Neler Yeni

bilgisayarım kapandı açılmıyor

HCG56

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Harun Can
Hocam ekran kartında sorun diyolar ama ekran kartım hep sağlandı alalı 10 ay oldu bilgisayari testte yapıp attım buraya her şey normal çıktı işlemci sıcaklığı yüksekti sadece 5-6 ay öncede error verdi bilgisayar ama şimdi hiç açılmıyor ne yapicam
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam deneyebilicegim sistem yok malesef

Hocam galba bu ne yapmam lazım bunun için
Herkesin Başına Gelebilecek bir durum bu elektronik bir alet sonuçta ekran kartları ne zmn bozulacağı belli olmuyor malesef
Chipset hatasını nasıl tamir edersiniz malesef bilmiyorum isterseniz 2. El ekran kartı alıp takın yada aldığınız bayiye götürün yenisini versinler
Ben yinede tamir ve çözüm yollarını araştırıp size yazarım. Bir bilgisayarcıya götürün isterseniz test etsinler yada aldığınız bayiye gidin onlar test etsinler

Formander

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
202
İsim
Formander
Herkesin Başına Gelebilecek bir durum bu elektronik bir alet sonuçta ekran kartları ne zmn bozulacağı belli olmuyor malesef
Chipset hatasını nasıl tamir edersiniz malesef bilmiyorum isterseniz 2. El ekran kartı alıp takın yada aldığınız bayiye götürün yenisini versinler
Ben yinede tamir ve çözüm yollarını araştırıp size yazarım
Tamam hocam çok teşekkür ederim 11 y felan oldu yenisini verirlermiki ekran kartınin

HCG56

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Harun Can
Tamam hocam çok teşekkür ederim 11 y felan oldu yenisini verirlermiki ekran kartınin
Nerden almışsınız sistemi, sistemi alırken garanti belgesi vermiş olmaları gerek orada yazar garanti süresi ne kadar

Formander

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
202
İsim
Formander
Nerden almışsınız sistemi, sistemi alırken garanti belgesi vermiş olmaları gerek orada yazar garanti süresi ne kadar
Gaming gen tr den 2 yıl garantileri var diye biliyorum

Olur tabii ki. Mutlaka vardır elinde bir sistem. 5 dakikada deneyecektir. Ücret dahi alacağını sanmıyorum.
Çok teşekkür ederim hocam sorun ekran kartında muhtemelen chipset arızası yedi

HCG56

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Harun Can

Gaming gentr bayisine götür veya yakınındaki bilgisayarcıya ama garantin varken gaming gentr ye götürmen daha mantıklı geldi bana bilgisayarcı eğer yapamazsa içini açıp ekran kartının garantisi gider bu sefer gamin gentr almaz ama gaming gen tr ye götürürsenizde sıkıntı çıkartabilirler ekran kartını alıp kullanıcı hatası diyip sizi uğraştırıp elinize bozuk malı veripte gönderebilirler bazen öyle şeyler olabiliyor dikkatli olun böyle konularda eğer böyle şeyler yaşarsanızda THH ye başvurmayada çekinmeyin Derim Umarım az bir ücretle işi kapatırsınız Ekran Kartın tamir olursa buraya yazarmısın sonucu merak ettim

Rica ederim ne demek başka sorun varsa sorarsın kardeşim Yusuf beyaz Kardeşimede teşekkürler yardımlarından dolayı

Formander

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
202
İsim
Formander
Gaming gentr bayisine götür veya yakınındaki bilgisayarcıya ama garantin varken gaming gentr ye götürmen daha mantıklı geldi bana bilgisayarcı eğer yapamazsa içini açıp ekran kartının garantisi gider bu sefer gamin gentr almaz ama gaming gen tr ye götürürsenizde sıkıntı çıkartabilirler ekran kartını alıp kullanıcı hatası diyip sizi uğraştırıp elinize bozuk malı veripte gönderebilirler bazen öyle şeyler olabiliyor dikkatli olun böyle konularda eğer böyle şeyler yaşarsanızda THH ye başvurmayada çekinmeyin Derim Umarım az bir ücretle işi kapatırsınız Ekran Kartın tamir olursa buraya yazarmısın sonucu merak ettim

Rica ederim ne demek başka sorun varsa sorarsın kardeşim Yusuf beyaz Kardeşimede teşekkürler yardımlarından dolayı
Tamam hocam çok teşekkür ederim sonucu paylaşacağım sizlerle

Ritim Ustası

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,061
İsim
Mehmet Yılmaz
Bilgisayarın güç kablosunda sıkıntı olabilir
Kabloda yanık, erime, sıyrılma veya fişte erime yanma varmı

veya sistem içindeki bir parça yanmış olabilir veya kırılma olabilir işlemci pinleri yamuk olabilir

anakarttaki herhangi bir kondansatör veya transistör yanmış veya patlamış olabilir

Güç kaynağında sıkıntı olabilir veya kablolamada kablolar çıkmışta olabilir

Yazdıklarımı kontrol edin
Google amcaya sorsa o bile bu kadar öldürmezdi

Formander

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
202
İsim
Formander
😅🤣🤣 olabilecek bütün durumları yazdım
Ama sorun ekran kartındaymış, arkadaş inş yenisini alabilir bayiden haber bekliyoruz
Hocam 3 lü prizi değiştirdim açıldı bilgisayar sıkıntı ondaymış

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,519
İsim
Emre Zengin

Formander

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
202
İsim
Formander
Normal prizin topraklı mı hocam?
priz topraklı hocam diğer odada denedim orda çalıştı bende evdeki diğer prizi aldım o oldu şuanlık ama ekranda kare çizgiler çıkar diye korkuyorum hala ekran kartında sıkıntı olabileceği ihtimali var

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,519
İsim
Emre Zengin
priz topraklı hocam diğer odada denedim orda çalıştı bende evdeki diğer prizi aldım o oldu şuanlık ama ekranda kare çizgiler çıkar diye korkuyorum hala ekran kartında sıkıntı olabileceği ihtimali var
Eğer tekrar çıkarsa XMP'yi kapatıp kontrol et bakalım tekrardan olacak mı? Eğer olursa sırasıyla anakarta RAM'leri tak. Bana bir kez RAM'lerden kaynaklı ekranda kare kare simgeler çıkmıştı.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
958,999
Üyeler
151,330
Son üye
thbrx
Top Bottom