-1, HDMI-2, DP diye. Hangisine taktıysanız kabloyu onu seçin. O da olmazsa sonrasında monitörün menüsünden ayarlardan uyku moduna bakın aktifse kapatın.
Tekrar aç kapa yaptım düzeldi ama hiç biosa vs girmedi direkt windows 11 kuruldu

PurpleWebb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
610
İsim
Deniz Duran
İlgilendiği Kategoriler
Tekrar aç kapa yaptım düzeldi ama hiç biosa vs girmedi direkt windows 11 kuruldu

Hocam aldığınız yer Win 11 kurulu göndermiş. Hayırlı uğurlu olsun çözdük sonunda. Monitörden kaynaklı olduğunu başından beri düşünüyordum zaten. Neyse, şimdi Abdullah abinin "Bilgisayar aldıktan sonra ne yapılmalı" videosunu izleyin ve yapılması gerekenleri yapın, sonrasında keyfinize bakın.

Sisteminiz hayırlı olsun, güle güle kullanın. ^^

abdulkadir1998

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
357
İsim
Abdulkadir ÇİFTÇİ
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
Twitter
AbdulKadir_1998
Hocam aldığınız yer Win 11 kurulu göndermiş. Hayırlı uğurlu olsun çözdük sonunda. Monitörden kaynaklı olduğunu başından beri düşünüyordum zaten. Neyse, şimdi Abdullah abinin "Bilgisayar aldıktan sonra ne yapılmalı" videosunu izleyin ve yapılması gerekenleri yapın, sonrasında keyfinize bakın.

Sisteminiz hayırlı olsun, güle güle kullanın. ^^
Çok teşekkür ederim de hdmı ile bağlanabildim görüntüye dp ile gelmiyor anlam veremiyorum

PurpleWebb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
610
İsim
Deniz Duran
İlgilendiği Kategoriler
Çok teşekkür ederim de hdmı ile bağlanabildim görüntüye dp ile gelmiyor anlam veremiyorum

Rica ederim. ^^
Hazır sistemlerde görüntü kablosu göndermezler. Monitörün içinden çıkan kablo kimi zaman DP, kimi zaman HDMI oluyor. Marka ve ürüne göre değişiklik gösterir.
Size tavsiyem Paugge veya Ugreen marka DP kablo almanız. Sonrasında sistemin tadını çıkarmanız. :)

abdulkadir1998

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
357
İsim
Abdulkadir ÇİFTÇİ
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
Twitter
AbdulKadir_1998
Rica ederim. ^^
Hazır sistemlerde görüntü kablosu göndermezler. Monitörün içinden çıkan kablo kimi zaman DP, kimi zaman HDMI oluyor. Marka ve ürüne göre değişiklik gösterir.
Size tavsiyem Paugge veya Ugreen marka DP kablo almanız. Sonrasında sistemin tadını çıkarmanız. :)
Hallettim bir şekilde oldu nasıl olduysa anlamadım ama 😄 çok teşekkür ederi m yardımlarınız için

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Mehmet Akif baltalı
İlgilendiği Kategoriler
Yazılım
Vay be hayırlı olsun ben kitap okuma yarışması ben kazandığım zaman iPhone 15 alıp satıp kardeşimin istediği bilgisayar alacağım :)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
947,842
Üyeler
149,279
Son üye
TheUnlockable
Top Bottom